Suzuki Grand Vitara opinie, oceny użytkowników, Suzuki Grand Vitara spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Suzuki Grand Vitara

8.20/10

Suzuki Grand Vitara spalanie (l/100km)

miasto 11.44/13.36 8.50
trasa 9.06/11.20 7.50
cykl mieszany 10.14/12.56 8.00

Grand Vitara

OCENY SUZUKI GRAND VITARA

Olej i filtry grosze. Wymiana - łatwa jak dal dziecka. Oczywiście tylko dobry mechanik prywatny od japończyków. Ceny serwisu nieuzasadniona masakra olej cena x 2 itp.
Z ta elastycznością to jakaś bzdura! Spokojnie po równym 60km/h na 5 biegu i leci. Mam wrażenie, że ktoś się z diesla przesiada i myśli że będzie miał 300Nm dostępne od 2000obr niestety to silnik wolnossący benzynowy o całkowicie innej charakterystyce, 140KM w pełnej mocy czuć w gra...
Super twarde i pewne zawieszenie, ale wystarczająco komfortowe na naszych jakże dobrze utrzymanych drogach;)). Żaden krawężnik i torowisko nie jest przeszkodą. Na poprzeczych nierównościach może pogalopować ale tylko jak jedzie się bardzo szybko...kto normalny po takich fałdach tak jedz...
Rewelacja. Bagażnik w sam raz. Raz do roku kufer na dach. Wszyscy jęczą o 500 litrów a potem muszą kupować siatki bo im się reklamówka z bułkami z Tesco szlaja po całym bagażniku. Zgroza. Jak mało może holować 2 tonową przyczepę Proszę bardzo.;))
Super. Bez uwag. Twardy taki ma być. Bo inaczej by się rozleciał na byle dziurze jak większość tzw komfortowych zawieszeń. To nie limuzyna!.

Samochód bezpieczny, zrobiony dla ludzi, a nie odwrotnie. I kolejny raz powtarzam - lubisz samochód wysoki , bezpieczny, z tylnym kołem i sporym spalaniem - kupuj.
Elastyczność fantastyczna, już 40 km/h lub 50 km/h możesz jechać na "5". Silnik rewelacja, ale warunek musisz go serwisowac w dobrym warsztacie - coś za coś. Śmiać mi sie chce jak widze te udziwnione "francuzy", które np. na autostradzie, po chcęci wyprzedzenia, grzec...
Jak juz wczesniej wspominałem to jest "rama", a nie samonośne zawieszenie. Więc jezeli ktoś chce tzw "limuzynę" to odsyłam do tych niektórych "wynalazków". Do "Granda" trzeba sie przyzwyczaić. Trzeba być twardym tak jak on.
Wygoda z przodu, ciasno z tył, bagażnik funkcjonalny, ale mógłybyć wiekszy. Jakość materiałów zadawalajaca. Mozliwość aranżacji bardzo duża / orurowanie, stopnie , światła, szperacze / Dużo schowków. Karoseria narazie bez zarzutów, widac dobra japońską robote.
Samochód sprowadzony z USA, sprawdzony . Wielki plus to jego zawieszenie - rama. Bezdyskusyjny na to, co trudno nazwać tzn. polskie drogi. Wyposażenie, między innymi światła, które same w zależności od pogody, zaciemnienia, włączją światła dzienne lub mijania - steruje tym komputer. Ś...

Polecam ze względu na wygodę, wszechstronność, bezawaryjność. Pali swoje, ale taki jej urok, wiedziałem co robię. Wolno się starzeje.
Silnik pracuje bardzo równo i dość cicho. Elastyczność, przyśpieszenie takie sobie - 140 KM w kompakcie, daje zupełnie inne doznania, ale Vitara nie jest do ścigania. Na autostradzie można jechać 140-150 km/h odpoczywając.
Bardzo wygodne fotele przednie, na długie trasy idealne. O dziurach można zapomnieć, co w PL nie jest bez znaczenia. Zawieszenie pracuje cicho, silnik tak samo.
Z przodu bardzo dużo miejsca, z tyłu wystarczająco. Wszystkie elementy obsługi wygodne i pomyślane. Materiały OK i porządnie spasowane.
Wcześniej jeździłem Alfą 147, także byłem zaskoczony o wiele mniejszą stabilnością w zakrętach, ale po samochodzie z o wiele wyższym środkiem ciężkości można się było tego spodziewać - kwestia oswojenia i przyzwyczajenia. Bardzo dobra widoczność z miejsca kierowcy, parkowanie ni...

Samochód miły, fajnie się jeździ, ale bardzo irytujące drobne usterki które psują wizerunek całości. Już podczas jazdy testowej (auto o przebiegu 1500km) wszystko trzeszczało w desce. Moje po 21000 ma już podobne objawy, coś stuka, puka, wentylator świerszczy, dziwne odgłosy z zawiesz...
Silnik tragicznie słaby do tego pojazdu, wyprzedzenie kogoś na dordze to naprawde wyzwanie, trzeba go bardzo wysoko kręcić a co za tym idzie gigantyczne spalanie
Ustawienie fotela kierowcy powoduje że po długiej jeździe (tak 4-5 godzin ciągiem) zaczyna boleć noga od naciskania gazu, po prostu zły kont naciskania pedału
Do tyłu nie widać nic, bez czujników cofania trudno sobie poradzić, jeśli ktoś jeździ dwoma autami i częto sie przesiada to nie da rady się nauczyć gdzie jest koniec auta

Ogólnie jestem zadowolony, trochę żałuję, że nie miałem zbyt wielu okazji do jazdy w trudniejszych warunkach terenowych czy też pogodowych...ale też specjalnie nie szukałem takich okazji
silnik bardzo dynamiczny, ruszanie ze skrzyżowań podobnie jak większość "dobrych" aut osobowych, nie zostaje się w tyle...
Fotel, dla mnie chyba nie najwygodniejszy, może zbyt krótkie siedzisko... W poprzednim samochodzie (fotele Recaro) mogłem bez zatrzymywania przejechać dużo dłuższy dystans i nie czułem zmęczenia. Teraz mogę przejechać dystans o połowę krótszy...
- bagażnik mógłby być trochę większy... - przy 2 letnim samochodzie jeszcze nie ma oznak jakości karoserii - zabezpieczenia przed korozją
auto prowadzi się bez wysiłku, z dużym komfortem, parkowanie, krawężniki itp. bez problemów...

ŚREDNIE OCENY SUZUKI GRAND VITARA

6.8/10
6.6/10
5.9/10

Osoby zainteresowane autem Suzuki Grand Vitara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota RAV-4.

Suzuki

Grand Vitara

Toyota

RAV-4

Najciekawsza opinia użytkownika o Suzuki Grand Vitara

użytkownik: K-Pax

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS 1900 DDIS 129KM 2006r. terenowy

Dużo juz poprawili, ale do czasu zrobienia automatu z dieslem, lub skrzyni 6cio biegowej, to nie kupie i nie radze. Inna sprawa, że za te pieniądze, nie kupiłbym żadnego badziewia typu sedan, kombi itp, bo zwykłe auta to powinny być tansze.

Najsłabsza strona auta. Skrzynia biegów chodzi jak w traktorze. Brak 6tego biegu powoduje nawet w dieslu spalanie większe niż w 3 litrowej benzynie przy predkosciach ponad 120km/godz. Przyspieszenie - porażka zwłaszcza z turbo dziurą na jedynce.

Buda jest OK

Na komfort nie narzekam, ale może nie wymagam po prostu zbyt wiele od terenówki?

Roleta juz sie potargała. Bagażnik ma zbyt mało schowków!

Auto ma tendencje do wyjechania z zakrętu przy poślizgu. Przy szybkim kontrowaniu kierownica podczas posłizgów, znika wspomaganie! tragedia! Hamulce mam lepsze w 9 letnim Punto żony! Tragedia! czekam aż EBC wypuści w końcu lepsze klocki to tego, może pomogą. Bebny hamulcowe - to chyba żart z klientów?

Mam zrobionych 6 akcji serwisowych. Teraz wymienię osłony silnika, bo zostały w śniegu. Plastikowe nic...

U mnie sie jakoś tak podziało, że ogrzewanie jest kapryśne jak osioł. Działa w systemie zero - jeden,

Wiecie, że wiem, jak wyłączyć alarm w GV bez pilota? Każdy złodziej, może otworzyć drzwi i w 1 sek wyłączyć alarm pewnym przyciskiem. Wyszło przypadkiem. Suzuki , nie powiedziało co jest źle.

Pełna opinia o Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS 1900 DDIS 129KM 2006r. terenowy »

Suzuki Grand Vitara: terenowy

Suzuki Grand Vitara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Suzuki Grand Vitara: 1.6, 1.9, 2.0, 2.4, 2.5, 2.7, 3.2

Suzuki Grand Vitara: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2001, 2000, 1999, 1998