Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie 2010r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

2010r.

Średnia ocena: 6.40/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY AVENSIS

Robert2019-05-09

Wspaniały samochód. Nie zawiodłem się na marce. Poprzedni mój samochód to Toyota corolla verso. Też go nadal mam już 6 lat i zero napraw (przy przebiegu 175.000 km, z czego sam zrobiłem 60.000 km)
Silnik rewelacyjny (2,0 - 152 KM, już przy 4000 obr./min). Bardzo elastyczny. Szósty bieg można dawać już od 70 km/h i jedzie. Przy prędkości 130 km/h ma zaledwie 3000 obr./min, co gwarantuje długowieczność, bo jest mało wysilony. Ponadto silnik jest idealny pod LPG, wolnossący, z hydra...
Komfort jazdy jest bardzo wysoki. Samochód wręcz "płynie" na drodze.
Miejsca z przodu i z tyłu jest bardzo dużo. Bagażnik w kombi jest ogromny, z podwójną podłogą. Pod dolną podłogą zmieściła się butla na LPG 68 litrów, nad którą są jeszcze liczne schowki w przestrzeni między dwoma podłogami na całej powierzchni bagażnika (o wys. około 10 cm), d...
Parkowanie jest utrudnione, bo to długi samochód (kombi - 4,78 m). Prowadzenie auta jest bardzo dobre na dobrych drogach. Gorzej na dziurawych, bo na tych jazda na kołach 18 cali i niskoprofilowych oponach nie jest komfortowa.

Waldemar2011-05-04

Naprawdę nie polecam tego modcelu. Nie wart swojej ceny. Gdybym mógł oddałbym go i wymienił na Insignie. Nie kupujcie tego auta. Tak serdecznie mam go dość, że chętnie odpowiem na Wasze pytania niedzielaw@wp.pl
Silnik za słaby do tej masy ale sam go wybrałem. Spalenie na niebotycznym poziomie średnio 7.9 l Poprzednio miałem Vectre 150 KM i paliła 1,5 l ON mniej.
J.W. To zawieszenie to tragedia. Wyciszenie i komfort prowadzenia jest naprawdę na bardzo złym poziomie. Jak na auto za ok 100 tyś to poprostu wstyd.
To najgorzej zestrojony samochód jaki kiedykolwiek miałem. Zawieszwenie jest tragiczne. Wali, tłucze niewiarygodnie żle wyciszone.Nic dobrego niem ogę napisać o tym samochodzie. Chętnie "pomogę" każdemu niezdecydowanemu

RM2012-01-29

generalnie jestem bardzo rozczarowany; posiadam też poprzedniego avensisa (1.8) z 2004r, który nigdy nie stwarzał problemów, więc dlatego wybór padł na kolejną wersję tego modelu; generalnie opinia o niezawodności toyoty w moim odczuciu legła w gruzach
po 15000 km głośno pracował pedał sprzęgła, na gwarancji wymieniono całe sprzęgło ( wg ASO wada fabryczna?); po naprawie silnik zaczął strasznie klekotać, czeka mnie kolejna wizyta w ASO; przy pierwszym przeglądzie wymieniono też uszczelkę pod miską olejową - nadmieniam że samochó...
potwierdzam wcześniejsze opinie - po zatankowaniu do pełna słychać przelewające się w baku paliwo - na początku myślałem że coś jest nie tak z zawieszeniem; jest to naprawdę irytujące; plus wnętrza - równa podłoga z tyłu; minus - tandetne plastiki, czasem trzeszczące (o wiele gor...

Adam2011-04-24

Całokształt bardzo pozytywnie! Bardzo wysoki komfort jazdy( wyciszenie, resorowanie,przestronnośc, ładownośc bagażnika).
Nie jest to drogowy ścigacz, zwłaszcza przy ruszaniu chcąc przyspieszać dynamicznie trzeba mocno cisnąć na gaz i przekręcic obrotomierz na maxa na 1 i 2, później powyżej 80 juz jest lepiej i zarówno z 60 jak i 80 przyspieszenie jestr zadawalające!
Jeżeli chodzi o komfort jazy to jest prawie idealnie!!! Jak ktoś szuka komfortu jazdy to zdecydowanie polecam!!! Praktycznie nie ma się do czego przyczepić!

2011-05-16

Samochód nie jest wart swojej ceny i rozczarowuje swoim znaczkiem TOYOTY
Silnik ma takie duże drgania przenoszone do wnętrza samochodu że chyba traktor tak nie trzęsie :(
Po zatankowaniu pełnego zbiornika paliwa słychać chlupot wewnątrz samochodu - pierwsze moje auto z taką rozrywką. Podobno normalne w Toyotach tak usłyszałam w Aso
Podobno oszczędności.
Potwierdzam w 100 % opinie która już jest tu zamieszczona. Nie kupujcie tego samochodu. Porażka ;(

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

użytkownik: Waldemar

Toyota Avensis 1900 126KM 2010r. kombi

Pod tym względem jest ok.

jak do tej pory gwarancja

Mam klimatyzację manualną ale z wyświetlaczem. Cóż z tego skoro nie ma możliwości nastawienia wlaściwej temp. wewnątrz auta no i brak nawiewów na tył. Ja mam kombi i roczną córkę z tyłu. To makabra.

Mam to auto 3 miesiące wię jak do tej pory jest ok. Co prawda przejechało już 24 tyś km ale to za mało na usterki.

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997