Tata Safari opinie, oceny użytkowników, Tata Safari spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Tata Safari

Średnia ocena: 9.33/10

Tata Safari spalanie (l/100km)

Oceny TATY SAFARI

2010-04-30

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że kupiłbym to auto jeszcze raz ale czas pokaże czy zdania nie zmienię.
Parkowanie na ciasnym parkingu nieco uciążliwe, ze względu na duży promień skrętu oraz nie najlepsza widoczność do tyłu. Widoczność do przodu i na boki 10/10.

2010-02-20

Samochód godny polecenia i warty kupienia

2010-07-18

Średnie oceny TATA SAFARI

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Tata Safari brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Sunny.

Tata Safari

Tata Safari

Nissan Sunny

Nissan Sunny

Najciekawsza opinia użytkownika o Tacie Safari

Tata Safari 2200 140KM 2008r. kombi

Silnik nie pracuje harmonijnie poniżej 1800 obr/min. Poniżej tej prędkości obrotowej silnik jest ospały i słabo przyspiesza. Natomiast powyżej 1900-2000 obr/min jest wystarczająco dynamiczny i zapewnia akceptowalne przyspieszenie. Przy głębokim wciskaniu gazu z łatwością dorównujemy lekkim pojazdom osobowym ale silnik trzeba trzymać na co najmniej 2000 obr/min, poniżej tych obrotów tylko do spokojnej jazdy. Po prostu przydałby się „mocniejszy dół”.

Sprężyny w fotelach trochę skrzypią, a same fotele mają za małą możliwość regulacji jeśli chodzi o przesunięcie do tyłu. Powyżej 190 cm wzrostu może to już być uciążliwe (sam mam 183). Jeśli chodzi o tylna kanapę to nie wiem nigdy na niej nie podróżowałem, ale ci co jeździli nie narzekali więc dam ostrożnie 6/10.

Z przodu mogłoby być odrobinę luźniej z tyłu jest w porządku jeśli chodzi o przestrzeń. Osoba o wzroście 190 z pewnością z tyłu nie powinna narzekać. Bagażnik jak dla mnie bardzo pojemny. Dwa rowery, walizki, sporo rzeczy luzem i jeszcze zostało trochę miejsca. Dla trzy osobowej rodziny na wakacje idealny, dla rodziny pięcioosobowej też idealny pod warunkiem, że nie chcą zapakować rowerów do środka. Materiały wykończeniowe są skromne ale poza deską rozdzielczą są wystarczającej jakości. Możliwość aranżacji: tylna kanapa składana 1/3 – 2/3. Szkoda, że nie ma w standardzie rolety zasłaniającej zawartość bagażnika. Karoseria, jak dla mnie w porządku.

Auto w zasadzie jeszcze nowe z minimalnym przebiegiem, brak napraw.

Podczas mrozów nie zmarzłem podczas upałów jeszcze nie jeździłem, ale klimatyzacja wydaje się chłodzić więc chyba nie jest źle.

Auto nowe więc i problemów jeszcze nie było.

Tata Safari: kombi, terenowy

Tata Safari: olej napędowy, turbo diesel

Tata Safari: 2.2

Tata Safari: 2008