Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie 2.3 (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

2.3

Średnia ocena: 9.00/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY AVENSIS

Janusz2011-04-29

Bardzo dobry samochód , solidny ale nie spodziewajmy sie cudu. Ładny design w miarę komfortowy ale zdecydowanie nie polecam wersji z obręczmi 18" .
Bardzo dobry silnik , cichy , czasem wręcz mam wrazenie że to benzyna nie diesel , nie słychać klekotania :)wysoka kultura i elastycznośc. Mocny , dobre przyspieszenie, dynamiczny , warty swojej ceny
Niestety samochód dość twardy przy obręczach 18". Po roku uzytkowania zacząłem słyszeć pierwsze delikatne popiskiwania ni to amortyzatora ni to spręzyny. Niestety obecnie po 43.000 km poleciał mi tylny amortyzator :( ... jeszcze nie wiem ile kosztuje wymiana ale za tydzień sie dowiem...
Mimo pojemnego bagażnika ograniczona powierzchnia załadunku przez pałąki bagażnika. Bardzo łatwo zarysowujacy się plastik w tylnym siedzeniu ( klapa na narty). Przy silnych mrozach plastiki niestety potrafią wibrować i brzęczeć.
Przy 18" obręczach i niskoprofilowych oponach niestety samochód jest dość twardy. Nie polecam na naszych lokalnych drogach chyba że samochód dedykowany jest na jazdy w trasy.

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

użytkownik: Janusz

Toyota Avensis prestige 2300 150KM 2009r. sedan (limuzyna)

Ze względu na szerokie słupki (zawartość kurtyn powietrznych)czasem trzeba przy skrętach się wychylać żeby wzrokiem objąc cały obszar. Reszta jak najbardziej dobra i komfortowa.

Niestety samochód dość twardy przy obręczach 18". Po roku uzytkowania zacząłem słyszeć pierwsze delikatne popiskiwania ni to amortyzatora ni to spręzyny. Niestety obecnie po 43.000 km poleciał mi tylny amortyzator :( ... jeszcze nie wiem ile kosztuje wymiana ale za tydzień sie dowiem :)

Dość długo trzeba czekać na podgrzanie sie foteli (opcja fotele podgrzewane) i temperatura lekko powyżej temperatury ciała. Wentylacja OK

Fabryczna nawigacja to porażka, bardzo trudna i kompletnie nieintuicyjna w obsłudze. Komfortowy wyswietlacz dotykowy. Radio po dwóch latach uzytkowania potrafi na pare sekund jakby zgubić dane o stacjach ale chodzi dalej. Generalnie przyjemny sprzęt. Druga wada to że ma problemy z komunikacja blue tooth z Nokię N95. Toyota stwierdziała że to wina telefonu :).

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997