Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 1.9 (strona 3)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

1.9

Średnia ocena: 8.35/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

Oceny SKODY OCTAVIA

2010-02-22

Ogólnie nie jestem zadowolony z auta, ale nie z winy samego auta a z winy trójmiejskich ASO, które od pierwszych dni po zakupie zatruwały mi krew. Octavka jak każda rzecz ma się prawo psuć, choć deprymujące jest, że mój akurat egzemplarz musiał być złożony przez pijanego montera. PLUS...
silnik jeśli sprawny - jest OK. niestety u mnie coś jest nie halo, gdyż samochód dysponuje mocą...wartburga, ponoć coś z przepływomierzem się dzieje. czasem dysponuje 100% mocy, czasem jakimiś 10%... tylko przy wyprzedzaniu nie wiesz, którą wersję mocy silnik akurat obierze...
Za fotele przednie ocena 1 bo: od nowości fotel kierowcy skrzypi (serwis sobie z tym nie poradził), a zaraz po upływie gwarancji padła regulacja odcinka lędźwiowego... ogólnie fotel do bani.
Korozja - tylna klapa, po obu stronach plastiku osłaniającego zamek. Pierwsze pęcherze po 2 latach (usunięte na gwarancji) po kolejnych 3 latach w tych samych miejscach problem się powtórzył (usunięte na własny koszt, gdyż dopatrzono się w serwisie, że któregoś roku nie wymieniłem ole...

Auto kupiłem w zeszłym roku na liczniku miało 281tys km. więc to co wymieniłem w tym aucie to normalnie zużywające się częsci. Auto uważam za bezawaryjne!!! GODNE POLECENIA. Jeszcze nie zawiodła mnie ani razu moja Octi :D
Na 5 biegu z 50km/h do maxa to nie problem :). Od zera do 100 zadowalająco jakieś 9 sekund. Wyprzedzam bez zmiany biegu na niższy daje sobie rade doskonale.
Dla mnie dziwne, ale z kompletem pasażerów jeździ się wygodniej (auto poprostu płynie po drodze) bez obciążenia jest trochę za twardo. Przy większych prędkościach (rzędu 100km/h i więcej)
Z przodu jak i z tyłu miejsca wystarczająco by podróżować w 4 a nawet pięć osób ( choć ta piąta osoba już bedzie miała troszkę mniej wygodnie ). Bagażnik WIELKI!!! Spokojnie wchodzi w niego wózek dziecięcy, duża torbai jeszcze pare pierdołków :D
Jedzie tam gdzie ja mu każę, a nie tam gdzie on chce :). Jeśli chodzi o parkowanie to trzeba się przyzwyczaić do słabej widoczności do tyłu, polegam tylko na lusterkach :D

Jarek2009-07-08

to moja druga oktavia, jestem bardzo zadowolony, teraz przy wymianie kupiłbym kombi, ze wzgl na ilość miejsca w bagażniku, ale też oktawkę
Silnik ogólnie ok, bardzo ekonomiczny, średnio elastyczny, przyśpieszenie przy 90KM nie należy do super osiągów ale jest znośnie. Dynamika nawet na 5 biegu jest ok, silnik jest elastyczny 5 bieg spokojnie bryka już przy 50 km/h
zawieszenie od początku było twarde - trzeba się przyzwyczaić, fotele przednie bardzo wygodne, auto z kompletem pasażerów jest stabilne, a silnik sobie radzi
z ilością miejca dla pasażerów z przodu niema problemu, gorzej z tyłu, 3 dzici lub 2 dorosłych to max. Ilość schowków wg mnie jest wystarczająca. Jakość mateiałów jest niezła jak za te pieniądze, Ergonomia w porządku, nie mam uwag,tak samo jak z aranżacją wnętrza.
dopiero po 4 latach wymieniam właśnie jakieś tulejki drążka "jakiegoś tam " i końcówki stabilizatora. A tak wszystko ok, amorki mają po 73 i 74% także też wszystko ok, zawieszenie do teraz jest twarde, parkowanie super bo jest czujnik parkowania,

Kłopot2012-02-25

Samochód dokładnie taki jak powienien być. 4x4 to komfort i bezpieczeństwo. Parkowanie w zaspach i błocie bez problemów. TDI ekonomiczne i dynamiczne ale przydałoby się więcej koni: na 4 osoby + bagaże + największy bagażnik dachowy 100 to ciut za mało. Ale do ciągnięcia przyczepy z ...
To klasyczne TDI na pompowtryskach więc nie ma co się rozpisywać. Nieco głośny ale elastyczny i oszczędny. 6 biegowa skrzynia to rewelacja. W mieście trzeba trochę wajchą pomachać, w trasie prawie jak automat. Przyda się chiptunning.
Słychać że to TDI ;-) Fotele mogłyby być nieco wygodniejsze ale po długiej jeździe plecy nie bolą.
To co trzeba jest pod ręką. Przydałaby się druga lampka sufitowa dla tylnej kanapy - Ambiente ma przyciemniane szyby z tyłu.
Jak na duże kombi, samochód bardzo zwrotny. Sprzęgło 4x4 powoduje że trzyma się drogi jak przyklejony. Z Haldexem umiejętnie operując pedałem gazu można przejść od przednio napędowca do sztywnego 4x4 a nawet zrobić spina na śniegu jaw w RWD. Przy włączonym ESP to już w ogóle możn...

2009-07-12

Samochód rewelacyjny eksploatacji. Jedyne wady to trochę głośny (ale bez przesady) i zbyt nisko osadzony przedni zderzak (przy parkowaniu chaczy się na każdym krawężniku (każdym!!!)
Silnik mażenie dynamiczny, oszczędny, elastyczny, niezawodny. Już takich nie robią. Trochę głośny - fakt - ale to jedyna wada.
Najpoważniejsza wada na polskich drogach to zbyt niskie zawieszenie,ale po podanisianiu w serwisie o 2 cm jest OK. Tylko wydaje mi się że spalanie wzrosło o 0,2-0,3 l/100 km Wyciszenie mogło by być lepsze. Siedzenia z tyłu trochę za głębokie i długa jazda męczy.
z przodu bardzo wygodny. Z tyłu przyzwoicie. Bagażnik olbrzymi... czego to ja w nim nie woziłem. Przy zakupie dokupiłem bagażnik dachowy i .... przez 8 lat ani razu go nie założyłem, a na wakacje zabieram naprawdę sporo sprzętu.
Prowadzenie super! Leżał na drodze jak żaden przed ani po nim.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992