Seat Leon opinie, oceny użytkowników, Seat Leon spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Leon

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.27/10

Seat Leon spalanie (l/100km)

8.52/9.98
6.85/8.20
7.75/9.17

Oceny SEATA LEON

2011-02-16

Auto wydaje się jakby było stworzone dla mnie. Bardzo ładny wygląd, połączony z bardzo niskimi kosztami eksploatacji wydaje się strzałem w dziesiątkę. Zakup Leona jest jednym z najbardziej udanych zakupów w moim życiu.

2019-01-02

Instalacja gazu pozwoliła na miłe korzystanie z samochodu. Pozwoliła na dalekie wypady które nie męczyły
Moc silnika odpowiednia, daje wystarczające przyspieszenie. Na skrzyżowaniu zawsze zostawiałem wszystkich za sobą. W trasie przyspieszenie uzyskuje się przez odpowiednią redukcję biegu. Silnik bardzo dobrze się sprawował nawet z zasilaniem na gaz system BRC
Samochód dość twardy - zaliczanie studzienek kanalizacyjnych dość odczuwalne. Dobrze prowadzi się na trasach szybkiego ruchu, dobrze trzyma drogi. Wyciszenie wystarczające do szybkości dopuszczalnej na Polskich drogach. powyżej 140 km/h jest głośno. Bardzo czuły na rodzaj opon - opona o...
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów wystarczająca i dobra. Mało schowków, Karoseria dobrze zabezpieczona przed korozją. 10 latek drobne odpryski, drobna rdza przy środkowej lampie hamowania na tylnej klapie. Fotele się dają składać co tworzy wystarczającą przestrzeń bagażową. Przeł...
Bardzo dobrze dopracowany model, dobrze się prowadził, wygodny. Mało zwrotny przy parkowaniu. Sprawdza się w dalekich trasach niezależnie od warunków atmosferycznych.

2013-03-23

Ładne auto, za nieduże pieniądze ale.... hałaśliwe, ze słabą widocznością, zbyt twarde. Radzę dobrze pomyśleć przed zakupem.
Silnik hałaśliwy, nadaje się tylko do miasta. W trasę ... tragedia. 1.6 to wyjec jak z zabawki, przy wyprzedzaniu depczesz do deski i .... nie idzie.
Bardzo twarde zawieszenie. Mam fotele bez regulacji odcinka lędźwiowego, a jest tam jakaś wypukłość, która większości osób będzie przeszkadzać. Warto posiedzieć przed zakupem bo potem można bardzo żałować jeśli robi się kilkadziesiąt km co dzień. Nie wiem czy to wina silnika...
Bagażnika nie ma. I nie ma co udawać, na wczasy z żoną i dzieckiem tym się nie da jechać. Plastiki znośne ale to nie to co wykończenie aut 10 lat temu. Plastik jest delikatny, ugina się i sprężynuje przy lekkim nacisku. W dodatku boczki mają jak dla mnie parapet za nisko. Podłokietnik j...
Po przesiadce z dużego auta ciężko ocenić odległość z tyłu. Wysiadam i widzę za sobą metr wolnego.

2010-02-19

jeżdze nim dużo często długie trasy po prawie 500km i uważam że na przebieg 140tys to żadne awarie. Bardzo przyjemne i ładne autko. lać do baku i jeżdzić , naprawde polecam!!!!!!!
mam silnik 1,6 i zarówno na gazie jak i benzynce wydaje mi się troche zasłaby, ale gdy ktoś nie chce szybszej jazdy tylko spokojnej to w zupełności wystarcza, skrzynia bardzo fajna nawet przy 50km/h można śmiało jechaać na 4
jak na mój gust trochę za miękki, fotele krótki ale wygodne często robię nim trasy to kilkaset kilometrów i nie czuje zmęczenia z tyłu dla 3 pasażerów nie ma miejsca, powyżej 150km/h w aucie za głośno od silnika
jak dla mnie materiały i wykończenie niezłe, bagaznik nie jest wielki, rdzy nie znalazłem
w trasie auto prowadzi sie naprawde dobrze, chciałoby sie tylko troszke twardsze zawieszenie i byłby OK. 10 nie daje bo jeszcze takie auto nie stworzyli:)

ZBIGNIEW2009-01-08

JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO SAMOCHODU.JAZDA NIM TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ.NASTĘPNY BĘDZIE LEON Z DUŻO MOCNIEJSZYM SILNIKIEM.
SAMOCHÓD DOBRZE PRZYSPIESZA POWYŻEJ 3500 OBROTÓW.NIEPOTRZEBE ODCIĘCIE OBROTOMIERZA PRZY 5500 OBROTÓW.
1600CM 16V ZA MAŁA MOC NA KOMPLET PASAŻERÓW.
MIEJSCE PRACY KIEROWCY SUPER.

Średnie oceny SEAT LEON

Osoby zainteresowane autem Seat Leon brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Ibiza.

Seat Leon

Seat Leon

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Leon

Seat Leon Stella Plus 1600 105KM 2002r. hatchback

Silnik jest bardzo elastyczny. Rzadkie zmiany biegów potwierdzają to znakomicie. Zaletą jest możliwość instalowania sekwencyjnej instalacji gazowej, przez co auto nie straciło prawie wogóle mocy a rachunki na stacji są pocieszające. Skrzynia biegów ma jednak jeden problem, bieg wsteczny czasami nie chce wejść i trzeba go szukać. Reszta bez zarzutu. Silnik jest cichutki i do tego auta w sam raz.

Widoczność do przodu jest nie do końca odpowiednia. Maska wydaje się kończyć w połowie gdzie jest wybrzuszenie, lecz nie widać dalszej części maski przez co łatwo zahaczyć o coś np na parkingu. Widoczność z tyłu za to rekompensuje tą z przodu. Można parkować co do centymetra bez obaw. Lusterka są w odpowiednim rozmiarze.

Same najlepsze oceny. Leon jest bardzo komfortowym autem jak dla mnie. Resorowanie jest bardzo przyjemne a silnik świetnie sobie radzi nawet z 5 dorosłymi osobami. Może nie przyspiesza aż tak zrywnie jak bez załadunku ale naprawde jest super. Fotele są jedną z fajniejszych rzeczy w Leonie. Przednie akurat mam kubełkowe, które są bardzo, ale to bardzo wygodne, nadają się do szybkich zakrętów jak i bardzo dalekich podróży. Wnętrze według mnie jest bardzo dobrze wyciszone.

ilość miejsca w aucie jest zaskakująco duża. Mam 1.85 wzrostu i osoby siedzące za mną nie narzekają na jego brak. Bardzo pozytywnie. Wnętrze jest bardzo obszerne i przestronne. Samochód jest naprawdę spory. Materiały są kolejną rzeczą która mnie bardzo miło zaskoczyła. Cała deska rozdzielcza jest pokryta miękkim, bardzo ładnie wyglądającym tworzywem. Ma bardzo estetyczną fakturę. Auto jest bardzo ładnie wykończone w środku (na pewno jest to też zaleta zadbanych foteli w moim egzemplarzu). Wszystko obsługuje się intuicyjnie i jest na swoim miejscu. Bagażnik jest bardzo duży. Auto jest pełne miłych niespodzianek. Jeśli chodzi o karoserię to są 4 małe punkty korozji ale są to odpryski od kamieni.

Autko bardzo dobrze trzyma się nawierzchni. Zawieszenie jest wręcz idealne. Nie za miękkie i nie za twarde, czego efektem są wspaniale pokonywane zakręty, bez żadnych nieporządanych przechyłów. Moc wspomagania jest taka, jak być powinna. Nie zmęczymy się kręcąc kierownicą a jednocześnie czujemy że prowadzimy auto a nie zabawkę jak to jest w przypadku samochodów ze wspomaganiem elektronicznym.

Tutaj Leon zasługuje tylko na ocene 10. Auto bardzo szybko się nagrzewa, co jest bardzo miłe podczas dużych mrozów. Nie miałem jeszcze okazji przetestować chłodzenia, ale jestem pewny że będzie równie dobrze :)

Jak dotąd nie miałem problemów z elektryką i elektroniką. Jest pozytywnie.

Seat Leon: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Leon: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Leon: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Leon: 2020, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999