Subaru Impreza opinie, oceny użytkowników, Subaru Impreza spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Subaru Impreza

hatchback

Średnia ocena: 10.00/10

Subaru Impreza spalanie (l/100km)

Oceny SUBARU IMPREZA

Ogólnie bez zarzutu - jak na moc 150 KM. Najsłabszym elementem samochodu jest skrzynia biegów - a konkretnie trudność we "wchodzeniu" 1 i 2 przełożenia. Natomiast wsteczny rozwiązany jest zankomicie. Silnik jest i elastyczy, i dynamiczny (duży moment obrotowy)

2010-02-17

Prowadzi się super ( szczególnie na śliskim asfalcie , śniegu itp), a to najważniejsze w samochodzie. Wadą jest spalanie bo mogłoby być o 1 litr mniejsze.
Nie jest to WRX lub STI. Ma tylko 150 KM ale jest naprawdę bardzo elastyczny.Max. moment obr. ok.200NM już przy 3200 obr. BEZ TURBINY !!!!
Jestem zaskoczony bardzo dobrym wyciszeniem w tej klasie aut.
Stanowczo za mało schowków. Materiały przreciętne ale nie źle spasowane.
Prowadzi się świetnie. Jak to Subaru.

Średnie oceny SUBARU IMPREZA

4.0/10

Osoby zainteresowane autem Subaru Impreza brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru Legacy.

Subaru Impreza

Subaru Impreza

Subaru Legacy

Subaru Legacy

Najciekawsza opinia użytkownika o Subaru Impreza

Subaru Impreza 2,0 D 2000 150KM 2009r. hatchback

Jeździłam wieloma samochodami, jednak uczciwie mówiąc - subaru najbardziej mnie zadowala. Daje najwięcej przyjemności z jazdy. Daje też poczucie bezpieczeństwa. Nie znaczy to, że zadowoli każdego. Subaru Impreza to auto dla kierowcy, który ceni wyśmienity napęd i trakcję, dynamiczny silnik i bezawaryjność. Oczywiście wersja z dieslem to nie STi, ale za to gwarantuje brak frustracji przy kasie na stacji paliw. Jeśli natomiast ktoś szuka fajerwerków w stylu wielokolorowe wnętrze czy wazoniki na kwiatek , to powinien wybrać inny samochód.

Widoczność z przodu jest nieco ograniczona ze wzgledu na długi "nos" samochodu (silnik umieszczony wzdłuznie) oraz wlot powietrza na masce. Obrys nadwozia trzeba po prostu wyczuć, jak w każdym aucie. Lusterka naprawdę duże. Widoczność do tyłu ok. Parkowanie nie stwarza absolutnie żadnych kłopotów.

Karoseria jest rzeczą gustu, poza tym subaru nie kupuje się dla karoserii, choć mnie się podoba. Bagażnik spory, lecz płytki - norma w samochodach z napedem na cztery. Ergonomia wzorowa, przestrzeń z przodu również, z tyłu nie wiem (podobno nieźle), jakość materiałów ok - nie jest to luksusowa limuzyna, możliwości aranżacji ograniczone.

Ten samochód słynie z perfekcyjnego trzymania się nawierzchni i z każdym przejechanym kilometrem - zwłaszcza zimą - w pełni to potwierdza.Subaru nieustannie mnie zadziwia - tak świetnie się prowadzi, zwłaszcza w zakretach i na sliskiej nawierzchni. Żaden samochód z przednim/tylnym napędem, a nawet z napędem na wszystkie koła, ale wyższy, z większymi oporami aerodynamicznymi nie jest w stanie tak szybko i precyzyjnie pokonać zakrętu. Pod tym względem z subaru moga konkurowac auta z zupełnie innej półki cenowej.

Na razie samochód jest bezawaryjny (m.in. dlatego go wybrałam). Cena podstawowego przegladu to ok. 1 tyś, zł, a i części są drogie, bo wchodzą w grę tylko oryginalne. Nie mają sensu także oszczędnosci typu stalowe felgi na zimę. To auto wymaga najwyższej jakości felg, opon, systematycznego wyważania i doważania kół itp. no, chyba że ktoś umika szybszej jazdy.

Po prosu wzorowe - jak to bywa w nowym samochodzie.

Subaru Impreza: hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Subaru Impreza: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Subaru Impreza: 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.5

Subaru Impreza: 2009, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993