Seat Leon opinie, oceny użytkowników, Seat Leon spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Leon

2000r.

Średnia ocena: 8.33/10

Seat Leon spalanie (l/100km)

8.57/8.75
6.92/7.15
7.58/7.85

Oceny SEATA LEON

2009-09-19

Jak dla Mnie 10 punktów. Jestem bardzo zadowolony z Leona i ewentualna zmiana będzie jedynie na nowszy model (1P1). Wcześniej użytkowałem różne marki od vw przez fiaty , ople , citroeny , daewoo ale z seata jestem najbardziej zadowolony.

skrzynia biegow do d......y puscily nity wiec jesli ktos chce kupuc leona to musi wiedziec ze moze mu nawalic skrzynia biegow mnie nawalila zrobilem ja od podstaw 2 tys zl teraz hula scinaja sie nity na glownym kole zamoachowym co powoduje pekniecie obudowy i wyciek oleju jesli chodzi o przyspieszen...
ogolnie ok bez problemu
Auto prowadzi sie bardzo dobrze ale nie wiem czy to dlatego ze moj leon ma szerokie opony 205 cm czy poprostu tak juz ma w naturze ale dla mnie ok uklad kierowniczy ok bez problemow hamulce od 2 lat sie nie dotykalem pakowanie minus za slaba widocznosc w lusterku wstecznym ogolnie bardzo dobrze

2008-02-10

SUPER AUTKO
100 KM TO ODPOWIEDNIA MINIMALNA MOC DO TEGO SAMOCHODU.PIERWSZY BIEG TROCHE CIEZKO WCHODZI,RESZTA OK.
BEZ UWAG
5 OSOB TO KOSZMAR NIE JAZDA,ZA MALO MIEJSCA MIEDZY PRZEDNIMI SIEDZENIAMI A TYLNA KANAPA.BRAK SCHOWKÓW.
ZMIENIŁEM KOLA NA 17 CALOWE BO LEPIEJ WYGLADA I JEST TROCHE TWARDSZY,NA 15 CALOWYCH KOŁACH DLA MNIE JEST ZA MIEKI.

2008-02-12

przy predkosci od 100ki dobrze przyspiesza
zawieszenie sztywne no ale auto wyglad ma sportowy
ogólnie OK>tylko wysocy pasarzerowie z tyłu maja problem
jezdziłem różnymi autami ale seat dla mnie jest OK. jest to 2gi mój seat i teraz kupiłem 3-ego przedewszyskim bezawaryjny oczywiscie majac go od nowosci

2009-03-05

autko ma sliczna linie, prowadzi sie niesamowicie, naprawde je lubie ale koszty naprawy i drobne bledy takie jak niepodgrzewane lusterka boczne psuja jego obraz no i duzo pali....

Średnie oceny SEAT LEON

4.5/10
3.3/10

Osoby zainteresowane autem Seat Leon brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Seat Leon

Seat Leon

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Leon

Seat Leon Signo 1600 1.6 SR 100KM 2000r. hatchback

Silnik to bardzo dopracowana i sprawdzona jednostka. Mocą może nie grzeszy ale jak na 100 koni sprawuje się bardzo dobrze. Zero problemów , żadnych wycieków. Jako , że jest to jednostka ośmiozaworowa nie posiada dziury w mocy. Ciągnie od dolnych obrotów. Dobrze daje sobie radę z napędzaniem Leona. Skrzynia biegów bezproblemowa. Denerwujący jest tylko "sztywny" mechanizm lewarka zmiany biegów który porusza się w trakcie jazdy po nierównościach.

Widoczność do przodu wzorowa. Do tyłu również jeśli ktoś cofa i parkuje z przyzwyczajenia "na lusterka". Widoczność zmniejszają dość skutecznie szerokie tylne słupki.

W kabinie jest cicho. Jest dobrze wyizolowana. Nie słychać "gwizdu" powietrza. Fotele z przodu wygodne , dwupłaszczyznowa regulacja kieronicy oraz regulacja wysokości fotela pozwala na dopasowanie się każdego kierowcy. Tył wygodny , choć przy wysokich osobach z przodu pasażerom jadącym z tyłu może brakować miejsca na nogi. Auto zachowuje się tak samo zarówno jadące na pusto jak i pod max obciążeniem.

Ergonomia wzorowa. Wszystko co potrzeba jest czytelne i znajduje się w intuicyjnych miejscach. Nic nie trzeszczy ani nie puka. Jedynie można mieć zastrzeżenia do szybko wycierającej się "standardowej" kierownicy (nie dotyczy skórzanej) oraz rączek w boczkach służących do zamykania drzwi. Bagażnik może nie powala wielkością ale do najmniejszych również nie należy. Karoseria wzorowo zabezpieczona przed korozją.

Auto bardzo dobrze się prowadzi. Układ kierowniczy dający pewne prowadzenie i pełną kontrolę nad autem. Hamulce odporne na fading , bardzo skuteczne również od wyższych prędkości. Zawieszenie twardo zestojone ale bez przesady. Tylna belka lubi dobijać na poprzecznych nierównościach. (wczorajszy wymuszony "test łosia" przy prędkości 110km/h uświadomił mnie jak bardzo dobre jest to zawieszenie i ogólnie całe auto)

Poza wymianami przewidzianymi w książce serwisowej nie wymianiałem nic.

Bardzo wydajna automatyczna klimatyzacja. Ogrzewanie również bardzo wydajne.

Wzorowo. Brak jakichkolwiek problemów.

Seat Leon: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Leon: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Leon: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Leon: 2020, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999