Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.84/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

9.85/11.06
7.98/8.88
9.01/10.01

Oceny SEATA TOLEDO

Bartek2009-08-05

Niesamowicie dobry samochód. Idealny , tani , totalnie bezawaryjny a do tego śliczny. Wzór do naśladowania. Po 9 latach nadal nie mam ochoty się z nim rozstawać
Dość wygodne fotele, do 150 km/h dobre wyciszenie , zawieszenie nie za twarde. Przydałoby się tylko trochę więcej miejsca z na tylnej kanapie.
Prowadzi się bardzo dobrze. Jest totalnie neutralny nie jest ani and ani podsterowny. Nie ma najmniejszych problemów kiedy jest ślisko. Bardzo łatwy do opanowania. Komfort odpowiedni chociaż zawieszenie jest dość twardawe.

Tyle wad co zalet, z przewaga zalet!
Powyzej 3500 obrotow praca silnika jest poprawna, ale nie ma rewelacji. Moze to sprawa tego, ze wiekszosc tras pokonuje na gazie. Natomiast jezeli ktos nie szaleje, a jezdzi z predkoscia przelotowa 120 km/h, to bedzie zadowolony z tego auta nawet jezdzac na gazie.
Komfort jazdy do 120 km/h jest naprawde dobry, powyzej tej predkosci zaczyna nam dokuczac halas w srodku, jedni to lubia inni nie, ja zdecydowanie nie, dlatego staram sie nim nie szalec, a wtedy jest przyjemnie.
Przestrzen z przodu jest wystarczajaca, pod warunkiem, ze nie ma sie 2 metrow wzrostu. Tyl natomiast to tragedja, jezlei chcesz wygodnie jechac z przodu i masz ok 180 cm wzrostu, to z tylu siedzace osoby maja naprawde malo miejsca, kompromis skutkuje tym, ze musisz dosunac fotel do kierownicy, a wte...
Auto prowadzi sie calkiem spoko, hamulce sa rewelacyjne, warto kupic lepsze klocki i tarcze, parkowanie za to to masakra, szczegolnie jak musisz parkowac tylem.

2008-02-07

Dosyć wygodny samochód, spełniający zadanie auta rodzinnego. Obsługa wszelkich włączników bardzo wygodna. Otwór załdunkowy bagażnika jest niezbyt duży, ale sam bagażnik to 500l. Podświetlenie zegarów i właczników jest w kolorze czerwony, co zwłaszcza na początku trochę przeszkadz...
Mały silnik w dosyć dużym aucie skutkuje umiarkowanymi osiągami. Ale mimo to na trasie, a zwłaszcza w mieście wcale nie jest się zawalidrogą. Na pierwszych trzech biegach przyspiesza dynamicznie, na pozostałych już trochę słabiej.
Z uwagi, że jest to podstawowa wersja, to luksusu brakuje. Komplet pasażerów ma właściwie tylko wpływ na dynamikę jazdy.
Pasażerom na tylnych siedzeniach może trochę brakować miejsca na kolana. Materiały i wykończenie wnętrz bardo poprawne, ale w niemieckim stylu bez polotu. Ogólnie wrażenia pozytywne.
Precyzyjny, chociaż trochę sztywny. Auto bardzo pewnie prowadzi się po krętych drogach. Tylko niewielkie przechyły boczne.

2008-10-08

Silnik jest typowym koniem roboczym, nie trzeba o niego super dbać i działa sprawnie. Przyspieszenie wystarczające do rozsądnej jazdy.
Przy pełnym załadunku resorowania nie jest już za dobre ale znośne. Wyciszenie to pięta tego samochodu przy prędkościach powyżej 130kmh hałas jest już zauważalny.
Super auto rodzinne można zmieścić wszystko. Wózek dziecięcy bez problemu bez łamania siedzeń w wersji sedan i jeszcze jest miejsce na torby.
Autko prowadzi się dobrze i łatwo parkuje się nim, dobra widoczność z tyłu. Hamulce działają sprawnie. Na tym samochodzie nauczyłem się jak wyprowadzać auto z poślizgu.

2009-07-09

Niskie koszty eksploatacji, mała awaryjność.
Akurat ja posiadałem silnik o poj. 1.6 osmio zaworowy i to było powodem nieco za małej mocy, niemniej jednak na trasie udało mi sie wycisnąc z niego 192 km/h. Ogólnie jest w miarę ekonomiczny i wytrzymały nie miałem z nim klopotów.
Przy mniejszych prędkościach jest głosniej niz powyżej 120 km/h wtedy zaczyna odczuwac sie komfort jazdy i miłe wiciszenie.
mimo swoich gabarytów w srodku jest trochę przyciasno, jedyne bagażnik jest bardzo imponujących wymiarów choć samo wejscie jest małe.
układ jezdny oceniam jako bardzo dobry i mało wadliwy, odporny na nierówności drogi.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

użytkownik: Bartek

Seat Toledo stella 1600 SR 100KM 2000r. sedan (limuzyna)

Jak na tylko 1.6 i 100KM samochod przyspiesza przyzwoicie. Nie ma problemu z osiąganiem wysokich prędkości. Do 100km/h przyspiesza w 11.8s do 130km/h w 20s do 175km/h rozpędza sie bez zawahań a najwięcej jechałem nim 190km/h. Świetnie współpracuje z gazem. Mam instalacje Landi Renzo sekwencja zero straty mocy zero usterek. Nie dam powiedzieć złego słowa na ta instalacje. Jazda za pół darmo były takie okresy ze tankowałem ten samochód za 30-40zł i to do pełna. CO do elastyczności daje rade na 5 tym biegu mozna jechać juz od 60 km/h. Jeszcze jedna zaleta tego silnika to bardzo ładny dzwięk. Czy ma jakies wady ? Po załadowaniu traci dość znacznie na żwawości no ale jest to do przewidzenia w końcu to tylko 1.6 ale jeśli jedzie do do 2 osób na pokładzie w zasadzie ta jednostka jest wystarczająca.

Jak to sedan najlepiej parkować na lusterka ( kwestia przyzwyczajenia) mi osobiście to w ogóle nie przeszkadza.

Z przodu wygodnie ,z tyłu trochę gorzej ale pod warunkiem ze przednie siedzenia nie są mocno odsunięte a z tyłu siedzą osoby średniego wzrostu nie jest źle. Bagażnik bardzo duży chociaż sam otwór załadunkowy mógł być większy. Jakość wykończenia doskonała. Cała deska rozdzielcza pochodzi z audi a3. Przez 9 lat nic tu nie zapiszczało wszystko wygląda i działa jak nowe świetnie wykonany samochód.

Przez 9 lat tylko chłodnica , ten samochód nie psuje sie wcale !!!!! nigdy mnie nie zawiódł nawet w najgorsze zimy . Pod tym względem ideał !!! A nawet jeśli coś w zawieszeniu zastuka ceny części sa tanie.

Ogrzewanie super ale mój nie posiada klimatyzacji co niestety daje się bardzo we znaki :(

9 lat i nic !!!

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992