Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

1999r.

Średnia ocena: 8.50/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

9.90/11.98
7.00/8.92
8.47/10.02

Oceny SEATA TOLEDO

2010-02-17

Auto dla wymagających. Potwierdza całkowicie zdanie: Hiszpański temperament, niemiecka precyzja.
Najlepszy silnik diesla wynaleziony przez człowieka. Bezawaryjny. Idealny do chip'owania. Jeżeli coś się z nim dzieje to zazwyczaj siada przepływomierz, innych usterek nie odnotowałem.
Niestety, vw musiał coś zepsuć bo ich auta by sie nie sprzedawały. Za duża tylna półka i bagażnik na 2 świnie. Przez to z tyłu miejca jest trochę za mało. Bardzo tania wymiana całego zawieszenia. Na stronę wymieniamy 2 tulejki (40 zl) sworzeń (30 zł) i to wszystko. Ja się dalej tł...
jw. Bagażnik wielki. Mając ok. 170 cm wzrostu, żebu dostać coś z tyłu trzeba do niego wejść. Pomimo dużej przestrzeni, nie włożymu do niego przez otwór paczki większej niż 50x100 cm. Ale cóż to to zaleta (wada) sedana. Jak chce się mieć fajną furę to nie wozi się w niej paczek w...
Bez czujników cofania dla niewprawnego kierowcy parkowanie tyłem to mordęga. Mala tylna szyba nie daje wystarczającej widoczności.

2009-07-08

Piękna, ponadczasowa sylwetka, wysoki komfort kierowcy i pasażera, duży zapas mocy no i trzeba dobrze trafić z kupnem!
Podróż z komletem pasażerów jest fatalna, ponieważ z tyłu jest bardzo mało miejsca na nogi! Fotele przednie sportowe w skórze dobrze trzymają na zakrętach, a elektryczne regulacja ma wiele mozliwości. W srodku jest cicho nawet przy dużych prędkościach.
Auto prowadzi się dobrze, tylko troche denerwuje układ kierowniczy, ponieważ mógłby byc bardziej precyzyjny. Hamulce ok. Parkowanie tyłem po dłuższym uzytkowaniu jest prostsze ale zaraz po nabyciu bardzo ciężko wyczuć kiedy to już!

2008-08-17

Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Jest to typowy niemiec" ze zdecydowanie lepiej wykonanym wnętrzem. Zużucie paliwa wacha się od 4,5 - 5,5 l/100 km, w zależności od stylu jazdy. Silnik bezobsługowy, przez 4 lata wymieniłem jedynie przepływomierz, który niewątpliwie jest minusem ws...
Pod warunkiem, że jest czujnik cofania. Bez niego, nawet uważając że się ryzykuje do przeszkody dojeżdża się mak na 1,5 m. Później nic nie widać.

2009-07-20

Autko bardzo dobrze się prowadzi. Zawieszenie jest trochę twarde, z tyłu jest bardziej komfortowo. Pojemny bagażnik.
Często drugi bieg chodzi topornie.
Przy komplecie pasażerów silnik nie daje już zadowalającej dynamiki.
Z tyłu dwie osoby mogą podróżować komfortowo, Bagażnik jest obszerny ale dostęp do niego utrudnia mały otwór załadunkowy. Karoseria dwustronnie ocynkowana. Duży problem toledo to przeciekanie wody do wnetrza auta poprzez sparciałe uszczelki wspornika szyb pod tapicerką drzwi. Po ulewie ...
Bardzo dobrze się prowadzi, ma lekką tendencję do podsterowności ale tylko przy pokonywaniu ciasnych zakrętów z duża prędkością. Kiepska widoczność podczas parkowania tyłem. Przydały by się jakieś czujniki parkowania.

2008-02-12

Ładna bryła nadwozia, bardzo ekonomiczny, funkcjonalny, w środku wszystko dobrze oznaczone i intuicyjne.
Silnik elastyczny, od 2000 obrotów włacza się turbo i autko nie chce skończyć przyśpieszać :)
Fotel kierowcy jest ładnie wyprofilowany i dobrze trzyma w zakrętach. Dookoła wszystko jest intuicyjne ale zagłówek trochę za bardzo oddalony od głowy. Nie da sie go bliżej ustawić.
Do 500 l. bagażnika wejdą nawet dwa wózki dla dzieci, niestety trzeba się nakombinowac żeby je tam włozyć. Otwór w bagażniku słabo rozwiązany.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

Seat Toledo sedan 2300 V5 150KM 1999r. sedan (limuzyna)

Silnik bardzo mi się podoba, ponieważ jak na tą moc i pojemność jest oszczędny, jednak jest to benzyna i trzeba go troche przeciągnąć ponad 4 tyś obrotów/min, żeby poczuc pełną moc! Wtedy daje frajde z jazdy:)! Elastyczność na wysokim poziomie, głównie od 60 na 3 idzie jak rakieta. Skrzynia zostawia trochę do zyczenia, ponieważ jest mało precyzyjna, a drążek ma za długa drogę do przebycia.

Parkować tyłem, tylko po dłuższym uzytkowaniu i najlepiej z czyjąś pomocą!

Przestrzeń z tyłu bardzo nikła! Bagażnik bardzo duży ale małe okno załadunkowe jakośc materiałów bardzo dobra! Karoseria ocynkowana, mój jest bezwypadek, więc nie znalazłem żadnej rdzy! uwaga na uszczelki w drzwiach, ponieważ szybko wpuszczają wodę np po deszczu do środka, ponoc jest to wada wabryczna.

Mogłaby być lepsza, dosyc długo trwa nagrzewanie lub schładzanie.

Ja miałem tylko albo aż problem z immobilajzerem1 Ale naprawa trwała dwa miesiące, ze względu na brak licznika na rynku wtórnym i długi okres oczekiwania w serwisie!

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992