Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2002r.

Åšrednia ocena: 8.15/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.80/8.50
6.75/7.70
7.78/8.00

Oceny SKODY OCTAVIA

Jacek2010-02-24

Åšwietne auto rodzinne. Tanie w eksploatacji. Może trochÄ™ przestarzaÅ‚a technologia , ale niezawodna , a to dla mnie ważne ,(czÄ™sto podróżujÄ™ po krajach takich jak Rumunia , WÄ™gry , BuÅ‚garia , Ukraina , Chorwacja ), w zasadzie każdy przeciÄ™tny mechanik w razie potrzeby jest w stanie usunÄ...
Tylna kanapa nie oferuje zbyt wiele przestrzeni na nogi pasażerów , ale dzięki temu bagażnik jest OGROMNY. Uważam , że dla 4-ro osobowej rodziny , to wystarczające auto do w miarę komfortowego podróżowania nawet na dystanse powyżej 1500km.( mam na myśli wakacyjne wojaże )
Trochę nisko zawieszony przód i trzeba uważać na NASZYCH koleinach , by nie \\\"szorować\\\" osłoną dolną silnika po asfalcie.

2010-07-16

Ogólnie Skodę Octavię należy ocenić jako bardzo udane auto, godne polecenia. Jestem drugim właścicielem i w zasadzie poza standardowymi wymianami części eksploatacyjnych nie mam ze swoim autem żadnych problemów.
Trochę mało dynamiczny przy pełnym obciążeniu (pasażerowie + bagaż. Silnik o mocy 90 KM to trochę za mało jak na ten samochód.
Ze względu na miękkie zawieszenie nieraz dobija na większych wybojach, szczególnie przy obciążeniu.
Przy wysokich pasażerach jadących z przodu, pasażerowie z tyłu mają trochę mało miejsca na nogi. Bezsprzecznym atutem jest bagażnik, naprawdę spory. Siedzenia są raczej twarde, ale to już indywidualne odczucia.
Charakterystycznym dla tego modelu jest miękkie zawieszenie. Trzeba zwracać uwagę np. przed tzw. "leżącymi policjantami" czy podjeżdżając pod krawężniki, bo samochód ma tendencję do "nurkowania" i można uszkodzić przedni zderzak.

ZENEK2009-12-03

Ekonomiczne i bezawaryjne auto dla mniej wymagajÄ…cych.Polecam.
Zadawalający napęd w jeżdzie po mieście,niewystarczający na trasę.Wyrażnie odczuwalny brak mocy silnika nawet przy zredukowaniu biegu do czwórki.
Zupełnie wystarczający komfort jazdy na naszych drogach.
Nadwozie prezentuje się ciogle dobrze,ponadczasowo.Wystarczająca ilość miejsca dla czterech osób(jak w większości samochodów tej klasy)lub 2+3dzieci.Bagażnik ponad 500 litrow w liftbaku to olbrzym na wiele okazji.
Autko prowadzi się dobrze zarówno w mieście jak i na trasie

2009-07-13

Nigdy nie byłem fanem czeskiej motoryzacji ale jestem pełen podziwu dla tego modelu.Przedewszystkim ekonomiczy w mieście średnio 6,6l.Pomimo przebiegu 176000 mało awaryjny.
Nigdy nie byłem fanem czeskiej motoryzacji ale jestem pełen podziwu dla tego modelu.Przedewszystkim ekonomiczy w mieście średnio 6,6l.Pomimo przebiegu 176 ts km prawie bezawaryjny.
Dobry
Bez zastrzeżeń

Dalbym moze i 10 ale sinik jest troche za gosny na wysokich obrotach i wentylator dmuchawy tez.
jezdze duzo i nie mialem problemu na drodze z wyprzedzaniem,moze mogly byc troche cichszy przy obrotach pow. 4000
trudno porownac z mercem ale jak ktos dba o tuleje na wachaczach to jazda jest przyjemna
bez zastrzezen

Åšrednie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Jacek

Skoda Octavia ELEGANCE 1900 110KM 2002r. kombi

Świetne auto rodzinne. Tanie w eksploatacji. Może trochę przestarzała technologia , ale niezawodna , a to dla mnie ważne ,(często podróżuję po krajach takich jak Rumunia , Węgry , Bułgaria , Ukraina , Chorwacja ), w zasadzie każdy przeciętny mechanik w razie potrzeby jest w stanie usunąć każdą usterkę.

To czepianie się , ale zauważyłem , że wycieraczka kierowcy \\\"zostawia sporą powierzchnię nie wytartą w dolnym lewym rogu szyby czołowej ). Tak na marginesie , myślę , że skrócenie ramienia wycieraczki , w połączeniu z zastosowaniem dłuższego pióra bardzo by pomogło. Ciekawe , że producent w modelach po liftingu , tego nie zrobił :-)

Ogólnie części są stosunkowo tanie , no może sprzęgło z wymianą zapłaciłem ok. 2000zł ( no ale koło dwumasowe musi kosztować ).

Ogólnie OK ! ale mogło by być więcej wylotów powietrza na przednim podszybiu ( w czasie wilgotnej pogody szyba czołowa jest zaparowana na bokach ).

Stosunkowo często psuje się przepływomierz i przerywacz kierunkowskazów. Często tzn. po przejechaniu około 150tyś km . Dodam , że jeżdżę już trzecią OCTAVIĄ i po ok. 150 tyś. km wszystkie miały z w/w problem.

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992