Skoda Felicia opinie, oceny użytkowników, Skoda Felicia spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Felicia

1996r.

Åšrednia ocena: 7.47/10

Skoda Felicia spalanie (l/100km)

8.35/9.48
6.11/7.40
7.28/8.46

Oceny SKODY FELICIA

2009-02-06

Nie wypowiadam się o tylnych siedzeniach, bo nie jechałem z tyłu. Samochód się bardzo wyciszył po wymianie przednich amortyzatorów na Monroe i na nowych oponach całorocznych.
Nie mam zacięcia wyścigowego, więc nie dotyczą mnie problemy z wypadaniem na zakrętach czy czymś podobnym. Nie mam wspomagania układu kierowniczego i nie czuję potrzeby w samochodzie o tej masie, jedna mniej rzecz do zepsucia.

2008-08-14

Poczciwy niezawodny i pakowny. Bez achów. Wystarczający dla przemieszczania się 5-osobowej rodziny 2 dorosłych + 3 dzieci pod warunkiem że są to osoby o przeciętnych parametrach. Wersja z relingami znacznie podnosi moim zdaniem funkcjonalność.
Największa zaleta to niezawodność. Samochód wałowaty. Zadowalająco przyśpiesza na 4-ce i 3-ce. Po 100 tys trzeba od czasu do czasu dolać olej. Samochód używany jest głownie na dojazdy do miasta ok 30 km dziennie i na wakacje w dłuższe trasy. Zużył się mechanizm przegubowy dźwigni pr...
Stosunkowo najciszej między 80-90 km/h na 5 biegu, w innych zakresach w środku głośno. Jesteśmy niewysocy i ztyłu jeździmy z trójką małych dzieci i dla takiego składu samochód jest wystarczający.
Problemem jest korozja klapy bagażnika. Nie założyłem z tyłu nadkoli i mam skorodowane przy łączeniu progów z tylnym nadkolem. Bardzo kłopotliwe jest zakładanie pokrowców na siedzenia i sprawia kłopot zawieszenie np. fartuchów z kieszeniami z tyłu foteli tak żeby dzieci miały gdzie w...
Dwa razy wymieniałem klocki. Hamulce nie są mocną strona jeśli chodzi o siłę hamowania. Moja subiektywna ocena bo nie mam porównania z innymi autami. Uważam że są niezawodne. Przydało by się wspomaganie szczegolnie dla kobiety. Samochód dobrze się prowadzi i czuję się w nim bezpieczn...

2008-02-06

Ogólnie byłem z auta zadowolony. Nigdy mnie nie zawiodło zawsze zapalało nawet w ciężkie mrozy (oczywiście przy sprawnym akumulatorze). Sprzedawałem je ze smutkiem. Kolejny właściciel był zaskoczony dobrym stanem technicznym.
Jak na silnik pamiętający lata 80 bardzo przyzwoity elastyczny do pewnych granic. Wada to troche za duże zużycie paliwa i głośność.
Zawieszenie zestrojone pośrednio prowadzenie niezłe. Gorzej przy obciążeniu tył lubił dobijać. Fotele przednie z dość dobrym trzymaniem bocznym, twarde przez co plecy nie bolały po dłużesz jeździe.
Auto najprzestronniejsze w klasie. Obsługa bezproblemowa, bagażnik mógłby być większy, ale i tak nie jest źle bo w I generacji Fabii był o 12 litrów mniejszy :-) Plastiki twarde, ale trwałe i dobrze spasowane. Karoseria bez udziwnień wada to rdzewiejąca tylna klapa.
Zachowanie stabilne i przewidywalne. Wadą był brak wspomagania przez co wysiłek przy parkowaniu i dość duży promień skrętu jak na gabaryty samochodu. Po rozgrzaniu hamulce traciły troche na sluteczności.

2010-03-17

Solidny pojazd na dojazdy nie drogi w zakupie i utrzymaniu, dobrze sprawuje się na gazie i na drodze, ale przeciekanie do kabiny pod przednią szybą to całkowita porażka.
Silnik elastyczny, nie klekocze, ale przy 100km/h kończy się przyspieszanie.
Powyżej 120km/h głośno w środku. Hałas z kół, silnika i wiatru.Fotele wygodne nawet na 400 km, ale z tyłu 3 osoby krótko wytrzymają. Dziury i nierówności tłumi przyzwoicie, nie dobija.
Ilość miejsca wystarczajÄ…ca by godnie podróżować, schowków mogÅ‚oby być wiÄ™cej, materiaÅ‚y wykoÅ„czeniowe nie wyglÄ…dajÄ… extra ale sÄ… trwaÅ‚e na przetarcie i Å‚atwo czyÅ›ci siÄ™ plamy, PrzeÅ‚Ä…czniki w zasiÄ™gu rÄ™ki kierowcy, zegary czytelne. Rdza caÅ‚kowita porażka: dziury pod przedniÄ...
typowe wozidełko, wygodne i w miarę twarde, brak wspomagania raczej nie przeszkadza. Nie za szybki ale pewny pojazd

2009-07-12

To raczej średnio-dobry samochód.
To silnik 1,3 75km przy tej masie to auto nie jest demonem przyspieszeń ale dramatu też nie ma.
Auto nadaje się do podróżowania w 4ry a nawet 5 osób, jeśli 5 to z tyłu muszą zgodzić się na zmniejszony komfort. Bagażnik jest obszerny.
Auto ma 13 lat i było/jest garażowane a mimo to pojawiają się ogniska korozji, głównie na tylnej klapie i drzwiach.
Nie ma wspomagania kierownicy i parkowanie wymaga na prawdę dużej siły. Porównuję tu do Forda Fiesty i Hondy Civic (starszych) i z oporem na kierownicy jest tu jak na siłowni.

Åšrednie oceny SKODA FELICIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Felicia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Skoda Fabia.

Skoda Felicia

Skoda Felicia

Skoda Fabia

Skoda Fabia

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Felicia

Skoda Felicia 1300 68KM 1996r. hatchback

Auto nie jest niby najgorsze. Po tym, jak przez 1,5 roku włożyłem 4 tysiące, nazwałem ją "czeskim złomem" i od tamtego czasu nic się nie zepsuło. Muszę jednak jej przyznać, że nie miałem nigdy awarii, która uniemożliwiłaby lub znacznie utrudniła dalszą jazdę. Ale ciągle coś: zacina się prędkościomierz, termometr, przepalają żaróweczki podświetlające wskaźniki i przełączniki. Na dzwoniące zawory przestałem zwracać uwagę (tankuję dobre paliwo, problemu nie ma tylko po Vervie).

Muszę dodać, że generalnie lubię jazdę na wysokich biegach, więc na pewno trochę z tego powodu źle oceniam przyspieszenie. Gdy się przesiadłem ze Skody 120L, to musiałem się przyzwyczaić do dawania dużo gazu przy ruszaniu, żeby nie dzwoniły zawory. Tamta miała 52 KM, ta niby ma 68 KM, lecz w ogóle nie odczuwam, żeby była mocniejsza. Różnica jest wyraźna po zatankowaniu Vervy 98. Silnik bezawaryjny. Jedyna naprawa, to poprawka po niesolidnym poprzedniku, który nie wymienił symeringa przy wymianie rozrządu i po roku zaczął pryskać olej spod koła pasowego. Koszt części 8 PLN a roboty prawie tyle samo, co przy wymianie rozrządu (napędzany łańcuchem).

Po zmianie ze Skody 120L odczułem praktycznie brak widoczności na skos w lewo. Gdy skręcam, to praktycznie nie widzę w pierwszej chwili przejścia dla pieszych, muszę ruszać głową. Daje o sobie znać bardziej pochylony i szerszy słupek. Prawego lusterka nie daje się wyregulować tak, żeby było widać prawy pas, praktycznie widać tylko własną karoserię i niewiele więcej. Używam tego lusterka tylko przy parkowaniu.

O korozji tylnej klapy chyba wszyscy wiedzą, przyczyną jest nieszczelna szyba, przez co woda dostaje się do przestrzeni wewnątrz klapy. Oprócz usunięcia korozji, trzeba dobrze uszczelnić szybę. Poza przednie drzwi przy klamkach, tylne progi i miałem małe ognisko na lewym błotniku przy przednim zderzaku. Jakość materiałów w środku to koszmar, na nierównościach skrzypi a mam egzemplarz na 100% bezwypadkowy. Zakleszczają się tylne drzwi, trzeba szarpnąć przy otwieraniu.

Koszty pojedynczych napraw niby małe, lecz co rusz coś i w sumie przez 1,5 roku włożyłem 4 tysiące PLN. Na szczęście robocizna jest niedroga, bo do prawie wszystkiego jest dobry dostęp.

Ogrzewanie naprawdę skuteczne, tutaj poprzedni właściciel mnie nie okłamał. Słabo dmucha z bocznych kratek. Przy niewielkim otwarciu szyby wieje po głowie. Mi przeciągi bardzo szkodzą a w Skodzie 120L mogłem otworzyć nawet na 2/3 (opuścić szybę na 1/3 wysokości) i było dobrze. Ale tam była trójkątna szybka a nie jedna duża przesuwana.

Elektroniki nie oceniam, bo jej prawie nie ma (i chwała za to): tylko komputer od wtrysku. Wada alternatora w tej wersji silnikowej: słabo ładuje!!! Napięcie około 13V. Przy obciążeniu światłami mijania, ogrzewaniem tylnej szyby i dmuchawą na 3. biegu spada na granicę 12V, czyli już lekko rozładowuje.

Skoda Felicia: hatchback, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Skoda Felicia: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Skoda Felicia: 1.3, 1.4, 1.6, 1.9

Skoda Felicia: 2007, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1990