Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2001r.

Średnia ocena: 8.78/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.63/10.67
6.55/7.73
7.43/8.97

Oceny SKODY OCTAVIA

Kłopot2012-02-25

To klasyczne TDI na pompowtryskach więc nie ma co się rozpisywać. Nieco głośny ale elastyczny i oszczędny. 6 biegowa skrzynia to rewelacja. W mieście trzeba trochę wajchą pomachać, w trasie prawie jak automat. Przyda się chiptunning.
Słychać że to TDI ;-) Fotele mogłyby być nieco wygodniejsze ale po długiej jeździe plecy nie bolą.
To co trzeba jest pod ręką. Przydałaby się druga lampka sufitowa dla tylnej kanapy - Ambiente ma przyciemniane szyby z tyłu.

2009-07-12

Samochód rewelacyjny eksploatacji. Jedyne wady to trochę głośny (ale bez przesady) i zbyt nisko osadzony przedni zderzak (przy parkowaniu chaczy się na każdym krawężniku (każdym!!!)
Silnik mażenie dynamiczny, oszczędny, elastyczny, niezawodny. Już takich nie robią. Trochę głośny - fakt - ale to jedyna wada.
Najpoważniejsza wada na polskich drogach to zbyt niskie zawieszenie,ale po podanisianiu w serwisie o 2 cm jest OK. Tylko wydaje mi się że spalanie wzrosło o 0,2-0,3 l/100 km Wyciszenie mogło by być lepsze. Siedzenia z tyłu trochę za głębokie i długa jazda męczy.
z przodu bardzo wygodny. Z tyłu przyzwoicie. Bagażnik olbrzymi... czego to ja w nim nie woziłem. Przy zakupie dokupiłem bagażnik dachowy i .... przez 8 lat ani razu go nie założyłem, a na wakacje zabieram naprawdę sporo sprzętu.
Prowadzenie super! Leżał na drodze jak żaden przed ani po nim.

Michał2009-09-08

Elastyczność skrzyni. I dobra i niedobra: Dobra, bo jadąc 50 na godzinę można jechać na V biegu, a niedobra, bo jadąc np. 30 km/h to dwójka ma za duże obroty trójka za małe. Ale to może tylko w dieslach ten problem... Silnik (też może wina diesela) chodzi raczej głośnawo, ale jako...
Bagażnik jest bardziej niż super. 530 litrów robi swoje. Wożę tam mój drugi dom. Rozczarowuje ascetyczne wykończenie, ale też można się przyzwyczaić.
Jak na taki długi samochód mógłby mieć troszkę mniejszy promień skrętu. Poza tym bez zastrzeżeń, jeśli chodzi o kieorwanie. Płynie się zarówno po ulicy jak i na szosie.

2009-08-14

Duże plusy: Spalanie, przestronność wnętrza i bagażnika. Duże minusy: głośny silnik diesela, kiepskie plastki w środku, których trzeszczenie mnie czasem wk...ia. Może taki mi się egzemplarz trafił. Może...
Wykończenie materiałowe jest do d... Nie wiem, może w tych najnowszych Octaviach jest lepiej, ale w mojej z 2001 r. to jest straszna lipa. Totalna asceza. Bagażnik - mistrzostwo świata! Kocham wrzucać tam wszystko, co mam :)
Chciałbym, żeby promień skrętu był ciutkę mniejszy. Przy takim długim samochodzie czasem ciężko się wcisnąć w centrum miasta na kopertę. Ale nie jest źle, chociaż pamiętam, że w Mercedesie przednie koła stawały niemalże w poprzek samochodu.

2011-02-07

TAki sobie samochód. Od tamtej pory unikam tej marki i przy jakichkolwiek planach zakupowych w ogóle nie biorę jej pod uwagę.
Silnik - póki nowy - dawał sporo radości z jazdy. Ale prędko padł przepływomierz (drogi był jak jasna cholera), szybciutko padło też turbo (o Chryste jakie to było drogie !)
Wóz głośny jak ruski bombowiec. Łomoty tylnej belki, auto nadsterowne, generalnie jeździło się tym jak taczanką. Dużo pomagały bardzo dobre opony. Ale i tak było bez rewelacji.
Samochód robił spore wrażenie na początku lat 2000. Ładna klasyczna sylwetka, w środku też konserwatywnie jak w mercedesie. Tutaj było OK. Za to miejsca z tyłu - mniej niż w Maluchu ! Totalna porażka !
Prowadzenie auta i cały układ jezdny oceniam na dostateczny. A nie dające się wyeliminować łomoty tylnej belki od nowości - to był prawdziwy syf.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Kłopot

Skoda Octavia 4x4 Ambiente, 6 biegów 1900 100KM 2001r. kombi

Samochód dokładnie taki jak powienien być. 4x4 to komfort i bezpieczeństwo. Parkowanie w zaspach i błocie bez problemów. TDI ekonomiczne i dynamiczne ale przydałoby się więcej koni: na 4 osoby + bagaże + największy bagażnik dachowy 100 to ciut za mało. Ale do ciągnięcia przyczepy z łódką w wystarczy.

Jak na duże kombi, samochód bardzo zwrotny. Sprzęgło 4x4 powoduje że trzyma się drogi jak przyklejony. Z Haldexem umiejętnie operując pedałem gazu można przejść od przednio napędowca do sztywnego 4x4 a nawet zrobić spina na śniegu jaw w RWD. Przy włączonym ESP to już w ogóle można zapomnieć po czym jedziemy ale do wyjeżdżania z błota lub głębokiego śniegu ESP należy wyłączyć (i gaz do dechy ;-)

Ja mam zaśniedziały jeden styk przełącznika elektr. szyb. Psuje się przerywacz kierunkowskazów - wymiana 3minuty. W pewnym wieku zdażają się awarie zamków.

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992