Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

2004r.

Średnia ocena: 8.89/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

Oceny SEATA TOLEDO

Radek2008-02-12

Szczerze polecam to auto. Bardzo mocny silnik przy niewielkim spalaniu. Mimo nie małego przebiegu bezawaryjny (pod warunkiem umiejętnej eksploatacji diesla). Jedyny mankament to sztywne sportowe zawieszenie, które jest mało komfortowe ale za to auto jest przyklejone do asfaltu :) Kwestia sztywne...
Skrzynia 6-cio biegowa jest bardzo sprawna jednak przełożenia jak dla mnie są zbyt krótkie (jak to w skrzyniach 6-kach)
Sztywne sportowe zawiszenie zapewnia słaby komfort jazdy jednak ma też wspomniane zalety
Z przodu fabryczne fotele "kubełkowe" z bardzo dobrym boczym trzymaniem
Sztywne sportowe zawiszenie zapewnia rewelacyjne trzymanie w zakrętach

2008-08-14

Gdyby nie ta widoczność w lusterkach to poleciłbym go nawet kobietom :) ogólnie jestem zadowolony z auta...
Według mnie silnik ie nalezy do cichych, posiadam model silnika ASV, wcześniej jeździłem autami z silnikami beznynowymi i do tej pory nie moge sie przyzwyczaić do DIESEL-a.
Bagażnik jest bardzo duży, jedynym mankamentem może okazać się mała przestrzeń-otwór do załadunku po otwarciu klapy.
Bardzo słaba widoczność podczas cofania, w bocznych lusterkach nie widać wysyniętego tyłu sedana podobnie jak w tylnym lusterku. Widoczność w bocznych lusterkach kończy się na wysokości tylnych drzwi.

2009-06-25

Bardzo dobre auto przy tak niskich cenach za nie. Sądze, że jest lepsze w swojej klasie jak golf, pasat, skoda, bora., podkreślam przy tak niskich cenach za to auto
Silnik idealny, elastyczny, buta ma na początku, później w czasie jazdy to już rakieta.Proszę mi wierzyć jeździłem oplami , toyotami ...
Dość twardy, ale trzyma się drogi
Troszkę mało miejsca dla trzech osób, ale zato b.duży bagażnik
Auto prowadzi się idealnie, trzyma się drogi, hamowanie idealne, parkowanie tyłem jest utrudnione.

Mario2008-05-09

Samochod ma dostosowana cene do jakosci. Materialy bardzo bardzo dobrej jakosci.
Auto jest elatyczne i dynamicznie przyspiesza zwlaszcza powyzej 2,5 tys. obroow na min.
Jest to samochod ze sportowym zacienciem i ma twarde zawieszenie ale mozna podrozowac nim komfortowo.Zawieszenie jest w sam raz.Jadac we wnetrzu auta jest cicho.
Ergonomia jest na pierwszym miejcu a i inne sa na 10 procz przestrzeni z tylu( tu jest 9).
Auto bardzo dobrze pokonuje zakrety. Jest stabilne i "do przewidzenia".Jazda tym samochodem to czysta przyjemność.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

użytkownik: Radek

Seat Toledo Stella Emocion 1900 TDI 110KM 2004r. sedan (limuzyna)

Auto eceniam bardzo dobrze, jest to solidne auto zrobione wg starej szkoły, proste zawieszenie, sprawdzony silnik, części pochodzące z wielu modeli koncernu Volkswagena, są tanie i ogólnie dostępne. Auto nie jest awaryjne, czasami jakieś drobiazgi się trafią. Kupiłem to auto w salonie i zrobiłem nim już 70 tyś i jestem bardzo zadowolony. POLECAM:)

Silnik 1.9TDI 110KM jest jedną z lepszych konstrukcji tamtego okresu, jeszcze nie na pompowtryskiwaczach, co czyni go tańszym w eksploatacji i nie czułym tak na jakość paliwa. Najsilniejszą stroną jest trwałość tej jednostki przy odpowiednim serwisowaniu i użytkowaniu oczywiście. Przyspieszenia jak i elastyczność są na bardzo dobrym poziomie jak na jednostkę 110KM/235NM i masę ~1300kg. Skrzynia jest precyzyjna i ma dosyć krótki skok lewarka, mi brakuje tylko 6\'tego przełożenia. Silnik świetnie się "podkręca" (modyfikacje oprogramowania). Dźwięk silnika na zimno jak to w większości ropniaków budzi pewne zastrzeżenia, ale jak się nagrzeje to się uspakaja i jest ok. Przy dynamicznej jeździe potrafi nawet całkiem bojowo warczeć jak nie dziesel.

Widoczność do przodu jest bardzo dobra, na boki widok ograniczają nam trochę szerokie słupki, ale idzie do tego przywyknąć. Do tyłu jest gorzej auto ma unoszący się tył więc to trochę utrudnia manewry na wstecznym. Lusterka są dobre, widoczność jest bardzo dobra.

Z racji sportowych aspiracji Seata komfort jazdy jest niższy niż w porównywalnej Octavii, auto jest dosyć sztywne i daje znać o nierównościach dosyć dobitnie, ale bez przesady nie jest to "deska". Zawieszenie pracuje dosyć cicho, nie dobija na nierównościach. Zestrojenie zawieszenia skłąnia do szybkiej jazdy po zakrętach i daje sporo frajdy. Przednie fotele są wygodne, dosyć twarde i oferują dobre trzymanie boczne. Tylna kanapa nie grzeszy komfortem jak dla mnie jest za miękka i średnio wygodna. Zawieszenie jest na tyle dobre, że nawet z dużym obciążeniem jest przewidywalne. Wyciszenie auta trzeba dobrze ocenić, głośniej robi się dopiero po przekroczeniu 120 i wtedy szukamy 6-tego biegu, którego w tej wersji nie ma.

Miejsca z przodu jest sporo nawet dla wysokiej osoby, mam 192cm i swobodnie się czuję na przednich fotelach. Z tyłu jest trochę gorzej myślę, że tylko 2 osoby mogą tam podróżować wygodnie w dłuższej trasie, musimy pamiętać, że płyta podłogowa pochodzi z Golfa IV. Bagażnik jest bardzo duży, 500l aczkolwiek mało praktyczny- wada klasycznych sedanów, szkoda, że nie ma Toledo Liftback (stanowiłby za dużą konkurencję dla Octavii a komu potrzebna jest wewnętrzna konkurencja;) We wnętrzu wszystko jest na swoim miejscu jak to we wszystkich „volkswagenach”, wzorowa ergonomia. Materiały są dosyć surowe, dobrze spasowane, choć sprawiają różne wrażenie, po latach jednak okazują się trwałe, tapicerka siedzeń nawet po kilku ładnych latach wygląda bardzo dobrze. Linia Toledo bardzo mi się podoba, jest dynamicznie narysowana, auto unosi się ku tyłowi, choć ta cecha utrudnia troszkę wyczucie tyłu przy parkowaniu tyłem.

Układ jezdny należy uznać za udany, sztywno zestrojony, sprężysty, daje doskonałe wyczucie auta, w dodatku układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny. Seat w kwestii zawieszenia poszedł w stronę sportu, dlatego cierpi na tym komfort jazdy, układ kierowniczy również bardziej pasuje do auta sportowego- świetna precyzja i wyczucie, ale jest dosyć słabo wspomagany. Hamulce są dobre, da się dobrze dozować siłę hamowania i dają odpowiednie poczucie bezpieczeństwa. ABS działa bardzo dyskretnie i spokojnie nawet na bardzo śliskiej nawierzchni interweniuje w ostateczności i bardzo sprawnie.

Wentylacja jest bardzo dobra, klimatyzacja również spisuje się wyśmienicie. Silniki Diesla mają to do siebie, że troszkę dłużej się nagrzewają niż benzyniaki, co skutkuje troszkę dłuższym nagrzewaniem się wnętrza.

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992