Seat Leon opinie, oceny użytkowników, Seat Leon spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Seat Leon

Średnia ocena: 8.27/10

Seat Leon spalanie (l/100km)

9.46/9.98
7.29/8.20
8.25/9.17

Oceny SEATA LEON

Darek Kiełkowski2009-07-13

Gdyby nie trzeszczące plastiki i słaba sztywność nadwozia było by idealnie
Seria 150 km szału nie robi dopiero chip tuning pokazuje namiastkę co ten silnik potrafi. Teraz mam 190 Ps i mało kto ma szansę . Zbiera się od 2100 w górę do 4500 . Spalanie 8 litrów nie jest złe dla mnie wręcz idelane jak na wrażenia z jazdy
Zawiesznie twarde , nie dobija na nierównościach w samochodzie się wszystko trzęsie. i trzeszczy. Wyciszenie jest mizerne powyzej 120 slychać wyraźny szum powietrza przednie fotele dosyć twarde wygodne a tylne mięciutkie i jeszcze bardziej wygodne
Jest dość miejsca z przodu z tyłu srednio ale tragedii nie ma schwków ma mało materiały wykończeniowe to góra deski ok reszat twardy plastik który trzeczy na dziurach materiały nie zurzywają się o rdzewieniu karoserii nie ma mowy bagażnik jak dla mnie ogromny
Wersja Top Spory ma dobre zawieszenie trochę wysokie ale dobrze tłumi nierówności i jest w miarę komfortowe. W zakręty można wchodzić z dużą prędkością a leon jest neutralny dopiero na mokrym na wyjściu nadsterowny ale jest ESP. Na kierownicy czuć wszystko kiera chodzi ciężko ale m...

2011-03-03

Pojazd był eksploatowany całorocznie, na autostradach, terenach górskich i leśnych bezdrożach i wszędzie nim przejechałem, nie doznając żadnego wypadku.Nie uczestniczył w żadnej kolizji drogowej.
Do pracy silnika nie miałem zastrzeżeń. zawsze zapalał i nigdy nie gasł. Poprostu nigdy mnie nie zawiódł
Fotele dość sztywne, ale posiadają korzystne ukształtowanie przy długiej jeżdzie.
Ilość posiadanego miejsca z przodu i z tyłu jak na warunki samochodu średniej klasy wystarczające.
Samochód eksploatuję 9 lat. Od samego początku jestem z niego zadowolony.Jestem jedynym kierowca tego pojazdu.Poza typowymi przeglądami niczego nie wymieniałem, nawet akumulator jest ten sam od 2002 roku.Moc silnika 105 KM zapewniała mi komfort jazdy po zatłoczonych naszych drogach/przyśpies...

2010-02-19

jeżdze nim dużo często długie trasy po prawie 500km i uważam że na przebieg 140tys to żadne awarie. Bardzo przyjemne i ładne autko. lać do baku i jeżdzić , naprawde polecam!!!!!!!
mam silnik 1,6 i zarówno na gazie jak i benzynce wydaje mi się troche zasłaby, ale gdy ktoś nie chce szybszej jazdy tylko spokojnej to w zupełności wystarcza, skrzynia bardzo fajna nawet przy 50km/h można śmiało jechaać na 4
jak na mój gust trochę za miękki, fotele krótki ale wygodne często robię nim trasy to kilkaset kilometrów i nie czuje zmęczenia z tyłu dla 3 pasażerów nie ma miejsca, powyżej 150km/h w aucie za głośno od silnika
jak dla mnie materiały i wykończenie niezłe, bagaznik nie jest wielki, rdzy nie znalazłem
w trasie auto prowadzi sie naprawde dobrze, chciałoby sie tylko troszke twardsze zawieszenie i byłby OK. 10 nie daje bo jeszcze takie auto nie stworzyli:)

skrzynia biegow do d......y puscily nity wiec jesli ktos chce kupuc leona to musi wiedziec ze moze mu nawalic skrzynia biegow mnie nawalila zrobilem ja od podstaw 2 tys zl teraz hula scinaja sie nity na glownym kole zamoachowym co powoduje pekniecie obudowy i wyciek oleju jesli chodzi o przyspieszen...
ogolnie ok bez problemu
Auto prowadzi sie bardzo dobrze ale nie wiem czy to dlatego ze moj leon ma szerokie opony 205 cm czy poprostu tak juz ma w naturze ale dla mnie ok uklad kierowniczy ok bez problemow hamulce od 2 lat sie nie dotykalem pakowanie minus za slaba widocznosc w lusterku wstecznym ogolnie bardzo dobrze

And.2008-09-30

Bardzo dobry pojazd za przyzwoitą cenę.
16 zaworowy silnik VW należy do lepszych "benzyniaków". Spalanie mogłoby być niższe (średnio 7 l/100).
"Twarde" zawieszenie nie sprzyja miłym wrażeniom podczas pokonywania poprzecznych garbów i kolein, jakich pełno na naszych drogach, ale jest dość wytrzymałe. Samochód bardzo dobrze pokonuje zakręty. Przy wyższych obrotach w aucie robi się zbyt głośno.
Leon I jest b. wygodny, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Plastiki dobrze spasowane, podczas jazdy nic nie trzeszczy, bagażnik (380 l) raczej wystarczający. Zamiast czerwonego podświetlenia wskaźników przydałby się kolor niebieski lub zielony.
Układ jezdny bardzo dobry, wprost stworzony do dynamicznej jazdy. Jedyny problem z parkowaniem tyłem, z uwagi na przeciętną widoczność (prześwit tylnej szyby).

Średnie oceny SEAT LEON

Osoby zainteresowane autem Seat Leon brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Seat Leon

Seat Leon

Nissan Juke

Seat Leon: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Seat Leon: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Leon: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Seat Leon: 2020, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999