Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

1997r.

Średnia ocena: 8.38/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

Oceny SEATA TOLEDO

2008-11-05

Zawieszenie ok, nie ma na co narzekać. Auto nie podskakuje, wybiera dobrze dziury, ale mercedesowej rewelacji nie ma. Wnętze spokojnie mieści 5 osób i nikt się nie ciśnie. Wyciszenie do kitu... Silnik jeszcze tak nie doskweira, ale jak ma się szerokiego kapcia, to nie można wytrzymać.

Sławek2008-08-15

Auto dynamiczne, przestronne z dużym bagażnikiem z agresywnym sportowym wyglądem. Bez zbędnych wodotrysków.
Silnik rewelacyjny, dynamika bardzo dobra, świetne przyspieszenie nawet na 5-ce potrafi jeszcze wcisnąć w fotel.
Zły profil fotela kierowcy-plecy na wysokości krzyża wpadają do tyłu, w fotel.Konieczna poduszka pod plecy.Poza tym podłokietnik i profil fotela przeszkadzają mi w zmianie biegów. Wyciszenie raczej kiepskie, słychać pomruk diesla ale da się słuchać muzyki i rozmawiać.
Przestrzeni jest sporo zarówno z przodu jak i z tyłu. Dziecko w foteliku ma miejsce na nogi (4-ro latek) a ja mam 1.85cm wzrostu.Obsługa bezproblemowa i prosta.
Duży kufer trochę utrudnia parkowanie.No ale nie jest aż tak źle.Prowadzenie auta jak dla mnie super.

2008-08-15

Dla mnie wszystko idealne oprócz karoserii
silnik AFN według mnie najlepszy z ekodiesli. Spalanie bardzo oszczedna jazda na 5 biegu ok 55km/h 3,7 litra. miasto 5,4l. max żyłowanie silnika + ok 180km/h 7,5l.
Autko ma sportowy charakter więc zawieszenie jest takie a nie inne.
To jest SEAT z tego rocznika karoseria do wymiany juz prawie brak podłużnic. Braciszek ma takie same autko o rok młodsze a po roku ma te same ogniska rdzy.
Autko w tej wersji ma wzmocnione hamulce przód podwójnie wentylowane tarcze 280mm, tył tarcze na dobrych oponach hamowanie bardzo dobre. układ kierowniczy precyzyjny (tzn na kierowicy czuć nawierzchnie). Skręt z passata.

2008-07-11

Tylko 90 KM, ale wielu się dziwiło
Póki nie kupiłem następcy wszystko bardzo pięknie, teraz nie mogę dać 10 pkt, poza tym sportowe zawieszenie robi swoje.
Miałem obniżone zawieszenie, sportowe i utwardzone, prowadził się bardzo dobrze, założone kółka 15 cali, 215, więc szedł jak po szynach, oczywiście to powodowało, że hamulce czasami nie dawały rady, albo serwo już po prostu podupadło.

KRZYCHU2013-09-08

WADY TO RDZA NA DZWIACH A ZALETA TO MALE SPALANIE OLEJU
JAK NA TEN ROCZNIK TO DOBRZE WYKONANE FAJNIE TRZYMA SIE DROGI A PRZEDE WSZYSTKI BARDZO OSZCZEDNY JAK NA DZISIEJSZE CZASY PRZY SPOKOJNEJ JEZDZIE POTRAFI SPALIC NA TRASIE NAWET 4.3 NIE ZLY WYNIK JAK NA TEN ROCZNIK

Średnie oceny SEAT TOLEDO

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

Seat Toledo 1900 TDi 110KM 1997r. hatchback

110KM zamiata autem. Jako, że to TDi, to dobrze trzymać do powyżej 1900obr/min, tak, żeby pracowała turbina. Wtedy jest już super. Zero problemów z wyprzedzaniem. Na każdym biegu ciągnie bardzo równo i zamiata Passaty 130KM ze względu na niższą wagę. ;) Heh, a spalanie... marzenie, ale o tym później.

Tu też nie ma co narzekać. W każdym kierunku jest ok, a lotka na klapie kuferka pomaga w orientacji.

Przestrzeni nigdzie nie brakuje. Bagażnik potęga. Nawet niektóre kombi mogą się schować. ;) Plastiki ok, nie ma czego sie przyczepić - nie trzeszczą, ładnie wyglądają, nie pękają. Bardzo ładna i trwała skórzana tapicerka. Śliczne boczki z elementami drewnianymi. Szkoda, że mam welur... :(

Auto fajnie trzyma się drogi i nawet przy szybkim wejściu w zakręt jest neutralne. Hamulce ok, parkować też się spokojnie da, bo mam lotkę na bagażniku, co nieco poprawia orientację. Co do układu kierowniczego, to słabe drążki kierownicze, ale nie ma tragedii. Jeżdżę po polskich drogach, a tu chyba nic nie może być trwałe.

Części tanie jak barszcz i wszędzie dostępne. Pewnie dlatego, że ten silnik wsadzają do Passatów, A4, Octavii i Bóg wie gdzie jeszcze. Jednostki niesamowicie trwałe i nie sprawiające żadnych problemów. Spokojnie kręcą 500\'000km. Gorzej z blachą... Bardzo podatna na rdzę. Na szczęscie tanie części naprawcze i większość blacharzy ma już doświadczenie z Tolego. Koszt remontu progów i reperaturek - 1000zł.

Nie mam zastrzeżeń. Auto jak trzeba, to grzeje, jak trzeba, to chłodzi (klima). Z niczym nie ma problemów. Szyby bardzo szybko odparowują.

Ja nie miałem problemów. Fajny system ostrzegania o spalonej żarówce - mruga kontrolka od świec żarowych. :) Nie trzeba sprawdzać wszystkiego chodząc do okoła.

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992