Seat Leon opinie, oceny użytkowników, Seat Leon spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Leon

2005r.

Średnia ocena: 9.00/10

Seat Leon spalanie (l/100km)

Oceny SEATA LEON

Jacek2011-02-12

Największą wadą jest widoczność i ewentualnie deska rozdzielcza trzeba się przyzwyczaić. Poza tym samochód na prawdę super.
Samochód kompaktowy. Nie ma co wymagać od niego wielkiego komfortu. To nie limuzyna audi czy volvo. Ale mimo tego dobrze się jeździ. Troszkę słabe wyciszenie.
Samochód na 17tkach w lecie 16tkach w zimie. Zarówno na tych jak i na drugich bardzo dobrze trzyma się drogi. Układ kierowniczy dla mnie rewelacyjny reaguje na każdy ruch kierownicą. Troszeczkę słabe hamulce.

2008-07-17

Wprawdzie byłem posiadaczem tego auta przez niespełna rok ale przejechałem nim dość dużo. Myślę, że Seat Leon powinien zdetronizować VW Golfa w klasie kompaktów. Design (szczególnie najnowszej wersji) bije na głowę swego brata spod znaku VW. Dzięki niemu polubiłem tą markę na tyle,...

futrzak2010-02-03

auto może i dobre ale nie nadaje sie na nasze drogi
silnikowi nie można nic zarzucić. jest czym jechać zawsze i wszędzie
samemu jeździ się jako tako. auto za małe na 5 dorosłych osób. chcać siedzieć wygodnie z przodu z tyły brakuje miejsca. bardzo słabe resorowanie
z zewnątrz śliczny. w środku ujdzie. jakość materiałów środka tragedia. wszystko skrzypi stuka puka
autko świetnie trzyma sie drogi nie wychyla się w zakrętach niestety na nasze drogi za niski za twardy.

2011-05-05

ok
Autko jest bardzo zrywne i przy spokojnej jeżdzie ekonomiczne.Ma fajny wygląd zewnętrzny i przy małych dodatkach wygląda na sportowe autko..
Autko dobrze się prowadzi z koml.pasarzerów jak i z samym kierowcą.
Polecam ....
Polecam autko bardzo udane...mało awaryjne jeżdzę już ponad rok i wszystko oki.Wymieniam tylko olej.W środku autko trochę głośne ale dlatego że wcześniej miałem francuza ....którego nie polecam..

Bozena2010-07-16

auto spisuje się dobrze
silnik elastyczny, nie trzeba ciągle zmieniać biegów, nie klekocze, jest dynamiczny
nie czuje się nierównej nawierzchni, duży wygodny, jazda w nim bea zasrzeżeń
duży przestrzenny, obszerne wnętrze, materiał wykończeniowy ok.
aut duże, przestronne, dobrze się prowadzi, dobrze wchodzi w zakręty, dobre przyspieszenie, dobre hamowanie, bezpieczyn, przy wyprzedzaniu, mój jest piękny, bardzo go lubię

Średnie oceny SEAT LEON

Osoby zainteresowane autem Seat Leon brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Seat Leon

Seat Leon

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Leon

użytkownik: Jacek

Seat Leon 2000 140KM 2005r. hatchback

Silnik, skrzynia biegów rewelacja. przyśpiesza bardzo płynnie, dynamiczny. od 100 - 150 km/h przyśpiesza praktycznie tak jak od 50 - 100 km/h Nie wiem co ludzie chcą od tych silników 2,0 TDI zrobiłem nim 35tys i nic mi się nim nie dzieje. Kupiłem go w Niemczech jak miał przebieg 88tys teraz 122 i nic niepokojącego nie zauważyłem. Wcześniej jeździłem Audi A4 2003rok 2,5 TDI. Obecny silnik o niebo lepszy !!!

Niestety tutaj największy minus. Grube słupki ograniczają widoczność. Również w tyłu małe szyby. Ale da się znieść. Nieco małe lusterka ale po lifcie już było ok.

Przestrzeń między kierowcą a pasażerem bez większych rewelacji ale z tyłu jak na te gabaryty więcej miejsca niż w Audi A4. Karoseria bardzo dobra mam delikatny odprysk na błotniku i rdza się nie pokazuje więc ok. Deska rozdzielcza - zależy od gustu, nie zachwyca ale też nie jest brzydka. Ergonomia OK.

Tak jak napisałem zrobiłem samochodem 35tys i poza łożyskami i normalnymi wymianami eksploatacyjnymi typu oleje filtry nie włożyłem w samochód nawet złotówki.

Climatronic bardzo dobry tak jak i w Audi. Bardzo dobrze odparowują szyby szybko nagrzewa środek samochodu w zimie oraz chłodzi w lecie.

Wszystko OK. Nic się nie zdarzyło mi z elektroniką ani elektryką.

Seat Leon: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Leon: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Leon: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Leon: 2020, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999