Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

Średnia ocena: 7.90/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

Oceny SEATA IBIZA

2008-05-27

Bardzo dobry i ładny samochód klasy B - w tym segmencie dla mnie najlepszy. Ładna sylwetka - z tyłu rewelacyjna, z przodu trochę zadziorna. Z przodu jednak nigdy nie podobały mi się reflektory (choć miałem dwa lustra odrębnie na długie i na mijania) - nie odpowiadła mi stylistyka reflekt...
Bardzo dobry i wystarczająco dynamiczny, gdy podróżuje tylko kierowca (mała masa). Wyprzedzanie wtedy wystarczające, ale nowsza jednostka 85 KM byłaby pewnie lepsza. Gdy jedzie komplet pasażerów, to daje się to jednak mocno odczuć i trudno mówić już o dynamice.
Resorowanie: na dziurach i drobnych nierównościach trochę za twardy, a na falistej drodze i wysepkach za sprężysty. Jak określił producent: połączenie sztywnych amortyzatorów z miękkimi sprężynami. Faktycznie - na nierównościach za mocno łupie, a na większych falistych drogach zbyt...
Ilość miejsca tyle ile można oczekiwać od samochodu klasy B. Moim zdaniem lepiej niż Skoda Fabia.
Rewelacja. Na letnich oryginalnych oponach 14 trzyma się jak na szynach. Na ostrym zakręcie tylko w skrajnych przypadkach lekko schodzi przód, ale tylko w skrajnych, bo trzyma do końca, po czym puszcza (nie ślizga się jednostajnie: trzyma mocno i puszcza). Przy małych rozmiarach auta i jego ...

Krystian2010-09-04

Auto na pewno godne polecenia.Porównywałem z golfem IV ,,ale golf jest w tej chwili wersja III oraz IV przereklamowana i się sypie i same powypadkowe.
Silnik w tej chwili bez zarzutu,faktycznie od 3tys łapie go ale ja trzymam go do 2,8tyś i zmiana biegu. Silnik 1.2 12v napewno jest oszczędny Spalanie w trasi ok5-5,5L mi wyszło W mieście to już jest 7,5L W trybie co mam na codzień miasto 4km trasa 10km to jest ok.6L
Zawieszenie fakt twarde ale nawet i dobrze bo przy szybkich niebezpiecznych manewrach się przyda(koziołkowanie) Słychać lekki szum powietrza przy ponad 100km/h.
W przodzie dużo miejsca W tyle dla osób ponad 1,9m mogą mieć problem. Wszystkie guziki pod ręką działają na rys Bagażnik jak na dwie osoby czyli parke:D jest wystarczający,,wyjazd gdzieś na kilka dni rewelka..

2008-04-21

W kwestiach praktycznych, technicznych auto nie jest może rewelacyjne. Wiek i klasa auta też robi swoje. Ale nadrabia charakterem, przyjemnością dawaną podczas jazdy. Miałem okazję jeździć Polo i Golfem z tego samego rocznika i podobnych parametrach - Seat Ibiza zdecydowanie pasował mi naj...
Niewielki silnik, ale potrafi zadziwić - wiele osób jest zaskoczonych jak bardzo dynamiczne jest to autko. Pozwala na płynną jazdę w mieście, wystarczająco silny i zwinny.
Niestety, auta tej klasy nigdy nie będą mieć dobrych wyników w tej kategorii. Auto jest niewielkie, dla 4 osób jest już tłoczno, miejsca niewiele. Do 100 km/h jest cicho, potem niestety słychać szum. Nie zdarzyło mi się, żeby resory były dobite - zaleta.
Rdza - 9 letnie auto a rdzy brak. Bagażnik głęboki, łatwy dostęp a po złożeniu siedzeń (20 sek) robi się z tego małe kombi;) przewiozłem nim naprawdę duże rzeczy. Szkoda, że nie mam równej podłogi, ale cóż - nie ten rocznik i nie ta klasa auta. Ogólnie bagażnik jak dla hatchbacka...
Świetnie się trzyma na zakrętach, bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Auto nawet bez wspomagania przyjemnie się prowadzi - czy to w zakrętach, czy podczas swobodnej miejskiej jazdy. Z wiekiem zaczął trzeszczeć na nierównościach, ale tylko trochę.

Jan Kowalski2011-02-13

Ładny wygląd. Mało miejsca. Mało elektroniki. W dalszym ciągu wszystko do tego auta jest zbyt drogie.
Silnik mały do jazdy miejskiej ale skrzynia biegów idealnie dopasowana do warunków w jakich musi pracować. Jak na 50KM
W trasie - naprzykład 70km autostradą. Strasznie boli mnie noga od sztywnego trzymania pedału gazu. Jest on strasznie czuły i nie można sobie pozwolić na oparcie nogi o gaz. Trzeba cały czas trzymać nogę w jednej pozycji jakby w powietrzu. Oparcie nogi = gaz w deche.
Strasznie denerwujący jest guzik świateł awaryjnych będący za kierownicą przed zegarami. No i uwaga!! Zamarzające drzwi w zimie!! Porażka. Dobrze, że mam 5 drzwi. Bo zamarzają tylko te które otwiera się kluczykami. Mogę otworzyć centralnym tylne i przez tylne wejść do auta. A potem ...
Przy poślizgu auto automatycznie obraca się o 90 stopni. Bezsens. Strach się bać gdyby kiedyś skręcił mi pod TIRa. Ogólnie ok ale te poślizgi masakra.

2011-02-15

Autko godne polecenia jeździ się bardzo dobrze, zrywnie.
Skrzynia cudo. Mała dobrze się trzyma mogłaby by chodzić trzoche luźniej, ale to tylko moje indywidulane wrażenie. Śilnik elastyczny nie wymaga częstej zmiany biegów jak przy 1,2. Przyspieszenie rewelacja chociasz mogło być lepiej przy prędkości powyżej 80ciu
Fotele twarde jak na niemca przystało raczejk dopasowane do ciała. Wyciszenie pozostawia wiele do życzenia, ale jest to autko sportowe więc zawieszenie też raczej musi być twarde. JEśli chodzi o wyciszenie raczej nie za dobre.
Przestrzeń z przodu dostateczna jednak dla wyższych ludzi może być cisno. Miesjca z tyłu raczej mało ale skuli się nogi i jazda. Bagażnik jak na takie autko iponujący wózek wejdzie spokojnie. Wykończenie autka pozostawaia dużo do życzenia, plastki wydaje się mało trwały, a możliwoś...
Autko raczej skrętne, ale jest zawsze coś nie tak. Zadurze kołysanie i wrażenie urywania się kół od nawierzchni. Hamulce raczej średnie ciężko wyczuwalne.

Średnie oceny SEAT IBIZA

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Leon

Seat Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

użytkownik: Krystian

Seat Ibiza Stella 1200 64KM 2003r. hatchback

Z przody słupki zawadzają ale idzie sie przyzwyczaić o wiele gorzej jest w każdym BMW (czyli złom) Tył to trzeba robi na lusterka jeżeli ktoś wysoki nie jest bo dużo nie widać.

Jestem zaskoczony, jeździłem wieloma Autami ale to to jest całkiem co innego.. Zawieszenie fakt twarde ale nawet i dobrze bo przy szybkich niebezpiecznych manewrach się przyda(koziołkowanie) Układ kierowniczy precyzyjny(tak jak w passat ) Silnik w tej chwili bez zarzutu,faktycznie od 3tys łapie go ale ja trzymam go do 2,8tyś i zmiana biegu. Wada hmm... trzeszczące plastiki przy większych dziurach,gumy na przednim zawieszeniu wymiana średnio co 6 miesięcy(polskie drogi) Ogólnie przednie zawieszenie jest porządku ale trzeba omijać dziury bo bardzo łatwo o mechanika wtedy. Słychać lekki szum powietrza przy ponad 100km/h. Jak ma się dobre opony to ich nie słychać powyżej 100km/h . Bagażnik jak na dwie osoby czyli parke:D jest wystarczający,,wyjazd gdzieś na kilka dni rewelka.. Fotele jak przy jeździe ok 4h bez wysiadania są wygodne w tym sensie ,że jak wysiadamy to nie odczuwamy ,że autem jechaliśmy..nie ma tego bólu lub ,że plecy bolą. W tej chwili zaczynam zbierać na nowszy rocznik tak 2007 lub 2008 :D

Wentylacja super,,działa odrazu włączamy grzanie nawet jak jest w tej chwili 8 stopni (4.09.2010) i jest ciepło odrazu... Wentylacja na zimne do kitu w focusie lepiej działa Jak chcemy się schłodzić tylko klima

Tutaj jest wszystko w porządku

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989