Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

1.8

Średnia ocena: 8.00/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

10.01/11.00
7.16/8.00
8.38/10.00

Oceny SKODY OCTAVIA

Sławek2013-06-13

Gdyby była lepiej doposażona i z lepszymi materiałami wnętrza było by bosko. Jak na rodzinne kombi w codziennym użytkowaniu jest rewelacyjnie.
Rzeczywiste 180 KM w prezencie od producenta (pomimo katalogowych 160KM) jak dla tej masy auta powoduje, że niewprawny i nowy kierowca może mieć problemy z pełną kontrolą auta. Trzeba się nią nauczyć jeździć. Kilka razy wyciągła mnie z opresji na drodze. 7.9 do setki. Przyspieszenie wbi...
Twarde zawieszenie. Fotele przednie dają radę - ale dłuższe wyprawy na tylnej kanapie są uciążliwe. Sporo miejsca na nogi z tyłu, przy założeniu, że kierowca ma prawidłowo ustawiony fotel a nie leży na nim jak większość kierowców. Wyciszenie bardzo dobre - wersja Elegance. Pierwsze ...
Wnętrze na przyzwoitym poziomie (O2FL). w III generacji to porażka. Miejsca jest sporo. Ergonomia poprawna jak na auto z grupy VAG. Bagażnik powala wielkością - jak na swoją klasę. 580 litrów pozwala sporo upchać, jednak przy większej rodzinie z malutkimi dziećmi może skończyć się zak...
Skoda jak to skoda - jest trochę twarda. Ale pokazuje swoje zalety przy dynamicznej jeździe i trzymaniu się zakrętów. Trzeba uważać na podsterowność, lubi zaskoczyć przy szybszej jeździe - pomimo faktu, że elektronika trzyma całość na wodzy. Dzięki czujnikom parkowania z przodu i z t...

ed2013-12-24

Tragedia kupiłem auto za 30 klocków i po 3 miesiącach rozleciał się rozrząd przy 120000 Skutek wymiana silnika na nowy koszt jak narazie 9tysięcy złotych. Niepolecam nikomu. Niekupujcie tego silnika 1,8 tsi ani 1,4 tsi lecą łańcuchy rozrządu i napinacze

2009-07-15

Doskonały silnik, przestronne nadwozie, duzo miejsca z tyłu, bdb wyposażenie bezpieczeństwa, funkcjonalność do niepodważalne plusy, minusami są: twarde zawieszenie i niektóre materiały. Podsumowując: auto stworzone pod całą paletę kierowców: Ty wybierasz silnik=styl jazdy,a samochód ...
Rewelacyjne przyspieszenie, 7,9s, ponad 100km/h na 2 biegu, bardzo dobrze zestopniowana skrzynia. Octavia z tą jednostką napędową jest szybsza od samochodów ze 180-190 konnymi silnikami. Turbo dziura jedynie na 6 biegu poniżej 50km/h, czyli praktycznie nie istnieje. Elastyczność na najwyższ...
Twarde zawieszenie, które pozwala nieco szybciej wejść w zakręt przy okazji uniemożliwia doznania wysokiego komfortu. Chociaż skłamałbym gdybym powiedział, że auto męczy, nawet na długich trasach człowiek jedzie odprężony.
Plastiki we wnętrzu dobrej jakości jak na kompakt, chociaż niektóre plastiki(uchwyty przy drzwiach) trochę nie przystają do reszty. Spasowanie niezłe, ale można lepiej. Doskonały, bezkonkurencyjny bagażnik (580l) z dużą ilością przydatnych gadżetów. Nadwozie to moim zdaniem: klasyczn...
Jak na tę klasę samochodu, precyzyjne prowadzenie, nieco zbyt mocne wspomaganie, które mimo wszystko nie wpływa negatywnie na moją opinie o układzie kierowniczym. Rewelacyjna zwrotność

Luk2014-04-17

Ogólnie auto oceniłbym na 7/8 punktów i byłoby nie źle. Ale napinacz i podejście do klienta (serwisowałem auto od początku do dziś w ASO) to po prostu żart. Serwis jest dramatycznie kiepski i mają wszystko w d..pie. A to wpływa źle na całokształt i moje odczucie jest takie że fajne a...
Silnik bardzo zrywny i elastyczny. Jak na tę klasę pojemności trudno o konkurencję. Skrzynia dosyć dobra (ale lekko haczy). Jeśli ktoś przymknie oko na zużycie oleju (około 1 litr na 5000 kilometrów) to ok. Poza tym beznadziejna trwałość. Strzelił napinacz rozrządu po 80000 tysiącach...
Komfort i resorowanie na bardzo przyzwoitym poziomie.
Tu jest na mocno średnim poziomie ale trzeba popracować nad jakością. Nowa wersja 3 idzie tu o mały krok do przodu.
Układ jezdny na wysokim poziomie łączy dobrze miękkość zawieszenia z trzymaniem się drogi oraz możliwość jazdy z wyższymi prędkościami. Dobre hamulce.

2008-02-10

Ogólnie bardzo solidne auto. Jak na razie zaskakuje mnie pozytywnie w przeciwieństwie do moich poprzednich tj. Fiata i Opla. Tylko spalanie przy moim stylu jazdy ( cegła zamiast stopy ) jest bolesne, poniżej 8l/100km schodzę tylko jak jadę z żonką :-)
Silnik to dobrze znana jednostka pochodząca z Audi,jest dynamiczna tylko to spalanie przy naprawdę szybkiej jezdzie...
W tej wersji mam nieco obniżone i utwardzone zawieszenie co daje się odczuc na progach zwalniających ale na ostrych zakrętach rewelacja. Przy dużych prędkościach jest głośno i od szumu wiatru i od silnika.
Przestrzeń z przodu bez zarzutu a mam prawie 190 cm wzrostu za to z tyłu juz nie jest tak różowo. Bagażnik jest olbrzymi bo aż 550 litrów
Układ jezdny daje naprawde niezłe wyczucie pomimo przedniego napędu.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: ed

Skoda Octavia Elegance 1800 tsi 160KM 2008r. sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992