Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2006r.

Średnia ocena: 9.19/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.95/5.05
6.33/4.65
7.65/5.00

Oceny SKODY OCTAVIA

Bartek2009-08-18

Z samochodzu jestem bardzo zadowolony. Kupowałem go z niepokojem, czy Skoda to samochód dla emeryta, czy będą miał frajdę z jeżdżenia nim. Po 3 latach mogę stanowczo powiedzieć, że jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Tak zadowolony, że następny także będzie Skoda. Dla marudzących &qu...
Silnik FSI jest bardzo elastyczny. Brak turbo (brak turbodziury ale i ewetualnych problemów z turbiną). Ciagnie płynnie od 1500obr/min, ale naprawdę dobrze - od 3000 obr/min. Nie ma problemów z wyprzedzaniem, 150KM daje komfort decydowania gdzie i kiedy można wyprzedzać.
Zawieszenie OK, jak wyżej. Fotele zminiłem (fabrycznie) na sportowe (w 2006 roku standardowe były takie sobie). Te trzymają dobrze, są dobrze uprofilowane i ani za miękkie, ani za twarde. Sprawdziłem to kilkakrtnie na długich trasach (>800km).
Auto bardzo zwrotne,dobrze o pewnie się prowadzi zarówno na autostradzie, jak i na krętych drogach. Zawieszenie jest dość twarde, co pomaga w łukach. Bardzo skuteczne hamulce (tarcze przód i tył).

2010-02-19

ogólnie mogło by kilka zmian nastąpić w tym aucie ale całokształt moge podsumowac rewelacyjnie, jest to juz moja druga taka octavia tylko ta kupiłem teraz lepszą i nowsza i dokonałem tego wyboru dlatego że naprawdę samochód jest neizawodny i w przystępnej cenie jak na swoją klase
skrzynia biegów mogła by mieć krótsze skoki ale nie jest źle , 100 konna jednostka napędowa faktycznei jak na taka mase jest całkiem niezla ale okazuje to przy wyższych obrotach :-) przyspieszenie i w mniejszych i większych przedziałach mogło by być troszke lepsze
komfort jazdy zadowalający , ale wyciszenie przy większych prędkościach ma troche do życzenia niestety , przedostają sie do środka jakies delkatne szumy, swisty itd
jest wygodnie , ale tylko z przodu , niestety z tyłu dorosly ma troszke problem z nogami jeśli siedzący z przodu ma na max wysunięty do tyłu fotel. przestrzeń bagażnika - bajer, wchodzi wszystko , możliwośc aranżacji troszke kiepska , na rynku z oryginalnych lelementów udało mi sie dosta...
prowadzenie auta- najwazniejsze to dobre opony , wówczas samochód dosłownie przyklejony do drogi , układ kierowniczy bez zastrzeżeń , hamulce mogą być ale o wiele skuteczniejsze były po zmianie tarcz i klocków na sportowe-nacinane, co do parkowania to nei mam zastrzezeń ty bardziej ze to ...

bartol2010-03-21

Jestem bardzo zadowolony z tego auta.
Posiadam auto z silnikiem 1.9 Tdi 101 KM, ale z napędem tylko na przednia oś. Silnik dobrze radzi sobie z autem, wystarczająco sprawnie można się przemieszczać po mieście i poza miastem i nic poza tym ( jeśli ktoś oczekuje sportowych osiągów, to nie w tym przypadku) Biegi wchodzą ...
Gabaryty auta i dość miękki układ jezdny sprawiają ze nie poszalejemy sobie na zakrętach, ale do codziennej jazdy w zupełności wystarczy. Bardzo trzeba uważać na niskie zawieszenie przednie, a co się z tym wiąże bardzo łatwo przytrzeć np o krawężnik zderzakiem, lub osłoną pod siln...
Wszystkie przyciski umiejscowione są pod ręką, materiały wykończeniowe po 4 latach dają radę :) Miejsca w tym aucie jest dostatek, bagażnik jest na prawdę duży i sporo może zmieścić, kiedy na tylnej kanapie podróżują 3 dorosłe osoby dużych gabarytów może być im troszkę cia...

2008-05-19

wady mało schowków słaby materiał obić, mógłby być droższy i lepiej wykonczony mniej plastików i wiecej schowków... pozytyw tani w utrzymaniu, mało awaryjny,pięknie wyglądający, duży i wygodny,
buda dość ciężka silnik troszeczkę słaby choć do jazdy spokojnej i dostojnej polecam go ... nie dla sportowców
z tyłu siedziałem tylko raz po pijaku wbrew wszystkiemu dość ciasno jak kierowca wyrośnięty
mało schowków i uchwytów... po za tym duży bardzo duży, pojemny i łatwy w zapakowywaniu bagażnik
czujnik parkowania znacznie ułatwia życie mimo wysokiego kufra

2011-02-17

Bardzo dobre auto za niewygórowana cenę i dużych możliwościach. Wygodne i przestronne.
Odpowoiednio dobrana jednostka napędowa do typu auta. Zapakowane na wakacje zagraniczne ma zapas mocy nawet powyżej 130km/h.
Lepsze byłyby ciut dłuzsze siedzenia dla osób wyższych(lub przydałaby się regulacja siedzenia części lędźwiowej. Na tylnim siedzeniu średnio się jedzie na środku przy dłuzszej trasie.
Bagażnik to powazny atut tego auta !!! Wewnątzr pasażerowie nie bedą nażekac na brak miejsca.
Samochód bardzo ładnie się prowadzi na różnych typach dróg. Przy różnej pogodzie auto zachowuje się stabilnie.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

9.9/10

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Bartek

Skoda Octavia Elegant 2000 FSI 150KM 2006r. kombi

Z samochodzu jestem bardzo zadowolony. Kupowałem go z niepokojem, czy Skoda to samochód dla emeryta, czy będą miał frajdę z jeżdżenia nim. Po 3 latach mogę stanowczo powiedzieć, że jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Tak zadowolony, że następny także będzie Skoda. Dla marudzących "teoretyków" mam dobrą radę - po prostu się tym samochodem przejedźcie i wtedy zobaczycie, że macie w nim to samo, co w innych o 20tyś-30tyś zł droższych. Ja wolę samochód od producenta, który ciągle się jeszcze stara (bo z racji zawieruchy historii nie ma jeszcze wyrobionej "marki" niż od tych, którzy już tylko odcinają kupony od "marki", którą wyrobili sobie kiedyś.

Widoczność do tyłu, jak to w kombi. Kompromis między objętością załadunkową, a krawędzią dolną okna oraz wprowadzenie niezbędnych podgłówków na tylnej kanapie zmniejszyło pole obserwacji od dołu, ale przy czujnikach parkowania (w standardzie) nie jest to problem. Lusterka są duże (do patrzenia, a nie do oglądania sylwetki samochodu) i widać w nich dużo.

Przestrzeni z przodu nie brakuje. W porónaniu z O1 wyraźnie przybyło miejsca na nogi z tyłu i teraz jest go zupełnie sporo (więcej niż w wielu innych samochodach nawet wyższej klasy). Bagażnik jest legendarny. W kombi nie tylko duży, ale i ustawny. Materiały OK, dość dobrze spasowane elementy, nie klekoczą, ani nie skrzypią. Wnętrze nie jest ani piękne (jak np. w Alfie), ani nawet specjalnie ładne, jest po prostu przyzwoite, ale wszystko jest na swoim (intuicyjnie odnajdywanym) miejscu i ... DZIAŁA (w odróżnieniu choćby od wspomnianej Alfy).

O kosztach napraw nie wiem nic. Do tej pory była w ramach gwarancji wymiana w/w modułu oraz dociśnięcie opaski na łączeniu zbiornika spryskiwacza reflektorów z pozostałą cześcią systemu. Po 3 latach wymieniłem także wycieraczki i tyle!!! Koszty przeglądów nie szokują, ale zawse chciało by się mieć je tańsze... :-)

Nigdy nie użyłem dwustrefowej klimatyzacji, która w Elegance jest standardem.

Nie miałem żadnych problemów z elektryką za wyjątkiem defektu (pewnie od nowości, ale nie było okazji stwierdzić to wcześniej) modułu do obsługi oświetlenia przyczepy (hak instalowany fabrycznie).

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992