Skoda Octavia opinie, oceny użytkowników, Skoda Octavia spalanie 1.9 (strona 5)

Opinie o samochodach Skoda Octavia

1.9

Średnia ocena: 8.35/10

Skoda Octavia spalanie (l/100km)

Oceny SKODY OCTAVIA

2010-07-16

Ogólnie Skodę Octavię należy ocenić jako bardzo udane auto, godne polecenia. Jestem drugim właścicielem i w zasadzie poza standardowymi wymianami części eksploatacyjnych nie mam ze swoim autem żadnych problemów.
Trochę mało dynamiczny przy pełnym obciążeniu (pasażerowie + bagaż. Silnik o mocy 90 KM to trochę za mało jak na ten samochód.
Ze względu na miękkie zawieszenie nieraz dobija na większych wybojach, szczególnie przy obciążeniu.
Przy wysokich pasażerach jadących z przodu, pasażerowie z tyłu mają trochę mało miejsca na nogi. Bezsprzecznym atutem jest bagażnik, naprawdę spory. Siedzenia są raczej twarde, ale to już indywidualne odczucia.
Charakterystycznym dla tego modelu jest miękkie zawieszenie. Trzeba zwracać uwagę np. przed tzw. "leżącymi policjantami" czy podjeżdżając pod krawężniki, bo samochód ma tendencję do "nurkowania" i można uszkodzić przedni zderzak.

2011-02-13

W niskich temperaturach silnik potrafił być nie dogrzany. Osłona na grill-u rozwiązała sprawę. Dużą wadą jest niskie umiejscowienie silnika. W ciągu niecałych dwóch lat 2 razy zawiesiłem się na silniku (raz na piasku a raz na śniegu- dużo kopania. Normalne jest tarcie osłoną o zie...
Głośny silnik, daje znać w kabinie przy większych prędkościach.
Po niecałych dwóch latach użytkowania drzwi przednie (kierowcy i pasażera) rdzewieją w tych samych miejscach. Oczywiście naprawa na gwarancji. Zderzak przedni nisko osadzony, więc trzeba uważać na każdy krawężnik, by go nie połamać i urwać.

2011-06-15

Gdyby było mnie na to stać, po sprzedaży Skody kupiłbym kolejną, młodszą, niestety jak na mój budżet, to dość duży wydatek.
Samochód dzięki turbinie i mocy 110 KM jak na nasze warunki sprawuje się idealnie.
Samochód wygodny i dość dobrze jak na diesla wyciszony.
Samochód jak na swoje gabaryty nie oferuje pasażerom z tyłu zbyt wiele miejsca, jest też zbyt mało schowków, dużu plus dla pojemności i dostępności bagażnika.
Jak na swoje gabaryty mnie nie psysparzał kłopotów z parkowaniem, ale moja pani miała problemy. Dzięki swojej masie prowadzenie tego auta to sama przyjemność - samochód płynie a nie jeździ...

2011-02-07

TAki sobie samochód. Od tamtej pory unikam tej marki i przy jakichkolwiek planach zakupowych w ogóle nie biorę jej pod uwagę.
Silnik - póki nowy - dawał sporo radości z jazdy. Ale prędko padł przepływomierz (drogi był jak jasna cholera), szybciutko padło też turbo (o Chryste jakie to było drogie !)
Wóz głośny jak ruski bombowiec. Łomoty tylnej belki, auto nadsterowne, generalnie jeździło się tym jak taczanką. Dużo pomagały bardzo dobre opony. Ale i tak było bez rewelacji.
Samochód robił spore wrażenie na początku lat 2000. Ładna klasyczna sylwetka, w środku też konserwatywnie jak w mercedesie. Tutaj było OK. Za to miejsca z tyłu - mniej niż w Maluchu ! Totalna porażka !
Prowadzenie auta i cały układ jezdny oceniam na dostateczny. A nie dające się wyeliminować łomoty tylnej belki od nowości - to był prawdziwy syf.

2010-08-11

To mój czwarty samochód, więc mam skalę porównawczą. Naprawdę świetne auto, dobrze trzymające się drogi, daje komfort jazdy z poczuciem bezpieczeństwa.
Duża elastyczność silnika, dobrze współpracuje ze skrzynią biegów. To diesel, więc jest trochę ociężała.
Zawieszenie dosyć twarde, dobre resory. Wygodne fotele przednie- regulowana wysokość kierowcy i pasażera.Dobre wyciszenie.
Z przodu miejsca dużo, zaś z tyłu mogłoby być luźniej. Naprawdę duży bagażnik z możliwością powiększenia po złożeniu tylnej kanapy- można spać.Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki. Jeszcze nie rdzewieje.
Dobrze trzyma się jezdni, bez problemów w zakrętach, wspomaganie bez zarzutów.

Średnie oceny SKODA OCTAVIA

Osoby zainteresowane autem Skoda Octavia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Peugeot 508 SW

Skoda Octavia: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Skoda Octavia: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Octavia: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Skoda Octavia: 2015, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1994, 1992