Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

hatchback

Średnia ocena: 8.42/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.92/9.03
6.51/7.20
7.73/8.09

Oceny SKODY OCTAVIA

krzysiek2008-02-09

Samochód warty polecenia, dobra cena za tak duży samochód. Bardzo dobry komfort podróżowania, i b dobra dynamika 102 KM, spalanie w normie, części eksploatacyjne bardzo tanie i dostępne w szędzie.
Silnik jest bardzo elastyczny i nawet przy prętkości 60 km/h można jechać na 5 biegu bez szarpania. Dosyć cichy silnik do 100 km/h powyżej zaczyna być słyszalny. Trochę cięszko czasami wchodzi 1 bieg pozostałe O.K.Dynamika na benzynie jest bez zarzytu, na gazie trochę słabiej silnik rad...
Zawieszenie jest bardzo wygodne jak na nasze drogi,dobrze zachowuje się w koleinach i nerównościach, fotele przednie powinny być trochę wygodniejsze i trzymać bardziej w zakrętach, bardzo dobra regulacja we wszystkich płaszczyznach. Wyciszenie daje się we znaki dopiero powyżej 100 km/h sł...
Przestrzeń z przodu komfortowa.Tylne fotele moim zdaniem powinny być cofnięte kosztem bagażnika do tyłu i powinny być reglowane w poziomie co poprawiło by konfort jazdy pasażerów. Bagażnik bardzo duży płaski z przydatnymi schowkami przy kole zapasowym. Problem z pracą i regulacją wycie...
Trochę źle się parkuje z powodu słabej widoczności przez tylnią szybę jest zbyt mała i brakuje tylniej wycieraczki lub czujników parkowania. Bardzo dobrze trzyma się drogi i hamuje. W zakrętach trzyma się rewelacyjnie ale chyba to z powodu niskiego zawieszenia które czasami daje o sobi...

2010-02-19

ogólnie mogło by kilka zmian nastąpić w tym aucie ale całokształt moge podsumowac rewelacyjnie, jest to juz moja druga taka octavia tylko ta kupiłem teraz lepszą i nowsza i dokonałem tego wyboru dlatego że naprawdę samochód jest neizawodny i w przystępnej cenie jak na swoją klase
skrzynia biegów mogła by mieć krótsze skoki ale nie jest źle , 100 konna jednostka napędowa faktycznei jak na taka mase jest całkiem niezla ale okazuje to przy wyższych obrotach :-) przyspieszenie i w mniejszych i większych przedziałach mogło by być troszke lepsze
komfort jazdy zadowalający , ale wyciszenie przy większych prędkościach ma troche do życzenia niestety , przedostają sie do środka jakies delkatne szumy, swisty itd
jest wygodnie , ale tylko z przodu , niestety z tyłu dorosly ma troszke problem z nogami jeśli siedzący z przodu ma na max wysunięty do tyłu fotel. przestrzeń bagażnika - bajer, wchodzi wszystko , możliwośc aranżacji troszke kiepska , na rynku z oryginalnych lelementów udało mi sie dosta...
prowadzenie auta- najwazniejsze to dobre opony , wówczas samochód dosłownie przyklejony do drogi , układ kierowniczy bez zastrzeżeń , hamulce mogą być ale o wiele skuteczniejsze były po zmianie tarcz i klocków na sportowe-nacinane, co do parkowania to nei mam zastrzezeń ty bardziej ze to ...

2008-02-06

drokie w zakupie około 80 tys użeranie sie w serwisie skoda sunny naprawy progu serwis ciezko było znaleść dobry autoryzowany jak u krotowskiego tankujesz i jedziesz
głśna praca slinika słaobo wyciszone auto ale po to mamy radio
ładowność - homologacja 500kg coś tam to żart z tył mało miejsca chyba ze dla dzieci zawieszenie za nisko na nasze drogi zwłaszcza przedni zderzak
karoseria jak wspomniałem rdzewieją progi przy drzwiach samoczynnie
auto ma słabe hamulce wg mnie za małe tarcze, parkowanie brak wycieraczki tylnej szyby, UWAGA : kłopoty z nadwoziem próg drzwi SERWIS kombinuje jak obejść naprawę gwarancyjną w czasie gwarancji aby mógł ja wykonać najpóźniej gdy auto traci ważność z serwisów omijać skoda su...

Paweł2018-02-13

Samochód godny polecenia, gdybym miał kupić jeszcze raz kupiłbym bez zastanowienia. Wady - jakość wykończenia niektórych plastików
Bardzo dobra kultura jazdy
Silnik jest tak cichy, że czsami się zastanawiamy czy na światłach nie zgasł
Nadwozie przestronne, dużo miejsca z przodu i z tyłu, przyciąga oko, mogła by być lepsza jakość materiałów plastikowych, choć porównując konkurencję ma ich zdecydowanie więcej.
Auto godne polecenia dla rodziny 3,4,5 osobowej. Duży przestronny, wygodny samochód. Rewelacyjna kultura jazdy. przy prędkości 70KM/h i włączeniu 6 biegu samochód się rozpędza w bardzo przyzwoity sposób. W środku auta można pozazdrościć dużo miejsca z przodu, jeszcze więcej z tyłu. ...

Auto kupiłem w zeszłym roku na liczniku miało 281tys km. więc to co wymieniłem w tym aucie to normalnie zużywające się częsci. Auto uważam za bezawaryjne!!! GODNE POLECENIA. Jeszcze nie zawiodła mnie ani razu moja Octi :D
Na 5 biegu z 50km/h do maxa to nie problem :). Od zera do 100 zadowalająco jakieś 9 sekund. Wyprzedzam bez zmiany biegu na niższy daje sobie rade doskonale.
Dla mnie dziwne, ale z kompletem pasażerów jeździ się wygodniej (auto poprostu płynie po drodze) bez obciążenia jest trochę za twardo. Przy większych prędkościach (rzędu 100km/h i więcej)
Z przodu jak i z tyłu miejsca wystarczająco by podróżować w 4 a nawet pięć osób ( choć ta piąta osoba już bedzie miała troszkę mniej wygodnie ). Bagażnik WIELKI!!! Spokojnie wchodzi w niego wózek dziecięcy, duża torbai jeszcze pare pierdołków :D
Jedzie tam gdzie ja mu każę, a nie tam gdzie on chce :). Jeśli chodzi o parkowanie to trzeba się przyzwyczaić do słabej widoczności do tyłu, polegam tylko na lusterkach :D

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

Skoda Octavia 2000 TDI 140KM 2009r. hatchback

Fajne wdzięczne auto dla rodziny i biznesmena. Wygodne szybkie ekonomiczne i pakowne

Ta jednostka napedowa zrobiła na mnie wrażenie ze względu na swoją elastyczność (poprzednio A6 170KM)poprostu miodzio. Skrzynia biegów bez zarzutu.

Do tyłu problem. Do przodu bez zarzutu jedynie na boki trzeba uważać. Lusterka duże jak uszy słonia

No cóż auto twarde . Za to przednie fotele sssuuuper oczywiście jak dla mnie. Dosyć głośny ale dzwięk tego diesla nie jest przykry.

Miejsca wystarczy w zupełności jak na tą klasę auta. Schowki tak średnio. Dla mnie wszystko w tym aucie jest na swoim miejscu tyle że nie mogę znaleźć miejsca na radio CB.Karoseria super

Prowadzi sie bardzo dobrze, stabilny przy ostrych zakrętach, układ hamulcowy nie jest tak mocny jak w AUDI A6 (moje poprzednie auto) ale generalnie jest OK. Czujnik parkowania z tyłu konieczny.

Wszystko działa bez zarzutu

Mam wrażenie , że zbyt mocno parują szyby, jak by był za mały nawiew na przednią szybę. o AC nic na razie nie powiem bo nie korzystałem

\na razie bez zarzutu

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992