Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

1993r.

Średnia ocena: 7.82/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

9.60/10.35
7.67/7.75
8.53/9.63

Oceny SEATA TOLEDO

waldemar2013-06-20

Autko w/g mnie idealne dla 3 osobowej rodziny, wygodne i wszechstronne. Silnik 1,9 Sdi - to demon długowieczności. Doskonała konstrukcja. Za dbałośc oraz wymianę tego co potrzeba i kiedy potrzeba -Seat Toledo I generacji, odpłaca na 100% niezawodnością.

fajne autko, dające przyjemność jazdy, łatwy dostęp do części, minusem jest to że dla wersji GT w przypadku problemów z pracą układu silnika nie zawsze komputer jest w stanie wskazać przyczynę problemu. W Warszawie jest mało specjalistów, którzy są w stanie dokonać trafnej oceny i ...
bez zarzutu,
Wersja GT jest twardsza od standardowej CL, minimalnie mniejszy komfort, ale wrażenia z jazdy to rekompensują
bez zastrzeżeń,
minus to tylko tylne hamulce tarczowe - 2 razy do roku trzeba skotrolować -przczyścić zaciski

2008-03-22

Bardzo dobre auto ! Polecam wszystkim którzy chcą mieć auto na bazie golfa, tylko że większe i obszerniejsze... NIe muszę chyba opisywać zalet Golfów, a w Seacie dochodzą do tego: duży bagażnik, duża przestrzeń na tylej kanapie i śmieszna cena za jaką można kupić to auto.. Jedyna...
Silniczek 1,6 do w sumie rodzinnej limuzyny może się wydawać troszkę za mały, ale za to jest oszczędny. spalanie trasa 9 litrów gazu miasto (W-wa)około 11 litrów gazu.
Tarcze hamulcowe zalecam wymienić na wentylowane (pasują od Golfa)- o wiele lepsze hamowanie.

2009-07-25

Samochód w miare bezpieczny dla mało zamożnej rodziny z możliwością średniego szaleństwa nawet na LPG.
Powyżej 120km/h spory hałas w kabinie,zbyt krótkie przełożenia biegów-nawet na piątym biegu można jechać 60km/h a biegu drugiego mogło by nie być.
Komfort mizerny,fotele przednie nie trzymają paszżerów,brak dobrego wyciszenia podłogi i drzwi.
W moim roczniku ardzo brakowało dzielonej tylnej kanapy,bagażnik gigantyczny!!!
Posiadałem wspomaganie,wyczuwalne nierówności nawierzchni z powodu kół 13",po wymianie tylnych teleskopów na gazowo-olejowe auto prowadziło sie jak po "szynach"

Czesław2008-07-15

w miarę dobry samochód .
Szybki , zwinny ,pomimo swoich gabarytów.
bez zbytniego obciążenia - ok , przy komplecie pasażerów - lipa.
Przestrzeń z przodu - ok , z tyłu - ok , bagażnik bardzo duzy , reszta ocena średnia.
Duży pakowny , rodzinny samochód, wygodna jazda, bardzo duży bagażnik, a że pali 8-9 l to normalka , coś za coś.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

użytkownik: waldemar

Seat Toledo 1900 Sdi 75KM 1993r. sedan (limuzyna)

Coż wymagać od wolnossącego dieselka, to nie rajdowe autko, ale...zadziwiająco żywotna jednostka napędowa- i mimo tych 400 tys. km pracuje "na dotyk" z ochotą i animuszem potrafi lekko wcinąc w fotel.Oleju zużywa 0,25 l/ 10 tys km. 17 lat-a tylko raz uszczelka pod głowicą/strzeliła/ oraz dziurka w nagrzewnicy. Ta ostatnia usterka, stała się w korku, w centrum miasta-nie miałem jak zjechać na pobocze, temp.silnika doszła już do zenitu-albowiem płyn chłodzący cieniutkim strumykiem wcześniej wyleciał w dywaniki po stronie pasażera. Silnik po wychłodzeniu, naprawie nagrzewnicy-odpalił bez zająknięcia -nie wykazując żadnych ubocznych skutków tego przegrzania.

Bez specjalnych uwag. Siedzi się wysoko zatem i widocznośc bardzo dobra. Ja osobiście korzystam z dużego lusterka sferycznego założonego na oryginalne lusterko tylne-tak mam od lat.Lusterka boczne swobodnie daja sie regulować w szerokim zakresie zatem manewrowanie/cofanie/ nie nastrecza trudniości.

Autko przestronne, mam na myśli także bagażnik /rekordowo zabrałem trzy kpl. rodzinnych bagaży na zimowisko/Nie sprawia problemów przy długich trasach, w miarę wygodnie i komfortowo. Komplet pasażerów i bagażu-jak chyba w każdym aucie , jest odrobine uciążliwy ale da się wytrzymac. Powyżej 130 km/h staję się głośny, ale ja osobiście lubię ten pomruk dieselka.

Bagaznik w tym modelu zawsze wprawiał w zachwyt moich znajomych, tylna klapa otwiera sie wysoko ujawniając prawdziwa "smoczą jamę"w której można zmieścić naprawdę wszystko. po złożeniu tylnego siedzenia/kanapy/przewoziłem wersalkę, lodówke i nawet złożony rajsbret kreślarski.Obsługa wszystkich elementów wnętrza bezproblemowa, intuicyjna -a wszystkie potrzebne rączki, gałki ...na miejscu.

Autko jeździło po krajowych drogach lecz będąc już "w sile wieku" zaliczało regularnie trasy ukraińskie-to dopiero poligon doświadczalny :)zatem liczne wymiany końcówek drążków czy sinenbloki to normalka, ale nic sie nie wygięło, złamało itp. Doskonały promień skrętu, dlatego wszędzie wlezie, mimo swoich wymiarów.

Autko naprawde nigdy mnie totalnie nie zawiodło!!!! przeglądy co 10 tys.wymiana wszystkich filtrów olei itp. Blacha już się sypie, ale mechanicznie nadal żwawe autko (przeglądy spokojnie zaliczam),

Nawiewy teoretycznie bez zarzutu ale....niezbyt precyzyjnie wysuczaja przednia szybę/zbyt wolno ten proces sie odbywa, to samo można powiedzieć o ogrzewaniu. Zimą nie wystarcza 3 km przejechane żeby zdecydowanie odczuć ciepło w aucie/sprawdzony termostat i wszelkie elementy nagrzewania/.

Ten model nie posiada elektroniki/w tym obecnym znaczeniu/ silnik 1,9 Sdi, zasilany jest tylko jednym kabelkiem/zawor pompy wtryskowej/ zatem nie ma się co popsuć, a jeśli już kabelek sie np. przetrze-wymiana to 5 min. i po starchu.Kiedyś w trasie nagle zgasł silnik-bez żadnej widocznej przyczyny-pokrótkiej diagnostyce w szcerym polu-okazało się że na tym jedynym kabelku nie ma 12V. Do naprawy posłużył kawałek awykłego przewodu, znaleziony w rowie-który połączyłem bezpośrednio (+) akumulatora i zacisk zaworu pompy.Dalsze 270 km przejechałem już bez niespodzianek.

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992