Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

1998r.

Średnia ocena: 8.75/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

10.00/10.00
6.00/6.00
9.00/9.00

Oceny SEATA TOLEDO

2008-08-13

Za całokształt wystawiłbym bardzo pozytywna ocenę. Oczywiście po 10-letnim samochodzie nie można sie spodziewać, że będzie się sprawował tak jak nowe auto i trzeba się liczyć z tym, że coś może się popsuć. Ale póki co nie jest źle.

2008-08-19

Zalety: Bardzo funkcjonalne i niezawodne auto. Dobra dynamika silnika, małe zużycie paliwa (trasa 5,2 l), precyzyjna skrzynia biegów, wytrzymałe zawieszenie. Wady: Korozja nadwozia i podwozia, skrzypiące plastiki kabiny i siedzenia.
Elastyczny silnik, praca dość twarda zwłaszcza na zimnym silniku, dobre zgranie silnika i skrzyni, b. dobre przyspieszenia od 2 biegu do końca.
Twarde ale wytrzymałe zawieszenie. Dobija na duzych nierównosciach. Wewnątrz jest dośc głośno przy wyższych prędkosciach powyżej 120 km/h. Fotele wygodne, z dobrym trzymaniem bocznym.
Z przodu dość wygodny, schowków brak, duże i obszerne wnętrze oraz bagaznik (530 l), jakość tapicerki OK, plastiki miernej jakosci, korozja -drzwi, progi. Siedzenia składają sie bardzo łatwo ale powierzchnia podłogi po ich złożeniu nie jest prosta, nadkola ograniczają szerokość, wyso...
Dobre trzymanie jezdni, dośc twarde zawieszenie ale wytrzymałe,układ kierowniczy b.precyzyjny, wspomaganie OK.

2010-10-18

brakowało mi 6 siedzenia
elastyczny silnik dobre przyśpieszenia
disel trochę chałasuje
bardzo oszczędne niskie spalanie paliwa tanie części dobrze wyposażone

2008-02-10

Silnik AFN po modyfikacjach, śmiesznie małe spalanie przy dużej dynamice
Świetne hamulce , cztery tarcze

2008-05-18

najlepszy samochód jesli chodzi o takie parametry: -ekonomika -dynamika -ceny czesci -ilosc kradziezy

Średnie oceny SEAT TOLEDO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

Seat Toledo Magnus 1900 TDI 110KM 1998r. hatchback

Autko przyśpiesza bardzo dobrze. Jeszcze w żadnej sytuacji nie zabrakło mi mocy. Silnik pozwala na bezstresowe wyprzedzanie. Trzeba uważać na mokrej nawierzchni, nie wspominając o koleinach, gdzie zalega woda, bo czasem kółka lubią zerwać przyczepność. Elastyczność silnika jak dla mnie bardzo dobra. Trochę gorzej z kulturą pracy. No ale w końcu silniki TDI grupy VW są znane z mało kulturalnej pracy. Silnik raczej zgrany ze skrzynią biegów. Od jakiegoś czasu zaczęła mi haczyć, zwłaszcza przy wrzucaniu wstecznego biegu. Po wymianie oleju w skrzyni na syntetyczny MOBIL 75W90 jej praca stała się lżejsza i już nic nie haczy - pracuje tak jak powinna. Co ciekawe weszło do niej tylko 1,5 litra oleju.

Widoczność do przodu i na boki jest ok. Jeśli chodzi o widoczność do tyłu - cieniutko...

Komfort jazdy ogólnie na dobrym poziomie. Trochę głośno w środku, ale czego spodziewać się po dieslu o pojemności 1.9, którego konstrukcja pochodzi z początku lat 90-tych XX wieku. Osobiście lubię ciszę we wnętrzu, jednak wysoki poziom głośności rekompensuje małe spalanie i zapas mocy. Fotele jak dla mnie bardzo wygodne. Szkoda, że zagłówki mają tylko regulację góra dół.

Ilość miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu wystarczająca. Ergonomia - jak na mój gust - może być: wszystkie przełączniki dostępne z miejsca kierowcy, zegary czytelne. Autko posiada ogromny bagażnik: każdy kto do niego zajrzy kiwa tylko głową ze zdziwienia, że tyle sie do niego mieści. Jego pojemność to dużo ponad 500 litrów co na tamte czasy (lata 1992-1998) jest bardzo dobrym wynikiem. Niewielki minus za zabezpieczenie antykorozyjne: być może mój samochodzik był klepany metodą podwórkową przez domorosłych lakierników (wiele na to wskazuje) i stąd pojawiają się ogniska korozji na rantach nadkoli.

Autko - w moim subiektywnym odczuciu - trzyma się jezdni całkiem nieźle. Mam założone opony 195/50 R 15 i jest ok. Zawieszenie nie jest przesadnie twarde, chociaż kilkadziesiąt tysięcy przejechało i być może to jest przyczyną tego, że przez rok użytkowania na naszych polskich dziurach zdarzyło mu się 2 razy dobić przód. Aczkolwiek sprawność amortyzatorów w moim autku to 80% przód i 60% tył. Komfort jazdy na dobrym poziomie. Układ kierowniczy jak dla mnie na postoju wspomagany z odpowiednią siłą. Podczas jazdy przydałoby się mniej wspomagania, żeby lepiej "czuć" dokąd auto jedzie. Parkowanie do bani przez bardzo szeroki tylny słupek i wysoko umieszczoną klapę bagażnika ze spoilerem. Zapowiada się także, że w aucie będę musiał niedługo wymienić tuleje tylnej belki bo na przeglądzie mechanik stwierdził, że w około połowie są już zużyte. Coś się zaczyna także dziać z kolumną kierowniczą, bo dostała lekkiego luzu i perzy kręceniu kierownicą wydaję dziwne odgłosy (tak jakby przytłumione skrzypienie). No ale pojeździmy - zobaczymy.

Troszkę zaczyna lecieć olej na uszczelce miski olejowej. Lewa półoś też wygląda na trochę zmęczoną bo na łączeniu ze skrzynią biegów jest "spocona". Jeśli chodzi o koszty napraw to można kupić zarówno części tańsze jak i drogie oryginały. Także jeśli chodzi o tę kwestię jest jak z każdym innym używanym samochodem.

Wydajność ogrzewania ok. Klimatyzacja u mnie działa ok - mam suche plecki podczas długiego weekendowego wyjazdu w słoneczny dzień,. Chociaż wnętrze samochodu nagrzewa się momentalnie od słońca.

Z elektryką jest czasami kłopot: u mnie np. bardzo często nie działają przyciski otwierania szyb. Trzeba kilkanaście razy popróbować, nacisnąć przycisk w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem. To jest akurat dla mnie bardzo irytujące. Poza tym zbyt dużo elektroniki w samochodzie nie ma co jest oczywiście z jednej strony na korzyść (mniej skomplikowane naprawy).

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992