Skoda Fabia opinie, oceny użytkowników, Skoda Fabia spalanie 1.4 (strona 4)

Opinie o samochodach Skoda Fabia

1.4

Średnia ocena: 7.90/10

Skoda Fabia spalanie (l/100km)

7.90/9.55
5.94/7.71
6.92/8.36

Oceny SKODY FABIA

2009-12-01

Ogólnie autko na 4 z plusem.
Silnika na biegu jałowym prawie nie słychać i nie czuć jakichkolwiek wibracji, staje się nieco głośny powyżej 3 tyś. obrotów. Dynamika na prawdę niezła jak na silnik 1.4, niestety znacznie pogarsza się po włączeniu klimatyzacji (głównie odczuwalne przy dużych upałach ze względu n...
Zawieszenie dość sztywne, ale nie za bardzo, niestety zawieszenie głośno dobija na większych nierównościach.
Z przodu miejsca jest więcej niż w niektórych kompaktach, z tyłu ciasno (ale to segment B). Wzorowe zabezpieczenie przed korozją, w aucie 5-cio letnim brak jakichkolwiek śladów korozji.
Siła wspomagania dobrze dobrana, układ kierowniczy bardzo precyzyjny, auto stabilne podczas jazdy na wprost przy dużych prędkościach jak na tak mały samochód, fajnie trzyma się na zakrętach. Hamulce po rozgrzaniu zmniejszają wyraźnie swoją skuteczność. Bardzo poręczny przy parkowaniu ...

2010-03-16

Mogę polecić jeśli autko jest w dobrym stanie z przebiegiem do 100.000km, garażowane i po akcji wiązka, najlepiej z roku 2003+.
Jak wiadomo nie jest to auto sportowe, prędkość max dla modeli 1.4 MPi to 167km/h ale mi osobiście nie udało się takiej uzyskać, bardzo wolne rozpędzanie na 5tce, dla dynamiki trzeba przyciągnąć na 4rce do 3-4tyś obrotów. Zmiany biegów 1-3 dla dobrego przyspieszania 2.5-3tyś obrotów.
Zawieszenie jest raczej twarde, czuć dziury, ale na autostradzie płynie, w środku cicho do 100km/h, fotele przód bardzo wygodne.
bardzo dużo miejsca z przodu, dobra ilość miejsca z tyłu, łatwy dostęp do wszystkich urządzeń sterujących, pojemny bagażnik, wchodzą 2 Tv kineskopowe lub 1 pralka wirnikowa światowid, do 8 siatek zakupów, po złożeniu tylnej kanapy, bardzo duża ładowność. Plastiki nie skrzypią. ...
Prowadzi się dobrze, ale zimną zarzuca tył na zakrętach niezależnie od opon, fabia hatchback tak ma, delikatne przyhamowanie, dodanie gazu sprawia że tył leci do zewnętrznej.

2008-04-25

Bardzo polecam to auto. Jeśli masz rodzinę 2+1 to w tej cenie nie kupisz nic lepszego. To w miarę wygodne i bardzo ekonomiczne auto
Żadnych zastrzeżeń jak na tę klasę auta. Ja mam jeszcze stary czeski typ silnika.
Śmigałem nim po 1500km na raz i było ok! Wszystko jak należy. Wiadomo że nie jest to Merc albo Audi ale w Fabii jest naprawdę wygodnie. Problemy z plecami odczuwałem dopiero jak 3/4 dniach ciągłej jazdy. Niestety nie miałem klimy i to był duży minus. Polecam jednak zastosować przyciemni...
mam 185 cm wzrostu. Moja żona 170cm, nie mieliśmy nigdy problemów z miejscem w środku. Mały bagażnik jak jedziesz na wakacje z rodziną. Zwłaszcza jak masz zbiornik na gaz w nim.
Bardzo zwrotne auto. Idealne na jazdę po mieście, wszędzie zaparkujesz itp. Wystarczająca moc. Super hamulce i cały układ jezdny. Wspomaganie bardzo dobre. W porównaniu do aut tej klasy fabia ze swoim układem jezdnym dyskfalifikuje inne auta. Obecnie mam Audi A4 1.9 TDI. a z sentymentu dla t...

2009-07-21

Słaba widoczność, zwłaszcza do tyłu a także słupki z przodu przy skrętach też zasłaniają widok.
W swojej klasie jest najlepsza do wyprzedzania, zwinna jak wiewiórka.
Muzyki można słuchać. Ale można by ją trochę jeszcze wyciszyć.
Po otwarciu drzwi bagażnika bardzo przeszkadza niepotrzebny próg z tyły. Gdyby podłoga bagażnika wychodziła płasko na zewnątrz, byłoby idealnie. Np. tak jak w wolkswagenie passacie.
Skoda ma słabą widoczność do tyłu i do parkowania. Nadaje się na trudne drogi. Mam już trzecią skode. Jeżdżę po drogach, a właściwie bezdrożach Ukrainy. Na Felicji i Fabii combi zrobiłem razem ponad pół miliona kilometrów. Skoda ma wadę w słabości układu elektronicznego i elekt...

2011-10-01

Najmocniejszą wydaje mi się stroną jest silnik pod względem napraw. Inne podzespoły które uległy awarii po wymianie na nowe już nie zachowują się jak orginalne.
Silnik dość dobrze się zbiera jak na 1.4 . Wszystko zależy od techniki jazdy.Lekko faluje na wolnych obrotach.
Przy obciążeniu 4 osób dorosłych trzeba uważać na sprężynki zwłaszcza z tyłu.Pękła mi też sprężyna z przodu ,po wymianie okazało się że jest za miękka ( w sklepie podałem rocznik,model itp.)dobija na większych dołach . Muszę wymienić znowu na nową tylko twardszą.
Pastiki są jakie są . Karoserię bierze rdza zwłaszcza przy nadkolach. Auto ma 11 lat i stoi pod chmurką ma prawo.
Prowadzenie auta odbywa się bez większych problemów pod warunkiem że podzespoły nie mają luzu.Ja przez 2 lata pod rząd zmieniałem tuleje wachaczy (okazuje się że to jest słaba strona zawieszenia). A na osłodę powiem że padła mi POMPA WSPOMAGANIA (za jedyne 1400 zł.)

Średnie oceny SKODA FABIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Fabia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Dacia Sandero Stepway.

Skoda Fabia

Skoda Fabia

Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway

Skoda Fabia: coupe, coupe cabrio, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Skoda Fabia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Fabia: 1.2, 1.3, 1.4, 1.7, 1.9, 2.0, 8.0

Skoda Fabia: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000