Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2004r.

Åšrednia ocena: 8.23/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

Oceny SKODY OCTAVIA

2008-10-22

Tylna klapa bagażnika lubi rdze, ogólnie stan powłoki lakieru oraz blachy pozostawia trochę do życzenia
Jak na diesla to jest nieźle, turbo dziaÅ‚a już od 1800 obr/min. z niższych obrotów też siÄ™ zbiera. Skrzynia jest wystarczajÄ…ca, dobre przeÅ‚ożenia, przyspieszenie to 11s jak dla mnie może być rewelacji nie ma ale radzi sobie z wiÄ™kszoÅ›ciÄ… samochodów. od 60-120 na 3 biegu jest naprawdÄ...
Mało miejsca dla pasażerów, tylko kierowca ma wygodnie. Próg załadunkowy jest trochę irytujący. Materiały przyjemne w dotyku natomiast szybko się wycierają

Marcin2008-02-09

Zaletą jet bardzo małe spalanie. Powiem szczerze że na trasie / autostrada / to nawet 4,8 l przy jeździe 120-130 km/h ale ogólnie w 5 l na naszych drogach się mieści. Gorzej miasto bo moze dojść do 7l Mankamentem jest odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimie. Rok 2007 tj po 3 latac...
Powiem szczerze ze przy włączonej klimie i komplecie osób nie raz trzeba ją wyłączyć żeby szybko wyprzedzić /dotyczy wyprzedzania na drogach jedno pasmowych/ Da sie odczuć że silnik jest słabszy.
Materiały wykończeniowe łatwo brudzące. Jeśli chodzi o powiększenie bagażnika przez złożenie siedzeń to raczej nie ma problemów poza tym sam jest bardzo pojemny.

2008-02-17

Dla bagażnika daję małą ocenę, ponieważ co prawda jest on pojemny, ale kupiąc octavię, miałem obowiązek kraty między bagażnikiem a tylnimi siedzeniami, a to u niemożliwało przewożenie większch rzeczy. Tak więc nie mogłem w pełni tej przestrzeni wykorzystac.
ze skody oktawi jestem bardzo zadowolony. Prowadzi świetnie. Bardzo dobrze trzyma się drogii. Ma bardzo dobre przyspieszenie. Nie męczy się. Jest zrywny. Jest praktycznie bezawaryjna. Jedyny minus to kiepski serwis na terenie całej Poski. Pozdrawiam i życzę miłej jazdr. Polecam.

2008-06-12

W tej klasie i za te pieniÄ…dze auto godne polecenia.
Moja wersja posiada 90 KM. Dla rodziny w zupełności wystarczy ale jeżeli ktoś lubi dynamiczną jazdę może zwiększyć moc.
Bardzo przyjemna jazda.
Auto ma bardzo duży bagażnik (wchodzi cały wózek dziecięcy. We wnętrzu brak jedynie uchwytów na napoje. Jeżeli chodzi o jakość materiałów to pewnie kwestia ceny przy zakupie.
Bardzo dobre zawieszenie (wysoki komfort na nierównościach)

2x urwana miska olejowa, bo z wiekiem auto siada. Rozciągałem sprężyny zawieszenia przy kontroli mechanika. Mało miejsca na nogi dla tylnych pasażerów. Siedzenia tylne-boczne "na baczność", a środkowe masakra.
Przy parkowaniu tyłem brak widoczności

Åšrednie oceny SKODA OCTAVIA

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

Skoda Octavia Drive 1900 TDi 110KM 2004r. kombi

Jak na diesla to jest nieźle, turbo działa już od 1800 obr/min. z niższych obrotów też się zbiera. Skrzynia jest wystarczająca, dobre przełożenia, przyspieszenie to 11s jak dla mnie może być rewelacji nie ma ale radzi sobie z większością samochodów. od 60-120 na 3 biegu jest naprawdę nieźle. 80-120 na 4 czy 5 biegu bardzo przyzwoicie

przeszkadzają grube słupki z przodu

fotele słabo trzymają na boki, jeśli chodzi o twardość to może być. zawieszenie na normalnych równych drogach jest dobre. na dziurach można natomiast poskakać na niczym na rajdzie Paryż-Dakar ma tendencję do \\"pływania\\". Wyciszenie się sprawdza do 150km/h później się robi głośno ale to przecież tylko segment C na upartego D

Auto jeździ lepiej jeśli ma 50kg w bagażniku. Układ kierowniczy jest świetny jeśli ktoś nie lubi zbyt mocnego wspomagania. Hamulce są dobre natomiast dla mnie pedał hamulca jest za miękki przez co odczucia nie są najlepsze. parkowanie tyłem jest dość uciążliwe wymaga przyzwyczajenia mało widać do tyły, przodem jest dobrze trzeba tylko pamiętać że przód jest trochę długi zwłaszcza wystający zderzak.

jeszcze się nic nie popsuło i nie widzę żadnych wskazań aby miało się coś zepsuć

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992