Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 2009r. (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

2009r.

Średnia ocena: 8.93/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.90/10.00
6.09/8.00
7.10/8.50

Oceny SKODY OCTAVIA

Krystian2017-05-21

Zadbany pojazd warto kupic
Jak na silnik 1.6 102 KM bardzo dobrze, do tego silnik bezproblemowy i idealny pod LPG
nie ma się do czego przyczepic w zawieszeniu, z tyłu wielowahacze wiec komfort jazdy i prowadzenie bardzo dobre, fotele przednie wygodne na długie trasy choc mogły by być troszke szersze. Z tyłu bardzo wygodnie i duzo miejsca na nogi. Zastrzezenie małe do spręzyn tylnych. Mnie się to nie zd...
Nie ma się do czego przyczepić. Kierownica z tworzywa sztucznego, którą dobrze się trzyma w dloni, dość szybko się sciera. Gdybym miał wybór wziąłbym skorzana.
Bardzo fajny samochod. Nie nalezy do szybkich pojazdów, ale pozwala na bezproblemowe poruszanie się po mieście, poza miastem i na trasie. Na trasie powyżej prędkości 140km/h brakuje szóstego biegu innego przelozenia biegu piątego. Swietnie zestrojone prędkosci obrotowe silnika do maksymalne...

2009-07-15

Doskonały silnik, przestronne nadwozie, duzo miejsca z tyłu, bdb wyposażenie bezpieczeństwa, funkcjonalność do niepodważalne plusy, minusami są: twarde zawieszenie i niektóre materiały. Podsumowując: auto stworzone pod całą paletę kierowców: Ty wybierasz silnik=styl jazdy,a samochód ...
Rewelacyjne przyspieszenie, 7,9s, ponad 100km/h na 2 biegu, bardzo dobrze zestopniowana skrzynia. Octavia z tą jednostką napędową jest szybsza od samochodów ze 180-190 konnymi silnikami. Turbo dziura jedynie na 6 biegu poniżej 50km/h, czyli praktycznie nie istnieje. Elastyczność na najwyższ...
Twarde zawieszenie, które pozwala nieco szybciej wejść w zakręt przy okazji uniemożliwia doznania wysokiego komfortu. Chociaż skłamałbym gdybym powiedział, że auto męczy, nawet na długich trasach człowiek jedzie odprężony.
Plastiki we wnętrzu dobrej jakości jak na kompakt, chociaż niektóre plastiki(uchwyty przy drzwiach) trochę nie przystają do reszty. Spasowanie niezłe, ale można lepiej. Doskonały, bezkonkurencyjny bagażnik (580l) z dużą ilością przydatnych gadżetów. Nadwozie to moim zdaniem: klasyczn...
Jak na tę klasę samochodu, precyzyjne prowadzenie, nieco zbyt mocne wspomaganie, które mimo wszystko nie wpływa negatywnie na moją opinie o układzie kierowniczym. Rewelacyjna zwrotność

2009-12-28

Fajne wdzięczne auto dla rodziny i biznesmena. Wygodne szybkie ekonomiczne i pakowne
Ta jednostka napedowa zrobiła na mnie wrażenie ze względu na swoją elastyczność (poprzednio A6 170KM)poprostu miodzio. Skrzynia biegów bez zarzutu.
No cóż auto twarde . Za to przednie fotele sssuuuper oczywiście jak dla mnie. Dosyć głośny ale dzwięk tego diesla nie jest przykry.
Miejsca wystarczy w zupełności jak na tą klasę auta. Schowki tak średnio. Dla mnie wszystko w tym aucie jest na swoim miejscu tyle że nie mogę znaleźć miejsca na radio CB.Karoseria super
Prowadzi sie bardzo dobrze, stabilny przy ostrych zakrętach, układ hamulcowy nie jest tak mocny jak w AUDI A6 (moje poprzednie auto) ale generalnie jest OK. Czujnik parkowania z tyłu konieczny.

2011-02-13

W niskich temperaturach silnik potrafił być nie dogrzany. Osłona na grill-u rozwiązała sprawę. Dużą wadą jest niskie umiejscowienie silnika. W ciągu niecałych dwóch lat 2 razy zawiesiłem się na silniku (raz na piasku a raz na śniegu- dużo kopania. Normalne jest tarcie osłoną o zie...
Głośny silnik, daje znać w kabinie przy większych prędkościach.
Po niecałych dwóch latach użytkowania drzwi przednie (kierowcy i pasażera) rdzewieją w tych samych miejscach. Oczywiście naprawa na gwarancji. Zderzak przedni nisko osadzony, więc trzeba uważać na każdy krawężnik, by go nie połamać i urwać.

2010-07-14

Dziewiątka żeby nie zapeszyć, bo nic nie jest idealne i doskonałe. Ogólnie nie ma się czego czepiać, jak na razie :))
tu bez komentarza. Silnik się zbiera. Wyprzedzanie to przyjemność.
Siedzenia tylne to chyba największa bolączka. Są po prostu za twarde i tyłek boli jak diabli po dłuższej trasie.
Tu większych uwag nie mam. Bagażnik bardzo przestronny. Rozwiązania z VW , bardzo praktyczne
Autko prowadzi się bardzo przyjemnie. Jest usztywnione, ale akurat mi to nie przeszkadza.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

Skoda Octavia 2000 TDI 140KM 2009r. hatchback

Do tyłu problem. Do przodu bez zarzutu jedynie na boki trzeba uważać. Lusterka duże jak uszy słonia

Wszystko działa bez zarzutu

Mam wrażenie , że zbyt mocno parują szyby, jak by był za mały nawiew na przednią szybę. o AC nic na razie nie powiem bo nie korzystałem

\na razie bez zarzutu

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992