Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.71/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

9.44/10.08
7.22/7.81
8.48/8.91

Oceny SKODY OCTAVIA

krzysiek2008-02-09

Samochód warty polecenia, dobra cena za tak duży samochód. Bardzo dobry komfort podróżowania, i b dobra dynamika 102 KM, spalanie w normie, części eksploatacyjne bardzo tanie i dostępne w szędzie.

2010-02-19

ogólnie mogło by kilka zmian nastąpić w tym aucie ale całokształt moge podsumowac rewelacyjnie, jest to juz moja druga taka octavia tylko ta kupiłem teraz lepszą i nowsza i dokonałem tego wyboru dlatego że naprawdę samochód jest neizawodny i w przystępnej cenie jak na swoją klase
skrzynia biegów mogła by mieć krótsze skoki ale nie jest źle , 100 konna jednostka napędowa faktycznei jak na taka mase jest całkiem niezla ale okazuje to przy wyższych obrotach :-) przyspieszenie i w mniejszych i większych przedziałach mogło by być troszke lepsze
komfort jazdy zadowalający , ale wyciszenie przy większych prędkościach ma troche do życzenia niestety , przedostają sie do środka jakies delkatne szumy, swisty itd
jest wygodnie , ale tylko z przodu , niestety z tyłu dorosly ma troszke problem z nogami jeśli siedzący z przodu ma na max wysunięty do tyłu fotel. przestrzeń bagażnika - bajer, wchodzi wszystko , możliwośc aranżacji troszke kiepska , na rynku z oryginalnych lelementów udało mi sie dosta...
prowadzenie auta- najwazniejsze to dobre opony , wówczas samochód dosłownie przyklejony do drogi , układ kierowniczy bez zastrzeżeń , hamulce mogą być ale o wiele skuteczniejsze były po zmianie tarcz i klocków na sportowe-nacinane, co do parkowania to nei mam zastrzezeń ty bardziej ze to ...

2009-07-08

w przypadku używki stosunek ceny do jakości jest proporcjonalny 0 problemów ze zbyciem ale mimo wielu ofert sprzedaży ciężko kupić zadbany miał być diesel ale często są w opłakanym stanie!!!mimo 170tys przebiegu???
Silnik 2.0 8V bardzo dobra jednostka, niewysilona Jeździ się jak Dieslem zazwyczaj w dolnym przedziale obrotów max. moment obrotowy przypada bardzo nisko jest dużo lepszy od 1.8 20V-mam porównanie natomiast blednie przy konkurencie z literką T możliwie ekonomiczny średnio do 10l gazu przy ...
Bardzo mało miejsca z tyłu - jak w golfie i a3 i leonie i toledo-standard w kombi z tyłu jest wygodniej
wersja po lifcie ale plastiki rodem z golfaII więc co było wcześniej??? ale za to golfII był niezniszczalny!!!
sztywny!!! ale dla mnie OK

2013-12-01

Jestem bardzo zadowolony z auta. Z ASO skody już nie. Kto przyjmuje do pracy takich "nieudasów". Taki pseudofachura potrafi zepsuć opinie o marce.
bez uwag - chociaż przydałby się 6 bieg
miałem problemy z dziwnymi odgłosami wewnątrz - poradziłem sobie z nimi sam - pytając o to w serwisach serwisanci robili głupawe miny i przekonywali mnie że mi tylko wydaje
jakością tkanin to producent nie rozpieszcza klientów materiały są po prostu mierne
Jest dobrze

Andrzej i Krzysztof2008-08-13

Za mała moc do masy...
Miejsca z tyłu jest mało. Mimo ze duży samochód to kanapa jest za długa przez co pasażerowie mają mało miejsca na nogi.
Miejsca z tyłu mało... bagażnik OGROMNY
Jazda tym samochodem sprawia mi czystą przyjemność. Układ kierowniczy jest precyzyjny. Zawieszenie dobrze wybiera dziury. Jedynie mocy troszkę brakuje w stosunku do masy samochodu. Ale da się jeździć :)

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: krzysiek

Skoda Octavia GLS 1600 102KM 1999r. hatchback

Silnik jest bardzo elastyczny i nawet przy prętkości 60 km/h można jechać na 5 biegu bez szarpania. Dosyć cichy silnik do 100 km/h powyżej zaczyna być słyszalny. Trochę cięszko czasami wchodzi 1 bieg pozostałe O.K.Dynamika na benzynie jest bez zarzytu, na gazie trochę słabiej silnik radzi sobie od 90 km/h z wyż.

Widoczność bardzo poprawna do przodu z powodu dobrze regulowanych we wszystkich płaszczyznach fotelach, trochę gorzej z widocznością do tyłu - zbty mała widoczność podczas cofania potrzebne czujniki parkowania.

Zawieszenie jest bardzo wygodne jak na nasze drogi,dobrze zachowuje się w koleinach i nerównościach, fotele przednie powinny być trochę wygodniejsze i trzymać bardziej w zakrętach, bardzo dobra regulacja we wszystkich płaszczyznach. Wyciszenie daje się we znaki dopiero powyżej 100 km/h słychać szum powietrza.

Przestrzeń z przodu komfortowa.Tylne fotele moim zdaniem powinny być cofnięte kosztem bagażnika do tyłu i powinny być reglowane w poziomie co poprawiło by konfort jazdy pasażerów. Bagażnik bardzo duży płaski z przydatnymi schowkami przy kole zapasowym. Problem z pracą i regulacją wycieraczek pracują jak chcą oraz z deską rozdzielczą wskaźniki czasami bez powodu opadają i nic nie wskazują ale sobie sam z tym poradziłem.

Trochę źle się parkuje z powodu słabej widoczności przez tylnią szybę jest zbyt mała i brakuje tylniej wycieraczki lub czujników parkowania. Bardzo dobrze trzyma się drogi i hamuje. W zakrętach trzyma się rewelacyjnie ale chyba to z powodu niskiego zawieszenia które czasami daje o sobie znać przy parkowaniu przy wysokich krawężnikach - trzeba uwarzać.

Trochę za słabe ogrzewanie dla pasarzerów tylnej kanapy, zbyt długo trzeba czekać na osiągnięcie temperatury silnika przy niskich temperaturach poniżej -5 stopni.

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992