Seat Toledo opinie, oceny użytkowników, Seat Toledo spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Seat Toledo

turbo diesel

Średnia ocena: 8.45/10

Seat Toledo spalanie (l/100km)

Oceny SEATA TOLEDO

2010-02-19

110KM może dziś nie robi wrażenia, ale na masę niecałe 1200kg wystarcza 0-100 jakieś 10,2s obecnie mam chipa na 131KM i żaden mondeo 2.0TDCI czy jakaś Vectra nawet w benzynie 140KM mi nie podskoczy, a wiem bo sprawdzałem :)
podobno to klasa niższa średnia, ja tego nie odczuwam tzn. wydaje się że jest dużo lepiej, zawieszenie resoruje bardzo dobrze nawet w polskich warunkach fotele wersji SIGNO bardzo wygodne, autem jeździłem po Słowacji i Polsce z 5 osobami i nie było problemów
z przodu miejsca opór, z tyłu trochę gorzej ale nie jest źle, ergonomia typowo niemiecka, bagażnik 500l więcej nie trzeba, jakość wykonania oczywiście bardzo dobra jak u niemieckich braci, karoseria, cóż nawet po tylu latach nic nie skrzypi, a i linia auta nadal jest w miarę atrakcyjna
sztywne zawieszenie to wizytówka seatów, zawias jak i układ kierowniczy zapewnia bardzo dobre prowadzenie nawet na naszych drogach

2010-07-16

POLECAM AUTO WSZYTKIM NIEZDECYDOWANY, SOLIDNE AUTO, KTORE MA DWA MAŁE MIUSY DOTYCZACE LAKIERU(CHYBA ZE DBASZ CO TYDZIEN) I TEGO WYCISZENIA. rESZTA JAK NAJBARDZIEJ POZYTYWNIE. kUPIE TEZ DRUGIE TAKIE SAMO. PS MOJE TOLEDO WYGLADA INACZEJ NIZ WSZYTKIE. ODROZNIA SIE :))
Auto seryjnie 105KM, na hamowni wyszło ze ma 110 i 269NM, zrobiłem CHIPA w TUNE-UP.pl w gdańsku i mam 140KM i 340NM, Pali tyle samo... teoretycznie bo zmienił si estyl jazdy i pali teraz 7,9 a palił 7,4l/100. Elastycznosc na 4 i 5 biegu rewelacyjna.. nieogranicznoy Ciąg! Do setki rewelki n...
kOMFORT JAZDY JAK WSPOMNIAŁEM WYZEJ DZIEKI NISKIEMU PROFILOWI CIUT SIE POGOROSZYŁ ALE NAPRWDE CIUT. DŁUGA TRASA Z KOMPLETEM PASAZERÓW I PEŁEN BAGAZNIK NAPRAWDE NIKOGO NIEZMECZYŁA. TYLKO TE WYCISZENIE MOGŁO BY BYC LEPSZE.
DUZY BAGAZNIK PLUS REGULOWANE TYLNE +/- JEZDZA 15CM SIEDZISKA I SPORO MIEJSCA NA NOGI Z TYŁU I Z PRZODU. mATERIAŁY MOBGŁY BYC MIESCIEJSZE JEST ZA TO TWARDY PLASTIK Z IMITACJA KARBONU. MNIE OSOBISCIE SI PODOBA. ERGONOMIA PRZEŁACZNIKÓW SUPER. JEDYNIE KAROSERIA PODPADA.. TROCHA SŁABA POWŁOKA L...
Hamulce takie sobie Po zamontowaniu tarcz ZIMERMANN SPORT nawiecanych oraz klocka zimmerman efekt jest rewelacyjny, po rozgrzaniu niewielkim staje w miejscu,

2008-11-05

110KM zamiata autem. Jako, że to TDi, to dobrze trzymać do powyżej 1900obr/min, tak, żeby pracowała turbina. Wtedy jest już super. Zero problemów z wyprzedzaniem. Na każdym biegu ciągnie bardzo równo i zamiata Passaty 130KM ze względu na niższą wagę. ;) Heh, a spalanie... marzenie, ale...
Zawieszenie ok, nie ma na co narzekać. Auto nie podskakuje, wybiera dobrze dziury, ale mercedesowej rewelacji nie ma. Wnętze spokojnie mieści 5 osób i nikt się nie ciśnie. Wyciszenie do kitu... Silnik jeszcze tak nie doskweira, ale jak ma się szerokiego kapcia, to nie można wytrzymać.
Przestrzeni nigdzie nie brakuje. Bagażnik potęga. Nawet niektóre kombi mogą się schować. ;) Plastiki ok, nie ma czego sie przyczepić - nie trzeszczą, ładnie wyglądają, nie pękają. Bardzo ładna i trwała skórzana tapicerka. Śliczne boczki z elementami drewnianymi. Szkoda, że...
Auto fajnie trzyma się drogi i nawet przy szybkim wejściu w zakręt jest neutralne. Hamulce ok, parkować też się spokojnie da, bo mam lotkę na bagażniku, co nieco poprawia orientację. Co do układu kierowniczego, to słabe drążki kierownicze, ale nie ma tragedii. Jeżdżę po polskich d...

2008-08-17

Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Jest to typowy niemiec" ze zdecydowanie lepiej wykonanym wnętrzem. Zużucie paliwa wacha się od 4,5 - 5,5 l/100 km, w zależności od stylu jazdy. Silnik bezobsługowy, przez 4 lata wymieniłem jedynie przepływomierz, który niewątpliwie jest minusem ws...
Pod warunkiem, że jest czujnik cofania. Bez niego, nawet uważając że się ryzykuje do przeszkody dojeżdża się mak na 1,5 m. Później nic nie widać.

Sławek2008-08-15

Auto dynamiczne, przestronne z dużym bagażnikiem z agresywnym sportowym wyglądem. Bez zbędnych wodotrysków.
Silnik rewelacyjny, dynamika bardzo dobra, świetne przyspieszenie nawet na 5-ce potrafi jeszcze wcisnąć w fotel.
Zły profil fotela kierowcy-plecy na wysokości krzyża wpadają do tyłu, w fotel.Konieczna poduszka pod plecy.Poza tym podłokietnik i profil fotela przeszkadzają mi w zmianie biegów. Wyciszenie raczej kiepskie, słychać pomruk diesla ale da się słuchać muzyki i rozmawiać.
Przestrzeni jest sporo zarówno z przodu jak i z tyłu. Dziecko w foteliku ma miejsce na nogi (4-ro latek) a ja mam 1.85cm wzrostu.Obsługa bezproblemowa i prosta.
Duży kufer trochę utrudnia parkowanie.No ale nie jest aż tak źle.Prowadzenie auta jak dla mnie super.

Średnie oceny SEAT TOLEDO

Osoby zainteresowane autem Seat Toledo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Altea.

Seat Toledo

Seat Toledo

Seat Altea

Seat Altea

Najciekawsza opinia użytkownika o Seacie Toledo

Seat Toledo Signo 1900 TDI AHF 110KM 2000r. sedan (limuzyna)

auto ma puki co 135000 z hakiem i jest to przebieg prawdziwy, gdyż auto jest z PL salonu z historią serwisu, a nie kupione u Turka i odchudzone na graniczy o 100.000 i nic złego się z nim nie dzieje przestronne wnętrze, duży bagażnik, niskie spalanie (TDI), bardzo mało awaryjny, komfortowy, o niezłych osiągach, części dostępne w "normalnych" cenach, naprawdę może się podobać

cóż w aucie siedzi się nisko ale fotel ma regulację, co do widoczności do tyłu to fakt szału nie ma, wysoko umiejscowiona półka skutecznie utrudnia cofanie jeżeli ktoś nie umie cofać na lusterka, co do lusterek to są niektóre wersje z patentem VW tzn. prawe lusterko jest niemal połowę mniejsze od lewego ja na szczęście mam prawe i lewe pełnowymiarowe i na nich nie ma problemu szczególnie że są podgrzewane, el. regulowane i el. składane

to jest auto z lat gdzie jeszcze robiono w miarę dobre auta, gdzie nie było sytuacji, że dana marka kilka razy w roku wzywała klientów do serwisów bo coś wykryto, auto nie zawiodło mnie ani raz, wiadomo jeżeli padnie coś z silnika to w dieslu zawsze będą koszty i nie ważne jaką się ma markę auta, taka specyfika tych silników, wszystkie części to VW-AUDI więc nie słuchajcie bajek, że do Seata ciężko cokolwiek kupić tak może było w latach 80tych, części łatwo dostępne, a i naprawy tak samo proste jak w VW, aczkolwiek jak to w nowych autach młotkiem i kluczem 13 wiele nie zdziałamy, ale bystry mechanik z narzędziami i laptopem nie będzie miał problemów

climatronic daje radę, nawet w zimie kiedy sprężarka nie działa (włącza się dopiero przy +3,+4*C) szyby nie parują oczywiście trzeba dbać o filtr pyłkowy inaczej nawet nowa klima nie da rady

jak w "niemcach" oczywiście tych z przed kilku lat bo teraz elektronika się chłopakom trochę sypie, tu wszystko hula elektronika nie szwankuje, czasami jest problem z czujnikiem świateł stopu, ale koszt ok 30.- nie powinien odstraszać

Seat Toledo: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Seat Toledo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Seat Toledo: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3

Seat Toledo: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992