Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.59/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

9.89/9.35
8.23/7.55
9.03/8.42

Oceny SEATA IBIZA

2011-02-15

Moglby byc lepiej spasowany jesli chodzi o materialy, skrzynia biegow powinna byc dopracowana jesli chodzi o awaryjnosc i wycieki. Karoseria nie jest dlugowieczna jesli chodzi o rdze.
Silnik jest bardzo elastyczny (oczywiscie jak na tak mala pojemnosc) pozwala na jazde 50 kmh na 5 biegu i nie szarpie przy tym majac tylko 1200 RPM czego nie mozna np powidziec o Astrze czy Punto. Skrzynia biegow jest bolaczka tego wozu, nietety ma niezbyt udana konstrukcje (2 wałki z kołami zebat...
Komfort jak na te klase wozu jest calkiem niezly, uwazam natomiast ze zawieszenie tylne powinno byc twardsze.
Na ta klase wozu nie jest zle z miejscem ale mogloby byc lepiej. Blacha z ktorej zrobiona jest karoseria wykazuje checi do korozji szczegolnie tylne blotniki. Jakosc materialow jest przecietna.
Prowadzenie auta jak na te klase i wiek samochodu jest bardzo przyzwoite, nie da sie tego prowadzenia porowac np z Astra, ktora buja sie jak łódka po zakrętach. W moim wozie nie ma wspomagania, przez co niestety kierownica kreci sie stosunkowo ciezko w porownaniu do np Punto, ale za to daje napra...

2009-07-16

Ibiza,Ibiza i jeszcze raz Ibiza!
Nie ma problemów z szybkim ruszeniem na zatłoczonej i ruchliwej drodze. przyspieszenie jak dla kobiety aż nawet za bardzo wystarczające. faceci mający okazje pojeźcć moim autkiem byli pod wrażeniem co do Ibizy.
Jako kierowca jestem zadowolona z wygody. Nie jestem "księżniczką na ziarnku grochu" więc polskie drogi przemierzane tym autem,są jak najbardziej do zniesienia!!!
jedynie co mnie zdenerwowało to brak schowka w tradycyjnym miejscu(jest tam poduszka dla pasażera-to oczywiście duży PLUS) jest tylko mały schowek pod kierownicą.
jest to autko stworzone dla kobiety. Jak tylko wsiadłam-zakochałam się w nim. Pali niewiele,jest dynamiczne,i zmieszcze się nim gdzie chce. Prowadzi się bardzo dobrze. Jeżeli bym musiała kiedyś zmienić autko(czego narazie nie planuję)-to też będzie IBIZKA!!!!

2009-07-12

ogólnie bardzo dobre auto nie psuje się dobrze się jeżdzi wady to tylko zamarzające zamki w zinie a właściwie zapadki przy klamkach
przyśpiesza dosyć dobrze jak się ''przyciśnie'' na biegu skrzynia fajnie chodzi jedyne co mi nie pasuje to przy nie dynamicznej jeżdzie konieczność częstej korekty biegu
ogólnie fajnie się prowadzi fotele bardzo wygodne
bardzo mało miejsca na nogi zarówno z przodu jak i z tyłu bagażnik mógł być większy wykończenie dosyć dobre oprócz uchwytów na drzwiach (ścierają się)
auto bardzo dobrze trzyma się drogi nie wyrzuca na zakrętach dosyć dobry skręt dzięki czemu przy parkowaniu nie trzeba za bardzo korygować

2009-04-14

Dobre auto na początek by nauczyć się tak naprawdę jeździć samochodem. Koszty napraw nie szokują kieszeni, lecz wymagają pewnej konsekwencji przy czynnościach eksploatacyjnych.
Skrzynia Biegów bardzo szybko się psuje. Musiałem wymienić skrzynię po 180 tys. km.
Powyżej 120 km/h w samochodzie robi się bardzo głośno. Komplet pasażerów skutecznie redukuje możliwości przyspieszania auta. Nie można nic zarzucić jeśli chodzi o resorowania, czy wygodę foteli.
Jeśli kierowca odsunie dość daleko siedzenie do tyłu (zważywszy na 185cm wzrostu) pasażerowie z tyłu mają mało miejsca na nogi. Bagażnik w tym aucie to raczej schowek na rękawiczki, a w schowku podręcznym ciężko upchnąć 3 płyty kompaktowe.
Niska ocena układu kierowniczego, ponieważ bez wspomagania pracuje niewiarygodnie ciężko.

2008-02-12

Ogólnie na auto tej klasy nie mogę narzekać, sprawuje się jak najbardziej pozytywnie, przez okres użytkowania tylko raz zawiodło mnie w trasi i to był nieszczęsny łacznik silnika ze skrzynią biegów. Pozostałe elemnty zawieszenia, nadwozia bez zarzutów.
Prace silnika można okreslić jako średnią. W moim przypadku to chyba przez GAZ! Przy tej pojemności to jednak widać możliwości gazu... tzn. jak go zamula, a wcale nie jest super oszczędny.
Szumy powietrza słychac we wnetrzu auta.
brak uwag!
Zawszieszenie sprawuje się bardzo dobrze, jedyne na co można zwrócić uwage to fakt, że przy wyższych prędkościach (120-140) trzeba wziąść poprawke...

Średnie oceny SEAT IBIZA

4.6/10
4.6/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Leon

Seat Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

Seat Ibiza 1600 0KM 1999r. hatchback

Ibiza,Ibiza i jeszcze raz Ibiza!

Nie ma problemów żeby czegoś nie dostrzec,oczywiście jeśli ma się dobrze ustawione lusterka :-)

Nic jeszcze nie wymieniam więc nie mam pojęcia

w upałach wentylacje odczówa się średnio ale ogrzewanie bardzo!

Z niczym jak dotąt nie miałam problemów-więc trudo powiedzieć co kolwiek.

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989