Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

turbo diesel

Średnia ocena: 8.44/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

Oceny SEATA IBIZA

Autko ma ładną budę w wersji 3 drzwiowej.
Po 100 tyś skrzynia wydaje dziwne ciche odgłosy na luzie po puszczeniu sprzęgła. Przyczyny mogą być różne (zużycie skrzyni, koło dwumasowe sprzęgła, łożysko wyciskowe lub inne) nie opłaca się tego naprawiać bo można z tym jeździć tylko jak padnie to wymiana skrzyni. Silnik w porz...
Auto ma twarde zawieszenie. Z przodu fotele w miarę wygodne. z tyłu kanapa nie jest zbyt wygodna. Wyciszenie wystarczające jak na diesla ale nie przy zimnym silniku :)
Z przodu miejsca wystarczająco. Z tyłu trochę porażka zwłaszcza miejsce na nogi :) Obsługa po niemiecku więc ok. Bagażnik jest mały i dla 3 os rodziny raczej nie wystarczy na dłuższy wyjazd. Plastiki twarde ale w miarę dobrze spasowane. Dzielona niesymetrycznie tylna kanapa. Buda ładna ...
Wspomaganie kierownicy mogłoby być mocniejsze. Zawieszenie twarde ale takie mi odpowiada bo dobrze trzyma na zakrętach.

Mariusz2011-02-13

Zależy od silnika, oraz z jakiego samochodu się przesiadło do Seata. Oczywiste będzie to że gdy przesiadamy się z wersji sportowych do 1,9 Sdi to szału nie będzie, ale gdy przesiadamy się z innego diesla o podobnej mocy i rocznika to widać różnice na korzyść Seata.
Jest twardy i nie wybiera tak nierówności drogi jak Toyota czy jakieś samochodu z Francji. Jest sztywny ale za to ma dobrze siedzenia które trzymają na zakrętach.
Ibizka jest mała, ale spokojnie w 5 osób można gdzieś jechać za miasto, zabierając oczywiście najpotrzebniejsze rzeczy :)
Trzymanie na zakrętach jest znakomite jeśli chodzi o konkurencje z tego przedziału cenowego. Seat jest sztywny ale za to świetnie wchodzi i wychodzi z zakrętu. Hamulce nie są najlepsze w tym aucie, wypada wymienić tarcze na te z wersji Cupra, są po prostu większe.

Magdalena / Gliwice2010-01-11

Piotr2011-02-12

Pierwsze auto którego po prostu szkoda mi sprzedać :) mimo niskiego komfortu z którym będę walczył :) Szczerze mogę polecić to auto.
Czasami wsteczny albo jedynka wchodzą za drugim albo trzecim razem
Wersja sport, niestety coś za coś, drogi się trzyma ale jak dla mnie jest nie wygodne na dłuższe trasy.
Z przodu miejsca jest dużo wszystko pod ręką z tyły jest miejsce dla dwóch dorosłych osób. Do środka wygodnie się wsiada przez dzięki dużym drzwiom.
Na zakrętach bardzo dobrze się trzyma, małe autko przez co się łatwo parkje

2010-02-23

jest lekkim samochodem z b.dobrym silnikiem (wydajnym ,ekonomiczny-rerkord mój 4,4 l) wszędzie sie zmiesci -ukł. kierowniczy -ok . minusem troche za twarde zawieszenie -czaska sie . polecam fajny samochodzik ,jeżdze nim 2 lata i mogę polecic. :)))
jeśli chodzi o "kopa" jest czym przyśpieszac ,przy każdej prędkości.
to jest delikatny minus
uwaga na nadkola tylnie i tylną maskę przy oknie .
małe autko a jest czym sie pobujac , szybkie ,zwinne ,mało pali,elastyczne (dopasuje sie do każdego) lecz zatwarde :na dziurach ...cieżka sprawa .

Średnie oceny SEAT IBIZA

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Seat Leon

Seat Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Ibiza

użytkownik: Magdalena / Gliwice

Seat Ibiza 1900 TDI 90KM 1998r. hatchback

Jak każde autko starsze niż 10 lat, miał swoje do zrobienia, ale ogólnie koszty napraw nie są przerażające. Jazda sprawia bardzo dużo przyjemności, a szczególnie czując kopa jakiego posiada Ibizka z 1,9 TDI. Dbając i nie docierając jej zbytnio poczujemy odwzajemnienie w niskim spalaniu oraz niezawodności. Przy dieselkach z turbo polecam tankować lepszą ropę, szczególnie zimą. Przy mrozach do nawet -20 śmiało odpaliła bez żadnego stękania. :) Ogólnie bardzo polecam! Magdalena ;)

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989