Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

benzyna

8.24/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

miasto 9.16/-.-- -.--
trasa 6.53/-.-- -.--
cykl mieszany 7.73/-.-- -.--

Octavia

OCENY SKODY OCTAVIA

Gdyby była lepiej doposażona i z lepszymi materiałami wnętrza było by bosko. Jak na rodzinne kombi w codziennym użytkowaniu jest rewelacyjnie.
Rzeczywiste 180 KM w prezencie od producenta (pomimo katalogowych 160KM) jak dla tej masy auta powoduje, że niewprawny i nowy kierowca może mieć problemy z pełną kontrolą auta. Trzeba się nią nauczyć jeździć. Kilka razy wyciągła mnie z opresji na drodze. 7.9 do setki. Przyspieszenie wbi...
Twarde zawieszenie. Fotele przednie dają radę - ale dłuższe wyprawy na tylnej kanapie są uciążliwe. Sporo miejsca na nogi z tyłu, przy założeniu, że kierowca ma prawidłowo ustawiony fotel a nie leży na nim jak większość kierowców. Wyciszenie bardzo dobre - wersja Elegance. Pierwsze ...
Wnętrze na przyzwoitym poziomie (O2FL). w III generacji to porażka. Miejsca jest sporo. Ergonomia poprawna jak na auto z grupy VAG. Bagażnik powala wielkością - jak na swoją klasę. 580 litrów pozwala sporo upchać, jednak przy większej rodzinie z malutkimi dziećmi może skończyć się zak...
Skoda jak to skoda - jest trochę twarda. Ale pokazuje swoje zalety przy dynamicznej jeździe i trzymaniu się zakrętów. Trzeba uważać na podsterowność, lubi zaskoczyć przy szybszej jeździe - pomimo faktu, że elektronika trzyma całość na wodzy. Dzięki czujnikom parkowania z przodu i z t...

Z samochodzu jestem bardzo zadowolony. Kupowałem go z niepokojem, czy Skoda to samochód dla emeryta, czy będą miał frajdę z jeżdżenia nim. Po 3 latach mogę stanowczo powiedzieć, że jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Tak zadowolony, że następny także będzie Skoda. Dla marudzących &qu...
Silnik FSI jest bardzo elastyczny. Brak turbo (brak turbodziury ale i ewetualnych problemów z turbiną). Ciagnie płynnie od 1500obr/min, ale naprawdę dobrze - od 3000 obr/min. Nie ma problemów z wyprzedzaniem, 150KM daje komfort decydowania gdzie i kiedy można wyprzedzać.
Zawieszenie OK, jak wyżej. Fotele zminiłem (fabrycznie) na sportowe (w 2006 roku standardowe były takie sobie). Te trzymają dobrze, są dobrze uprofilowane i ani za miękkie, ani za twarde. Sprawdziłem to kilkakrtnie na długich trasach (>800km).
Auto bardzo zwrotne,dobrze o pewnie się prowadzi zarówno na autostradzie, jak i na krętych drogach. Zawieszenie jest dość twarde, co pomaga w łukach. Bardzo skuteczne hamulce (tarcze przód i tył).

Tragedia kupiłem auto za 30 klocków i po 3 miesiącach rozleciał się rozrząd przy 120000 Skutek wymiana silnika na nowy koszt jak narazie 9tysięcy złotych. Niepolecam nikomu. Niekupujcie tego silnika 1,8 tsi ani 1,4 tsi lecą łańcuchy rozrządu i napinacze

Doskonały silnik, przestronne nadwozie, duzo miejsca z tyłu, bdb wyposażenie bezpieczeństwa, funkcjonalność do niepodważalne plusy, minusami są: twarde zawieszenie i niektóre materiały. Podsumowując: auto stworzone pod całą paletę kierowców: Ty wybierasz silnik=styl jazdy,a samochód ...
Rewelacyjne przyspieszenie, 7,9s, ponad 100km/h na 2 biegu, bardzo dobrze zestopniowana skrzynia. Octavia z tą jednostką napędową jest szybsza od samochodów ze 180-190 konnymi silnikami. Turbo dziura jedynie na 6 biegu poniżej 50km/h, czyli praktycznie nie istnieje. Elastyczność na najwyższ...
Twarde zawieszenie, które pozwala nieco szybciej wejść w zakręt przy okazji uniemożliwia doznania wysokiego komfortu. Chociaż skłamałbym gdybym powiedział, że auto męczy, nawet na długich trasach człowiek jedzie odprężony.
Plastiki we wnętrzu dobrej jakości jak na kompakt, chociaż niektóre plastiki(uchwyty przy drzwiach) trochę nie przystają do reszty. Spasowanie niezłe, ale można lepiej. Doskonały, bezkonkurencyjny bagażnik (580l) z dużą ilością przydatnych gadżetów. Nadwozie to moim zdaniem: klasyczn...
Jak na tę klasę samochodu, precyzyjne prowadzenie, nieco zbyt mocne wspomaganie, które mimo wszystko nie wpływa negatywnie na moją opinie o układzie kierowniczym. Rewelacyjna zwrotność

Największym minusem jest mały zbiornik paliwa(55 l.),ciężko pracująca skrzynia biegów,krótkie okresy między przeglądami (15 tys.km.).Do plusów ,ogromny bagażnik(560 l.),małe zużycie paliwa przy spokojnej jeździe (mnie udało się zejść poniżej 7 l./100km.660kg. max.ładowność.8 po...
Elastyczność OK. Skrzynia przy szybkiej zmianie haczy.Silnik jest troszeczkę ospały.
Auto jest dość sztywne ,ale to jest zaletą.Fotele z przodu OK.duża możliwośc regulacji.Z tyłu 3 osoby dorosłe będą miały ciasno.
Przestrzeń z przodu bardzo dobra,z tyłu troszeczkę gorzej.Bagażnik ogromny.Materiały wykończeniowe dobre.Dostęp do przełączników dobry.Po złozeniu tylnej kanapy nie ma płaskiej podłogi.
Auto przy wiekszych prędkościach na prostej drodze "myszkuje".Hamulce przy ostrzejszej pracy słabną.Auto jest zwinne co ułatwia parkowanie w ciasnych zatoczkach.

ŚREDNIE OCENY SKODA OCTAVIA

9.8/10
7.1/10
6.9/10
6.6/10
6.0/10

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Skoda

Octavia

Seat

Leon

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Bartek

Skoda Octavia Elegant 2000 FSI 150KM 2006r. kombi

Z samochodzu jestem bardzo zadowolony. Kupowałem go z niepokojem, czy Skoda to samochód dla emeryta, czy będą miał frajdę z jeżdżenia nim. Po 3 latach mogę stanowczo powiedzieć, że jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY. Tak zadowolony, że następny także będzie Skoda. Dla marudzących "teoretyków" mam dobrą radę - po prostu się tym samochodem przejedźcie i wtedy zobaczycie, że macie w nim to samo, co w innych o 20tyś-30tyś zł droższych. Ja wolę samochód od producenta, który ciągle się jeszcze stara (bo z racji zawieruchy historii nie ma jeszcze wyrobionej "marki" niż od tych, którzy już tylko odcinają kupony od "marki", którą wyrobili sobie kiedyś.

Widoczność do tyłu, jak to w kombi. Kompromis między objętością załadunkową, a krawędzią dolną okna oraz wprowadzenie niezbędnych podgłówków na tylnej kanapie zmniejszyło pole obserwacji od dołu, ale przy czujnikach parkowania (w standardzie) nie jest to problem. Lusterka są duże (do patrzenia, a nie do oglądania sylwetki samochodu) i widać w nich dużo.

Przestrzeni z przodu nie brakuje. W porónaniu z O1 wyraźnie przybyło miejsca na nogi z tyłu i teraz jest go zupełnie sporo (więcej niż w wielu innych samochodach nawet wyższej klasy). Bagażnik jest legendarny. W kombi nie tylko duży, ale i ustawny. Materiały OK, dość dobrze spasowane elementy, nie klekoczą, ani nie skrzypią. Wnętrze nie jest ani piękne (jak np. w Alfie), ani nawet specjalnie ładne, jest po prostu przyzwoite, ale wszystko jest na swoim (intuicyjnie odnajdywanym) miejscu i ... DZIAŁA (w odróżnieniu choćby od wspomnianej Alfy).

O kosztach napraw nie wiem nic. Do tej pory była w ramach gwarancji wymiana w/w modułu oraz dociśnięcie opaski na łączeniu zbiornika spryskiwacza reflektorów z pozostałą cześcią systemu. Po 3 latach wymieniłem także wycieraczki i tyle!!! Koszty przeglądów nie szokują, ale zawse chciało by się mieć je tańsze... :-)

Nigdy nie użyłem dwustrefowej klimatyzacji, która w Elegance jest standardem.

Nie miałem żadnych problemów z elektryką za wyjątkiem defektu (pewnie od nowości, ale nie było okazji stwierdzić to wcześniej) modułu do obsługi oświetlenia przyczepy (hak instalowany fabrycznie).

Pełna opinia o Skoda Octavia Elegant 2000 FSI 150KM 2006r. kombi »

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992