Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

2003r.

Średnia ocena: 8.45/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

10.01/9.75
7.44/7.60
8.69/8.50

Oceny TOYOTY AVENSIS

2008-02-13

Samochód w swojej klasie komfortowy, niemal luksusowy, a przy tym elegancki bez krzykliwych ekstrawagancji. Pojemny, wygodny, kiedy trzeba bardzo szybki. Po 600 km jazdy kierowca i pasażerowie wychodzą zupełnie niezmęczeni. Sprawia pewne kłopoty przy parkowaniu (trudno wyczuwalne gabaryty tył...
Elastyczność (prawdopodobnie przez przełożenia skrzyni) jest ustawiona na dwie fazy: 1. faza - oszczędna, stosunkowo słabe przyspieszenie do 50-60 km/h, potem nagle przyspieszenie (od 3500 obr./min) wzrasta. Z drugiej strony stała jazda na 4. biegu przy 50/h i 5. biegu przy 60/h nie powoduje ...
Potrafi neutralizować silne uderzenia, co znacznie podwyższa komfort jazdy (patrz moja opinia o zawieszeniu). Resorowanie pod obciążeniem prawie się nie zmienia. Jazda z kompletem pasażerów jedynie nieco zmniejsza wydolność silnika (dla mnie bez znaczenia, mimo że lubię szybką jazdę). F...
Z przodu, a zwłaszcza z tyłu przestrzeni b. dużo. Wszystkie urządzenia, klawisze itp. (wraz z przyciskami na kierownicy) umieszczone z sensem, łatwo się ich nauczyć. Bagażnik 520 l, bardzo duży, a przy tym płasko rozkładane tyle siedzenia (można mnóstwo napakować pod sam sufit). Wiezie...
Zawieszenie dość twarde, ale nie obniża komfortu jazdy. Wyboje ani koleiny nie znoszą z toru jazdy. W koleinach czasem próbuje \\"wyciągnąć\\" na jeden z grzbietów koleiny, ale poddaje się korekcie kierownicą. Dobrze się trzyma na zakrętach, nie ma przechyłów \\"wyrzuca...

2011-10-08

silnik - najlepsza część tego samochodu. Jest uważam wystarczająco dynamiczny a przy tym oszczędny. Niestety nie lubi on niskich obrotów. Jadąc na obrotach około 1200/min mam wrażenie że się dusi - mało elastyczny.
Jeśli chodzi o blachy to w aucie 8 letnim nic nie znajdziesz. obszerność wnętrza w normie jak na tę klasę auta.
Prowadzi się dość dobrze. Nie jest wyscigówką ani jakąś wielką limuzyną - swoje zadanie w kwestii prowadzenia spełnia.

2008-08-13

dla mnie bomba, jak na rodzinny samochód szybki wygodny przyjazny i czujemy się w nim naprawdę bezpiecznie, prowadzenie hamulce elastyczność super silniczki D4D,
silnik moim zdaniem rewelacyjny, cicho, przyjemnie bez żadnego klekotania, b. elastyczny, zdecydowanie bardziej precyzyjna powinna być praca sprzęgła - wymaga głębszego wciśnięcia /do poprawienia w ASO/,jakby turbodziura była mniejsza i do 100 byłoby lepiej
jak dotychczas nikt z moich pasażerów nie narzekał, a mnie po raz pierwszy podczas dłuższej jazdy nie bolą plecy, o resorowaniu coś mówić na naszych drogach to parodia, dość sztywne zawieszenie , wybiera co ma wybierać
nie ma nic idealnego, zawsze może być większy wygodniejszy i lepiej wykonany, nie ma na co narzekać , bagażnik w liftbecku jest pakowniejszy niż w sedanie , a wogóle liftback ma najładniejszą bryłę
wszystko precyzyjnie, nie ma co zarzucić, trochę nosi przy pokonywaniu kolein /opony 55/205R16 ale raczej zarzut do jakości dróg, paarkowanie do tyłu-słabsza widoczność ale to kwestia wprawy - czujniki na tył ok 400 zł z montażem

2009-07-10

Silnik...po zakupie okazalo sie, ze te wlasnie modele maja pewna wade techniczna, czyli po przebiegu 60-120tys.km zaczynaja brac olej i to w iloscisch dosc sporych 1L/1000km. Przy czym ten pobor z czasem sie zwieksza. Toyota jest sklonna ta wade usunac naet jesli auto jest juz po gwarancji. Musza by...
Bardzo dobry komfort jazdy, jesli chodzi o zawieszenie, czy wyciszenie. Fotele troche nie wygodne z maja regulacja kzywizn kregoslupa. Czuje sie, jak bym jechal skulony.
Wnetrze jest przestronne i przestrzeni dosc dla wszystkich. Jesli chodzi o schowki, to raczej ubogo.
Auto prowadzi sie bardzo dobrze, choc uklad kierowniczy przy manewrach jest dos oporny.Hamulce uwazam za bardzo dobre.

Jarek2009-07-07

Świetny samochód. Gdyby było ich na ulicach mniej, było by jeszcze lepiej.
Jeśli chodzi o przyspieszenie zdecydowanie lepszy w trasie. Pod światłami wytnie Cię Corsa 1,3 CDTI, ale w zakresie 120-170 Avensis idzie jak wściekły, spokojnie i cicho. Jeśli samochód do długich przejazdów - ideał.
Limuzyna dla czterech osób. Wszyscy siedzą rozparci i rozluźnieni. Na trasach powyżej 1200 km (Austria zimą) z kolegą 202 cm po prawej pasażerowie z tyłu nie narzekają. Swietny system audio w standardzie w wersji SOL umila jazdę.
Za dużo przycisków na konsoli centralnej. Niepotrzebne sterowanie temperaturą co 0,5 stopnia i odtwarzacz kasetowy. Wuykończenie byłoby idealne bez wysuawanego uchwytu na napój - trzeszczy na wybojach. Reszta jak nowa po 220.000.
Swietna jazda w mieście i na trasie, dobre hamulce, pewność toru jazdy na zakętach. Przy tym gabarycie samochodu i użytkowaniu w mieście do pracy (częste owdwiedziny centrów handlowych) poobijany tylny zderzak, w następnym muszą być czujniki parkowania.

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

Toyota Avensis 2000 D4D 116KM 2003r. kombi

Niestety jestem osobą przywiązującą dużą wagę do komfortu jazdy i tu mnie toyota zawiodła na całej linii. Pomimo sporej wagi 1400kg Japończycy nie potrafili zrobić komfortowego zawieszenia. Auto jest moim zdaniem słabo wygłuszone. Do komory silnika nie mogę się czepić, ponieważ silnika prawie nie słychać, ale odgłosy z zewnątrz, szum własnych opon, ryk silnika pojazdu stojącego za mną - doprowadzają mnie do szału! Zawieszenie fatalnie zestrojone. Każdą dziurę nawet najmniejszą poczujesz w plecach - to jakieś kolosalne nieporozumienie. Jedyne co w tym aucie mi się podoba, to linia nadwozia i silnik... i chyba gdyby nie to, to na te samochody nie dałby się nikt nabrać!

Lusterka mogłyby ogarniać deko więcej.. no ale to kwestia przyzwyczajenia.

Komfort fatalny! Jest twardy i głośny. Waży 1400kg a charakterystyka zawieszenia mówi Ci ze to auto to taczka podskakująca na każdym kamieniu. Do tego niski profil opon, który tylko pogarsza sytuację. Bardzo słabo wygłuszona karoseria, słyszysz wszystko co sie dzieje na zewnątrz - szum własnych opon, jadący za tobą pojazd, mijające Cię pojazdy - to jakiś koszmar!

prawie rok i na razie wymieniłem pióra wycieraczek, olej, filtry i go umyłem parę razy.

nie narzekam, choć robię bardzo krótkie przejazdy. trochę paruje w dni deszczowe i nie jest to wina zabrudzonego filtra pp.

jak dotąd nie miałem problemów.

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997