Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2005r.

Średnia ocena: 8.57/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

9.20/11.50
6.45/9.00
8.00/10.00

Oceny SKODY OCTAVIA

Jarek2009-07-08

to moja druga oktavia, jestem bardzo zadowolony, teraz przy wymianie kupiłbym kombi, ze wzgl na ilość miejsca w bagażniku, ale też oktawkę
Silnik ogólnie ok, bardzo ekonomiczny, średnio elastyczny, przyśpieszenie przy 90KM nie należy do super osiągów ale jest znośnie. Dynamika nawet na 5 biegu jest ok, silnik jest elastyczny 5 bieg spokojnie bryka już przy 50 km/h
zawieszenie od początku było twarde - trzeba się przyzwyczaić, fotele przednie bardzo wygodne, auto z kompletem pasażerów jest stabilne, a silnik sobie radzi
z ilością miejca dla pasażerów z przodu niema problemu, gorzej z tyłu, 3 dzici lub 2 dorosłych to max. Ilość schowków wg mnie jest wystarczająca. Jakość mateiałów jest niezła jak za te pieniądze, Ergonomia w porządku, nie mam uwag,tak samo jak z aranżacją wnętrza.
dopiero po 4 latach wymieniam właśnie jakieś tulejki drążka "jakiegoś tam " i końcówki stabilizatora. A tak wszystko ok, amorki mają po 73 i 74% także też wszystko ok, zawieszenie do teraz jest twarde, parkowanie super bo jest czujnik parkowania,

Waldek McLaren2008-02-12

Największym minusem jest mały zbiornik paliwa(55 l.),ciężko pracująca skrzynia biegów,krótkie okresy między przeglądami (15 tys.km.).Do plusów ,ogromny bagażnik(560 l.),małe zużycie paliwa przy spokojnej jeździe (mnie udało się zejść poniżej 7 l./100km.660kg. max.ładowność.8 po...
Elastyczność OK. Skrzynia przy szybkiej zmianie haczy.Silnik jest troszeczkę ospały.
Auto jest dość sztywne ,ale to jest zaletą.Fotele z przodu OK.duża możliwośc regulacji.Z tyłu 3 osoby dorosłe będą miały ciasno.
Przestrzeń z przodu bardzo dobra,z tyłu troszeczkę gorzej.Bagażnik ogromny.Materiały wykończeniowe dobre.Dostęp do przełączników dobry.Po złozeniu tylnej kanapy nie ma płaskiej podłogi.
Auto przy wiekszych prędkościach na prostej drodze "myszkuje".Hamulce przy ostrzejszej pracy słabną.Auto jest zwinne co ułatwia parkowanie w ciasnych zatoczkach.

Jurek2009-07-08

Spełnia oczekiwania, bez zarzutów, świetny dla rodziny na wypady za miasto ( duża ilośc bagażu ), ekonomiczny.
Silnik jest w tym samochodzie najmocniejszą stroną, elastyczny , ekonomiczny a przy tym dynamiczny
Auto troche za sztywne, ale to kwestia przyzwyczajenia, czuć każdy kamyczek na drodze, ale brak przeniesienia drgań na kierownicę. Typowo sportowy charakter.
Może nie jest porywające w formie, ale bardzo praktyczne. Bagażnik- rewelacja. Bardzo dobra ergonomia, 2-płaszczyznowa regulacja położenia kierownicy.
Bardzo ładnie reaguje na ruchy kierownicą, chociaż wspomaganie mogłoby byc lepsze, prowadzi się bez zarzutów

Marcin2016-10-22

Uważam, że auto ma zdecydowaną przewagę zalet nad wadami oraz dobry stosunek jakości do ceny. Nie dziwię się, że było i wciąż jest tak rozchwytywane. Silnik diesla 1,9 TDI mam w najsłabszej co prawda wersji, ale jest on niemal niezniszczalny. Ponieważ jeżdżę bardzo dużo (40 tys. km ...
Komfort jazdy uległ bardzo dużej poprawie po profesjonalnym (i nietanim) wygłuszeniu auta. Warto było...

Piotr2011-02-16

przyzwoicie.
dla potrzebującego samochodu bez pasji szaleństwa w sam raz.
po nagrzaniu silnika zupełnie przyzwoicie.
troche brakuje przestrzeni dla siedzących z tyłu.
Kupiłem w maju 2010 w Niemczech z przebiegiem 24 000 km u dilera, z roczną eurogwarancją. Samochód nie zawodzi, bardzom oszczędny w zużyciu paliwa. Moc wystarczająca jak na polskie warunki. Ogólnie oceniam na cztery z plusem.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Jarek

Skoda Octavia tour ice 1900 TDI 90KM 2005r. hatchback

Uwagę mam do widoczności z przodu, dość szerokie słupki między przednią szybą a drzwiami.

napraw tych dopiero dokonam za trzy dni bo części nie było na miejscu, koszt z wymianą to około 300 zł także niewiele.

szybkość ogrzewania jest wystarczająca, jak również chłodzenia wnętrza, wystarczy poczytać instr i wiadomo jak robić to prawidłowo i efektywnie.

Jak do tej pory z elektryką i elektroniką nie maiłem problemu, OK!!!

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992