Skoda Felicia opinie, oceny użytkowników, Skoda Felicia spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Felicia

1.9

Średnia ocena: 7.40/10

Skoda Felicia spalanie (l/100km)

Oceny SKODY FELICIA

2010-09-17

Pojemny, tani i nudny pojazd. Denerwują trochę psujące się detale i rdza. Silnik VW i bagaznik to najlepsze "rzeczy" w tym aucie.
Silnik zaskakująco cichy jak na jego rodzaj i klasę auta. Dobrze wyciszony, w kabinie przy 140 km/h można spokojnie rozmawić :) Układ lewarka skrzyni biegów dość szybko ulega "zmęczeniu". Bardzo elastyczna jednostka, krótko zestopniowane przełożenia biegów. Dobre przyspieszeni...
Zawieszenie dobrze amortyzuje jak na nasze warunki drogowe, przy szybszej jezdzie na zakrętach odczuwa się wychylanie nadwozia. Wyciszenie - odnioslem wrazenie ze jest ciszej niz w golfie kombi IV z 1.9 SDI, oraz kolega posiadający suzuki wagon R+ (benzyna) także był zaskoczony ze jest cichszy(...
Poduszka pasażera kosztem braku schowka. Wnętrze jak na gabaryty pojazdu obszerne. Twarde i łatwo rysujące się plastiki, choć ze względu na to, że są jasne i widać mocno zarysowań. Zabezpiecznie antykorozyjne słabiutkie. Ogniska rdzy na masce tylnej klapie i na zgrzewach. Zegary czyteln...
Nie miałem żadnych problemów z elementami zawieszenia. Układ kierowniczy ma duży promień skrętu i jest dość "gumiasty", na parkingu siła wspomagania jest odpowiednia.

2008-03-30

Jak na dizla całkiem niezłe; szczególnie po podrasowaniu silnika. Oczywiście "zrywność" to dodatkowe zużycie paliwa,choć na przelotach,przy spokojnej jeżdzie nie pali mi więcej niż 6 l/100 km.
Silnik, nawet przy pełnym obciążeniu + bagaże pracuje normalnie,choć ze względu na ogólną masę - ok. 1,5 tony i ze względów bezpieczeństwa nigdy nie jeżdziłem szybciej niż 130 km/godz.
To auto nie jest limuzyną, stąd nie należy oczekiwać luksusów wwystroju wnętrza! Pod innym względem w pełni zaspokajało moje wymagania.
To już moja 4-ta Skoda i zapewne nie ostatnia, choć pierwsza z silnikiem Dizla. Auto super prima - bardzo ekonomiczne, wygodne nawet w długich trasach i pakowne. Naprawdę rodzinne auto, choć właśnie rodzina mi się powiększyła i stąd konieczność kupienia vana 6-8 osob.

Wojtek2008-09-07

Samochód dla każdego kto nie musi obnosic się z wyglądem pojazdu.Ekonomiczny i tani w eksploatacji.Polecam każdemu kto chce mieć w miarę wygodne i niedrogie wozidełko.
Jak na silnik bez turbo nie jest najgorzej.
trzeba uważać na tzw.leżących policjantach potrafi czasem przytrzeć w szczególności z komletem pasażerów.
Zawsze można coś porawić.Po za tym to nie jest limuzyna za durze pieniądze.
Największy mankament to hamulce ,niestety bębny z tyłu nie są najlepszym rozwiązaniem no i oczywiście nie da się parkować bez wspomagania kierownicy

2008-02-10

muł jakich mało, palił koło 6,5 ltr na 100, wyprzedzac sie trym nie da, jedynie czwórka i ostry gaz, wtedy TIRy z czasem wymiękają, na trasie da sie wyprzedzać jedynie pędem, jadąć np. 130 brac wszystko co jeżdzi 80, bo np od 80 w góre ja lepiej rowerem przyśpieszam niz moja była szko...

2009-10-04

Bardzo dobre lepsze niż niektóre osobówki.
jak w osobówce średniej klasy.
Bardzo żałuję że juz nie produkują tych samochodów bo kupiłbym na 100%ponownie to auto.Zakochałem sie w nim za to że jak hulam nim 5 lat nigdy mnie nie zawiodło choć nie oszczędzam go i bardzo często przeładowuję ponad miarę a mimo to idzie pod górę bez problemów i prawie się ni...

Średnie oceny SKODA FELICIA

4.7/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Skoda Felicia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Daewoo Lanos.

Skoda Felicia

Skoda Felicia

Daewoo Lanos

Daewoo Lanos

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Felicia

Skoda Felicia 1900 GLX 0KM 2000r. kombi

Dodatkowo zamontowane spojlery ograniczyły niestety widoczność przez tylnią szybę

Wentylacja nie budzi żadnych zastrzeżeń, gorzej z ogrzewaniem - szczególnie na tylnich fotelach.

Skoda Felicia: hatchback, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Skoda Felicia: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Skoda Felicia: 1.3, 1.4, 1.6, 1.9

Skoda Felicia: 2007, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1990