Seat Ibiza opinie, oceny użytkowników, Seat Ibiza spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Seat Ibiza

Åšrednia ocena: 7.97/10

Seat Ibiza spalanie (l/100km)

7.67/9.35
5.97/7.55
7.03/8.42

Oceny SEATA IBIZA

2008-08-13

Jestem jak na razie z niego zadowolony.
Silnik zaskoczył mnie swoją dynamiką jak na te 60KM chociaz osobiście uważam, że mogli wycisnąć z niego więcej mocy. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie i lekko.
Przednie fotele fabrycznie sposrtowe, wiec bardzo wygodne, z regulacją wysokości. Auto raczej twarde, po równej drodze prowadzi sie bardzo pewnie, chociaz przy pełnym obciążeniu staje się czasem lekko niestabilne, ale jest to jednak mały samochód, więc nie należy się temu dziwić.
OsobiÅ›cie mam wersjÄ™ z siedzeniami pokrytymi niebieskim zamszem wiec jakość materiaÅ‚u jest bardzo wysoka, mieszki sÄ… skurzane wiÄ™c tez dość wysokiej jakoÅ›ci. Z przodu sporo miejsca, z tyÅ‚u dla wysokich osób dość maÅ‚o jednak jest to bardziej auto mÅ‚odirzowe niż rodzinne.Bagażnik doÅ...
Układ kierowniczy ze wspomaganiem chodzi bardzo lekko i precyzyjnie.To mały samochód więc wygodnie się nim parkuje. Hamulce bez ABS ale ciezko jest mi zablokować koła, mankamentem może być to ,że droga hamowania czasem wydaje się zbyt długa, ale czywiscie w granicach rozsądku.

KRZYSZTOF2009-05-25

jak na ten segment samochodów to czołówka ale nie po niemieckim "kobiecym lub dziadkowym"uzytkowniku gdzie na liczniku 60tyś po 6 latach..hahahah.Wszysko OK gdyby nie te plastyki które z czasem "graja"
silnik nie rewelka bo ma ograniczoną moc w celu dłuzszego uzytkowania,na obroty wchodzi przy 3000 i wtedy czuc przyspieszenie i moc,przekładnia usportowiona dlatego jest lepsza niz w Polo czy Fabi, dobrze się przełanczaja biegi.Sprzegło wytrzymuje 200tyś bez problemu
autko sztywne ,fotele wygodne i poprawiaja komfort jazdy z tym zawieszeniem ,wygodnie dla 4 osób.
z przodu duzo miejsca,siedzenia regulowane w 3 płaszczyznach z tyłu tez nie zle ale w 5ke jest ciasno a bagaznik 270 l spokojnie wystarcze dla małej rodzinki,ja z tyłu po rozłożeniu siedzeń wkładam rower (bez przedniego koła)
dobre niemieckie zawieszenie na nasze drogi,prostai praktyczna konstrukcja,niestety nie buja jak francuz.Widoczność z tyłu"srednia"ale to nie limuzyna i parkowacc mozna wszędzie.Długie przebiegi bez ingerencji w serivis zawieszenia

2009-07-13

W tej klasie samochod niewatpliwie wart polecenia. Sportowa sylwetka, bardzo fajny silnik, wygodne siedzenia przednie, bezawaryjnosc. Jako auto dla 2 osob idealne.
Silnik bardzo elastyczny i przyjemny w uztykowaniu, ale przede wszystkim rewelacyjna skrzynia biegow. Wchodza lekko i precyzyjnie.
Komfortowa jazda we 2 osoby na przednich siedzeniach. Z tylu niestety bardzo malo miejsca. Przy fotelu kierowcy odsunietym maksymalnie do tylu (tak jezdzilem mimo 186 cm wzrostu) pasazer z tylu praktycznie nie ma gdzie nog polozyc. Mimo to jak sie czlowiek uprze to da sie pojechac w trase w 5 doros...
Jak wyzej - z przodu jezdzi sie przyjemnie, z tyłu malo komfortowo. Bagaznik jak na te klase calkiem pojemny. Po zlozeniu siedzen duzo dostepnego miejsca.
Auto prowadzi sie bardzo dobrze i pewnie. Kierownica reaguje precyzyjnie, wspomaganie bardzo dobre.

2008-02-10

Na początek jak znalazł ale wkrótce chcę zmienić na inny, bardziej nowoczesny, mniej awaryjny, bardziej wyciszony
5 bieg jest tak daleko że trzeba się wychylać żeby go wkleszczyć. Jeszcze nie wymienialiśmy oleju w skrzyni ale trzeba to zrobić bo czasem bardzo cięzko wchodzą biegi. Moja Ibiza jest w wersji z gaźnikiem, gdybym wiedziała że będą takie problemy to w życiu bym jej nie kupiła. Zimą d...
Z tyłu jest resor, w tym wieku trzeba go wyklepać bo z kompletem pasażerów tył "ciągnę po ziemi". Kilkugodzinna jazda sprawia że głowa puchnie od hałasu.
W porównaniu z niektórymi nowszymi autami nasza karoseria całkiem nieźle się trzyma. Po rozłożeniu tylnej kanapy w bagażniku mieszczą sie 3 rozłożone rowery.
To stare auto ale nie jest żle. Ma dość mały skręt także zawracanie na ulicy czasem jest na dwa razy.

2008-02-12

Jestem bardzo zadowolony z samochodu. Prowadzi się fantastycznie, silnik jest elastyczny, choć troszkę mało dynamiczny. Jeździ się bardzo wygodnie, a auto daje poczucie doskonałej kontroli. Mało jest w nim schowków i miejsca na tylnych kanapach, co sprawia że auto nie nadaje się na samoch...
Silnik 1,9 TDI 90 KM jest bardzo oszczędny i elastyczny - do jazdy miejsckiej doskonały. Niestety brakuje mu nieco mocy, zwłaszcza na niższych biegach.
Auto jest ciasne i wygodnie jeździ się tylko na przednich siedzeniach.
Tapicerka jest doskonale spasowana - w siedmioletnim samochodzie nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi. Wadą są malowane uchwyty drzwi, które się wycierają w trakcie eksploatacji, co bardzo nieestetycznie wygląda, oraz kiepski montaż takich elementów jak popielniczka - mocowanie szybko się ła...
Auto doskonale trzyma się drogi w zakrętach i na cisanych łukach, jednak to za cenę zmniejszenia komfortu na polskich dziurawych drogach - co kto lubi - mi takie zawieszenie ospowiada bardzo.

Åšrednie oceny SEAT IBIZA

Osoby zainteresowane autem Seat Ibiza braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Seat Leon.

Seat Ibiza: coupe, hatchback, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna)

Seat Ibiza: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Ibiza: 0.9, 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Ibiza: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989