Seat Leon opinie, oceny użytkowników, Seat Leon spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Leon

2001r.

Średnia ocena: 8.13/10

Seat Leon spalanie (l/100km)

Oceny SEATA LEON

Sebastian2010-02-17

Wada: słaba elektronika, w szczególności elektronika hamulców. Zaleta: niskie spalanie, świetne przyspieszenie, bardzo elastyczny silnik, świetnie zestrojony ze skrzynią biegów oraz dosyć dobry komfort podróżowania.
Zawieszenie jest wyważone, ani za twarde ani za miękkie, nie dobija na nierównościach, jest bardzo wygodne, lecz wnętrze nie jest idealnie wyciszone.

2011-03-03

Pojazd był eksploatowany całorocznie, na autostradach, terenach górskich i leśnych bezdrożach i wszędzie nim przejechałem, nie doznając żadnego wypadku.Nie uczestniczył w żadnej kolizji drogowej.
Do pracy silnika nie miałem zastrzeżeń. zawsze zapalał i nigdy nie gasł. Poprostu nigdy mnie nie zawiódł
Fotele dość sztywne, ale posiadają korzystne ukształtowanie przy długiej jeżdzie.
Ilość posiadanego miejsca z przodu i z tyłu jak na warunki samochodu średniej klasy wystarczające.
Samochód eksploatuję 9 lat. Od samego początku jestem z niego zadowolony.Jestem jedynym kierowca tego pojazdu.Poza typowymi przeglądami niczego nie wymieniałem, nawet akumulator jest ten sam od 2002 roku.Moc silnika 105 KM zapewniała mi komfort jazdy po zatłoczonych naszych drogach/przyśpies...

2011-02-13

samochód dość trwały jak na polskie warunki, radziłbym dokładnie sprawdzić przed zakupem (szczególnie u handlarzy)to że nic nie puka nie stuka to tylko chwilowe złudzenie czasem wystarczy miesiąc jazdy po polskich drogach i wychodzą mankamenty zawieszenia powód... auto przez lata uzywan...

Bardzo sympatyczne autko,zwinne, z dobrym przyspieszeniem, mało pali.ceny częsci też są w granicach rozsądku.mimo swoich lat nieźle sie sprawuje,jak go wypucuję,to zdarza się, ze ludzie biora go za nówkę :)polecam.
Leon najbardziej zapakowany był jak jechaliśmy w 4 osoby z 6 tyg. zimowych wczasów :)wszystko się zmieściło,choć juz było mało miejcsa :),ale za to przyczepność-genialana!zegary są podświetlone na czerwono,bardzo dobrze widoczne. mimo,że samochód ma już 9 lat prawie w ogóle nie ma n...

2011-02-16

Jest to mój pierwszy samochód, jest on w maksymalnym wyposażeniu. Jako wielką zaletę mogę podać seryjne nagłośnienie. Auto jest dynamiczne, w sam raz do jazdy zarówno po mieście jak i w trasie. Kolejną zaletą jest spalanie. Najbardziej uciążliwą rzeczą jest słabe tłumienie nierów...
Autko prowadzi się bardzo dobrze, hamulce także spokojnie dają radę, z parkowaniem nie ma najmniejszych problemów ze względu na rozmiar auta. Jedyne co można stwierdzić to stosunkowo duży promień skrętu, co też nie jest problemem.

Średnie oceny SEAT LEON

Osoby zainteresowane autem Seat Leon brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Ibiza.

Seat Leon

Seat Leon

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Leon

użytkownik: Sebastian

Seat Leon 1900 AHF 110KM 2001r. hatchback

Jest bardzo elastyczny, podczas wyprzedzania przy prędkości 60km/h jadąc na 4 biegu wystarczy dodać gazu, nie trzeba redukować. Skrzynia działa w miarę precyzyjnie, lecz nie jest to jakaś rewelacja jak np. w Fordzie Focusie. Przyspieszenie przy każdej prędkości jest w zupełności wystarczające, co daje dużą radość z jazdy i dzięki temu jest bezpieczne podczas wyprzedzania.

Widoczność z przodu- rewelacja, z tyłu nie widać prawie nic, w lusterkach średnio widać.

Auto prowadzi się rewelacyjnie, nie jest zbyt twarde ani zbyt miękkie, nadaje się na nasze polskie drogi. Na zakrętach trzyma sie również bardzo dobrze, nie przechyla, pomimo iz mam wysokie opony. Układ kierowniczy jest w miarę precyzyjny, lecz wspomaganie nie jest zbyt dobre, kierownica chodzi cięzko na postoju.

Części w miarę tanie, w zależności od zasobności portfela właściciela.

Przy temperaturach poniżej 0 stopni auto bardzo powoli się nagrzewa, do chłodzenia nie mam zastrzeżeń.

Wiecznie zapalają się jakieś kontrolki bez przyczyny, psują się czujniki. Nie sądzę, żeby była to mocna strona tego auta, w szczególności elektryka i elektronika hamulców.

Seat Leon: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Leon: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Leon: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Leon: 2020, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999