Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

2000r.

Średnia ocena: 8.33/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

9.45/10.67
6.73/8.53
8.11/9.67

Oceny SEATA TOLEDO

Bartek2009-08-05

Niesamowicie dobry samochód. Idealny , tani , totalnie bezawaryjny a do tego śliczny. Wzór do naśladowania. Po 9 latach nadal nie mam ochoty się z nim rozstawać
Jak na tylko 1.6 i 100KM samochod przyspiesza przyzwoicie. Nie ma problemu z osiąganiem wysokich prędkości. Do 100km/h przyspiesza w 11.8s do 130km/h w 20s do 175km/h rozpędza sie bez zawahań a najwięcej jechałem nim 190km/h. Świetnie współpracuje z gazem. Mam instalacje Landi Renzo sekwen...
Dość wygodne fotele, do 150 km/h dobre wyciszenie , zawieszenie nie za twarde. Przydałoby się tylko trochę więcej miejsca z na tylnej kanapie.
Z przodu wygodnie ,z tyłu trochę gorzej ale pod warunkiem ze przednie siedzenia nie są mocno odsunięte a z tyłu siedzą osoby średniego wzrostu nie jest źle. Bagażnik bardzo duży chociaż sam otwór załadunkowy mógł być większy. Jakość wykończenia doskonała. Cała deska rozdzielcz...
Prowadzi się bardzo dobrze. Jest totalnie neutralny nie jest ani and ani podsterowny. Nie ma najmniejszych problemów kiedy jest ślisko. Bardzo łatwy do opanowania. Komfort odpowiedni chociaż zawieszenie jest dość twardawe.

2010-02-19

110KM może dziś nie robi wrażenia, ale na masę niecałe 1200kg wystarcza 0-100 jakieś 10,2s obecnie mam chipa na 131KM i żaden mondeo 2.0TDCI czy jakaś Vectra nawet w benzynie 140KM mi nie podskoczy, a wiem bo sprawdzałem :)
podobno to klasa niższa średnia, ja tego nie odczuwam tzn. wydaje się że jest dużo lepiej, zawieszenie resoruje bardzo dobrze nawet w polskich warunkach fotele wersji SIGNO bardzo wygodne, autem jeździłem po Słowacji i Polsce z 5 osobami i nie było problemów
z przodu miejsca opór, z tyłu trochę gorzej ale nie jest źle, ergonomia typowo niemiecka, bagażnik 500l więcej nie trzeba, jakość wykonania oczywiście bardzo dobra jak u niemieckich braci, karoseria, cóż nawet po tylu latach nic nie skrzypi, a i linia auta nadal jest w miarę atrakcyjna
sztywne zawieszenie to wizytówka seatów, zawias jak i układ kierowniczy zapewnia bardzo dobre prowadzenie nawet na naszych drogach

Tyle wad co zalet, z przewaga zalet!
Powyzej 3500 obrotow praca silnika jest poprawna, ale nie ma rewelacji. Moze to sprawa tego, ze wiekszosc tras pokonuje na gazie. Natomiast jezeli ktos nie szaleje, a jezdzi z predkoscia przelotowa 120 km/h, to bedzie zadowolony z tego auta nawet jezdzac na gazie.
Komfort jazdy do 120 km/h jest naprawde dobry, powyzej tej predkosci zaczyna nam dokuczac halas w srodku, jedni to lubia inni nie, ja zdecydowanie nie, dlatego staram sie nim nie szalec, a wtedy jest przyjemnie.
Przestrzen z przodu jest wystarczajaca, pod warunkiem, ze nie ma sie 2 metrow wzrostu. Tyl natomiast to tragedja, jezlei chcesz wygodnie jechac z przodu i masz ok 180 cm wzrostu, to z tylu siedzace osoby maja naprawde malo miejsca, kompromis skutkuje tym, ze musisz dosunac fotel do kierownicy, a wte...
Auto prowadzi sie calkiem spoko, hamulce sa rewelacyjne, warto kupic lepsze klocki i tarcze, parkowanie za to to masakra, szczegolnie jak musisz parkowac tylem.

2009-07-23

samochod dla nieduzej rodziny 2+ 1 lub 2+2 . dosc pakowny . Ale wymaga opieki wsumie drobne awarie zamki drzwi ,pilot klucza , sonda lamda . przedewszyskim dostajaca sie woda przez drzwi UWAGA !!!
silnik malo dynamiczny i stosunkowo poliwozerny miasto 10-12 , lepiej trasa 7.5-8.5 . w miescie brak radosci z jazdy , poza miastem pozytywne zaskoczenie in plus .wymiana sondy lambda
na poczatku nie moglem znalesc odpowiedniej pozycji za kierownica , pozniej przyzwyczailem sie i naprawde jes ok . tylne zawieszenie stuki z belki trzeba wymienic gumy
z tylu malo miejsca zwlaszcza za wysokim kierowca , bagaznik ogromny , materialy uzyte do wykonczenia wnetrza porazka , klami wewnetrze kompletna porazka ( zluszczaja sie )wnetrze ogolnie srednie . POOOOOrazka uszczelki w drzwiach woda dostaje sie do wnetzra po kilku latach . Ja wszystkie drzwi uszc...
zaleta dobre hamulce , jak ktos lubi twarde zawieszenie

2009-07-09

Niskie koszty eksploatacji, mała awaryjność.
Akurat ja posiadałem silnik o poj. 1.6 osmio zaworowy i to było powodem nieco za małej mocy, niemniej jednak na trasie udało mi sie wycisnąc z niego 192 km/h. Ogólnie jest w miarę ekonomiczny i wytrzymały nie miałem z nim klopotów.
Przy mniejszych prędkościach jest głosniej niz powyżej 120 km/h wtedy zaczyna odczuwac sie komfort jazdy i miłe wiciszenie.
mimo swoich gabarytów w srodku jest trochę przyciasno, jedyne bagażnik jest bardzo imponujących wymiarów choć samo wejscie jest małe.
układ jezdny oceniam jako bardzo dobry i mało wadliwy, odporny na nierówności drogi.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

Seat Toledo Signo 1900 TDI AHF 110KM 2000r. sedan (limuzyna)

auto ma puki co 135000 z hakiem i jest to przebieg prawdziwy, gdyż auto jest z PL salonu z historią serwisu, a nie kupione u Turka i odchudzone na graniczy o 100.000 i nic złego się z nim nie dzieje przestronne wnętrze, duży bagażnik, niskie spalanie (TDI), bardzo mało awaryjny, komfortowy, o niezłych osiągach, części dostępne w "normalnych" cenach, naprawdę może się podobać

cóż w aucie siedzi się nisko ale fotel ma regulację, co do widoczności do tyłu to fakt szału nie ma, wysoko umiejscowiona półka skutecznie utrudnia cofanie jeżeli ktoś nie umie cofać na lusterka, co do lusterek to są niektóre wersje z patentem VW tzn. prawe lusterko jest niemal połowę mniejsze od lewego ja na szczęście mam prawe i lewe pełnowymiarowe i na nich nie ma problemu szczególnie że są podgrzewane, el. regulowane i el. składane

to jest auto z lat gdzie jeszcze robiono w miarę dobre auta, gdzie nie było sytuacji, że dana marka kilka razy w roku wzywała klientów do serwisów bo coś wykryto, auto nie zawiodło mnie ani raz, wiadomo jeżeli padnie coś z silnika to w dieslu zawsze będą koszty i nie ważne jaką się ma markę auta, taka specyfika tych silników, wszystkie części to VW-AUDI więc nie słuchajcie bajek, że do Seata ciężko cokolwiek kupić tak może było w latach 80tych, części łatwo dostępne, a i naprawy tak samo proste jak w VW, aczkolwiek jak to w nowych autach młotkiem i kluczem 13 wiele nie zdziałamy, ale bystry mechanik z narzędziami i laptopem nie będzie miał problemów

climatronic daje radę, nawet w zimie kiedy sprężarka nie działa (włącza się dopiero przy +3,+4*C) szyby nie parują oczywiście trzeba dbać o filtr pyłkowy inaczej nawet nowa klima nie da rady

jak w "niemcach" oczywiście tych z przed kilku lat bo teraz elektronika się chłopakom trochę sypie, tu wszystko hula elektronika nie szwankuje, czasami jest problem z czujnikiem świateł stopu, ale koszt ok 30.- nie powinien odstraszać

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992