Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

sedan

Średnia ocena: 8.11/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

8.96/9.53
6.38/8.28
7.56/8.63

Oceny SKODY OCTAVIA

ed2013-12-24

Tragedia kupiłem auto za 30 klocków i po 3 miesiącach rozleciał się rozrząd przy 120000 Skutek wymiana silnika na nowy koszt jak narazie 9tysięcy złotych. Niepolecam nikomu. Niekupujcie tego silnika 1,8 tsi ani 1,4 tsi lecą łańcuchy rozrządu i napinacze

2010-03-03

Świetny samochód dla rodziny, duży i ładny (moim zdaniem oczywiście). Niezawodny.
Silnik zapewnia sprawne poruszanie się, nie jest za słaby, ale nie pozwala też na "szaleństwo", za to jest bardzo elastyczny. Skrzynia biegów działa dobrze i jest dobrze dobrana do silnika.
Jazda jak najbardziej komfortowa, nie odczuwałem dyskomfortu nawet przy dłuższych podróżach. Dobrze tłumi nierówności. Przy prędkościach poniżej 140 można normalnie rozmawiać i słuchać radia.
Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu (178 cm wzrostu). Wszystkie przełączniki "pod ręką". Plastiki z których jest wykonane wnętrze nie wyglądają najlepiej, ale nie trzeszczą. W mojej wersji niestety nie dzielona kanapa tylna :( za to bagażnik oooogromny :). Jakość karo...
Auto prowadzi się bardzo dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Marcin2008-02-09

Powiem szczerze ze przy włączonej klimie i komplecie osób nie raz trzeba ją wyłączyć żeby szybko wyprzedzić /dotyczy wyprzedzania na drogach jedno pasmowych/ Da sie odczuć że silnik jest słabszy.
Materiały wykończeniowe łatwo brudzące. Jeśli chodzi o powiększenie bagażnika przez złożenie siedzeń to raczej nie ma problemów poza tym sam jest bardzo pojemny.

2008-02-10

OCENIAM TEN SAMOCHÓD WYSOKO BO NIE MIAŁEM Z NIM PROBLEMÓW,BEZ AWARI.TERMOSTAT WYMIENIALEM 2 RAZY I TO BYŁ SŁABY PUNKT.
PRZY RUSZANIU I W PIERWSZEJ FAZIE JAZDY NIE BYŁO CZUĆ ZE TO TYLKO 75 KM,ALE NA AUTOSTRADZIE JUZ BRAKOWAŁO MOCY.DLA LUDZI KTORYM WYSTARCZY 120 KM/H I SPOKOJNA JAZDA TO POLECAM TEN SAMOCHOD.
PRZEDNIE FOTELE TRAGICZNE,WYPADA SIE Z NICH NA ZAKRETACH
DUZO MIEJSCA Z PRZODU I Z TYŁU,DLA RODZINY IDEALNE AUTO,BAGAZNIK DUZY I DOSTEPNY POPRZEZ OTWIERANIE TYLNEJ KLAPY RAZEM Z TYLNA SZYBA.SAMOCHOD PRZESTRONNY I MOCNY BEZPIECZNY.POWIEKSZENIE BAGAZNIKA TO KWESTIA 1 MINUTY.
W WYZEJ WYMIENIONYM MODELU NE BYŁO SYSTEMU ABS,POWINIEN BYC PRZY TEJ MASIE SAMOCHODU JEST TO NIEZBEDNE. BRAK CZUJNIKA COFANIA TO POWAZNY MINUS.

DRAGON2010-02-20

nigdy nie kupę innego tylko ten model
Mogło by być lepiej
z tym autem można zrobić wszystko
Witam jeśli ktoś z was chce zakupić Skode Octavie w wersji podstawowej z salonu to polecam moja ma dopiero 106.000tyś km kupiłem uszkodzoną od dziadka bardzo sobie ją chwale lecz mószę ją w najbliższym czasie sprzedać ponieważ mam kredyt do spłacenia ale jak wyjdę na prostą to na 100...

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Octavia

użytkownik: Marcin

Skoda Octavia 1900 90KM 2004r. sedan (limuzyna)

Zaletą jet bardzo małe spalanie. Powiem szczerze że na trasie / autostrada / to nawet 4,8 l przy jeździe 120-130 km/h ale ogólnie w 5 l na naszych drogach się mieści. Gorzej miasto bo moze dojść do 7l Mankamentem jest odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimie. Rok 2007 tj po 3 latach użytkowania coraz więcej drobnych cześci zaczynało się sypać szczególnie podzespoły związane z elektroniką i zawieszeniem. Blacha ok. Daleką podróż zalecam tylko w 4 osoby ze względu na brak komfortu na tylnej kanapie.

Szerokie słupki przednie nie raz mogą coś zasłonić. Widoczność oceniam względem siebie ale kobieta może narzekać szczególnie jeśli chodzi o tył.

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992