Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

2002r.

Średnia ocena: 7.81/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY AVENSIS

2009-05-18

Mój prosty, dobry samochodzik.
Skrzynia haczy przy wrzucaniu na 3 bieg. Nie mocno, ale wystarczy żeby zdenerwować. Elastyczność bardzo dobra. Turbo robi swoje. Mała dziura turbinowa.
Resorowanie bardzo dobre jak na polskie drogi. Fotele przednie ok. Tylne siedziska nieco za krótkie. Przy komplecie pasażerów większych zmian nie widać, jedynie lekko wzrasta podsterowność. Wydaje mi się, że auto jest za słabo wyciszone.
Avensis prowadzi się bardzo dobrze. Układ kierowniczy bez zarzutów, przy dużych prędkościach nie ma drgań na kierownicy. Auto lekko podsterowne. Skrętność satysfakcjonująca.

2011-03-08

Jak na samochód 7, 9 letnie auto to super.Golfy czy Audice się chowają
Silnik elastyczny.Przydała by się 6.Jerzeli zapali się wam awaryjna praca silnika nie panikujcie.Wyjeżdzić paliwo zatankować nowe zresetować komputer przez odłączenie akumulatora.Jerzeli zapali sięponownie to znaczy że siadły sondy lambda.Są 4 dwie przed i dwie po katalizatorze.Jerzeli ...
OK

powiem tak jeśdziłem almerą 97 4 lata i nic kupiłem ave za 25 a już włożyłem 8 tys może i troche wyeksplatowana była ale jak na toyote to jestem zawiedzony
ładnie sie zbiera na 5 bieu tak przy 90km/h nie trzeba redukoać idzie jak burza
dość głośny na wolnych obrotach jak stary diesel
jak na tą klasę brak podłokietnika dla kierowcy, pęcherz koło tylnej wycieraczki coś zacieka
hamulce ok komplet tarczi klocków też w przyzwoitej cenie

auto typowo rodzinne,przejechałem tym autem ok.60 tys,km.i zawsze sprawowało się znakomicie
jak typowy diesel japoński rozkręca się na wyższych obrotach
wygoda i komfort na wysokim poziomie
z opinii innych wiem że pierwsze ogniska korozji występują na tylnej klapie
jest to wersja 7mio osobowa i zawieszenie jest dobrane optymalnie

tplxd2009-05-31

tak naprawde w miescie moznaby jezdzic uzywajac tylko 2. biegu :) lewarek moglby miec troche krotszy skok przyspieszenie jak wiadomo zawsze mogloby byc lepsze ale nie ma co narzekac :>
auto dobrze sie prowadzi calkiem precyzyjnie po 7 latach brak luzow w uk. kier. seryjne tarcze i klocki moglyby byc lepsze, brak czujnikow cofania utrudnia parkowanie

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

Toyota Avensis T22 2000 D4D 110KM 2002r. sedan (limuzyna)

Mój prosty, dobry samochodzik.

Do przodu i w lusterkach ok. Ale z tyłu polecam czujniki albo spojler. Trochę nie widać...

Przestrzeni nie brakuje, szczególnie z tyłu. Obsługa intuicyjna - auto przyjazne kierowcy. Bagażnik obszerny, ale denerwują wnikające zawiasy. Materiały solidnej jakości, ale bez rewelacji. wykończenie ok. Aranżacji właściwie żadnej poza dzieloną kanapą i podłokietnikami z przodu i z tyłu. Karoseria bez uwag.

Cóż trochę się psuła. W szczególności wkurzyło mnie sprzęgło (naprawione w ASO na gwarancji). Trochę szwankowały hamulce. Trzeba porządnie dokręcać koła!!! Żadnym tam kluczem dynamometrycznym. Po prostu siłowo z wyczuciem. Inaczej tarcze się pokrzywią. Piasta to wynik jazdy po Polsce. Pompa wodna przerdzewiała - defekt technologiczny. Rura najzwyczajniej się porwała.

Wszystko ok. W dieslu trzeba poczekać aż nagrzeje się silnik, ale jest wydajna nagrzewnica.

He, he. Japońska elektronika:-)

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997