Toyota Carina opinie, oceny użytkowników, Toyota Carina spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Carina

2.0

Średnia ocena: 8.86/10

Toyota Carina spalanie (l/100km)

9.98/11.78
8.06/8.98
9.52/10.66

Oceny TOYOTY CARINA

Tomasz2008-09-07

Ogólnie SUPER autko.Jedyna wada jak dla mnie to za głośna we wnętrzu.Nie jest to samochód do sportowej jazdy.Zapakować 5 osób +bagaż i jechać z punktu A do punktu B przy małym zużyciu paliwa i w wygodnym wnętrzu.
Resorowanie jak mówiłem-tapczan=komfort.Z kompletem pasażerów to samo.Pasażerowie nigdy nie narzekali na niewygody,zawsze wychodzili zadowoleni.Mam obiekcję co do wyciszenia,mogłoby być lepiej.Podłuższej jeździe trochę szumi w uszach-niska ocena.
WIELKI.Z przodu i z tyłu mnóstwo miejsca.Bagażnik jak dla mnie BOMBA.Ergonomia WZOROWA.Jakość materiałów BARDZO DOBRA.Karoseria nie wykazuje oznak korozji.
wspomaganie dobrze spełnia swoje zadanie,miękki jak kanapa co uznaję za zaletę,na szybkich zakrętach przechyla się na boki,zawieszenie ogólnie dobre.

2010-05-13

Samochód mało awaryjny, bardzo wygodny i dynamiczny, niestety powoli gnijąca blacha niestety szpeci jego ładną linie. Gdyby blacha była zdrowa to pojeździłbym nią jeszcze z 5 lat albo i lepiej.
Silnik jednym słowem nie do zajechania skrzynia całkiem ok (chrobocze tylko dwójka przy redukcji) przyśpieszenie jak na auto w tym wieku zadowalające. Elastyczność żeby nie przesadzić b.dobra.
zawieszenie zadowalające nawet bardzo, komfort zajdy w fotelach przednich jak i tylnich zachwycające duża przestrzeń i dużo miejsca na nogi pasażerów z tyłu pod tym względem nie mogę narzekać autko super.
Ilość miejsca zaskakuje bardzo pozytywie. Bagażnik bardzo duży tochę gożej z jakością materiałów choć fotele obszyte porządnym materiałem, odwrotność kierownicy która bardzo szybko sie wyciera. Katastrofalnie jednak zachowuje sie karoseria liczne bąble i oznaki rdzy (błotniki, prog...
Samochód dobrze wchodzi w zakręty, jak na Polskie drogi układ kierowniczy ok.

2008-02-07

Co do części to wsztsrkie wymiany wynikały z naturalnego zuzychia - amortyzatory, bebnt tył tarcze, sprzegło - pop prostu sie kończyło, wypracowało do reszty. (sprzegło było orginalne 300000 km, podobnie tylne amory). Calokształt na 5+ - wady to ze trochę rdzewieje, i nieco za słaby sil...
Wielki samochód z silnikiem małe mocy ale coś za coś spalanie 5L. Do spokojnej jazdy dynamika wystarczy.
rewelacyjne zestrojenie wszystkich elementów - oczywiscie jak na dizla i jak na 12 letni samochód
dla dużej rodziny ideał- spakowanie żony i trójki dzieci na miesięczny wyjazd w góry nie sprawia problemu i w kabinie nie było ani jednej torby.
zjedyna wada to zbyt duży promień skretu - to nie Mercede. Pozostałe elementy super

2008-02-13

Polecam każdemu to auto.
Auto rewelacyjne. Nie chodzi jak diesel, choć to właśnie diesel. Po osiemnastu latach i 380 tys km przejechanych silnik bez remontu, oryginalne sprzęgło. Tylko synchronizator na redukcji biegów z 3 na 2 nawala, ale koszt jest porównywalny z ceną skrzyni biegów.
Jeśli chodzi o zawieszenie to wiadomo, że co jakiś czas trzeba wymieniać, bo to jest element który się zużywa. Fotele super wygodne.
Bardzo dużo miejsca w środku. Materiał na siedzeniu kierowcy się trochę przetarł, ale to normalka przy ciągłym wsiadaniu i wysiadaniu. Progi trzeba było zrobić po 18-tu latach użytkowania. Jak to na Japończyka przystało wszystkie przełączniki są pod ręką.
Najlepsze auto na świecie do jazdy na co dzień. Duży, ekonomiczny, wygodny, ergonomiczny. Po prostu super.

2009-07-11

Bardzo cicha praca silnika zwłaszcza we wnętrzu. Wyjątkowo wysoka kultura pracy silnika, żadnych klekotów. Średnie przyspieszenie, ale wystarczające jak na silnik bez trubo i samochód o wadze ponad 1600 kg
Ogólnie nic dodać nic ująć - komfort - super! Nawet przy maksymalnie odsuniętych fotelach przednich to pasażerowie z tyłu mają dużo miejsca na nogi. Bardzo wygodne i przestronne wnętrze.
Wszystkie elementy idealnie spasowane.
Bardzo przyjemne i dokładne zawieszenie, które wybiera wszystkie nierówności. Bardzo skuteczne hamulce.

Średnie oceny TOYOTA CARINA

5.1/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Carina brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota 4 Runner.

Toyota Carina

Toyota Carina

Toyota 4 Runner

Toyota 4 Runner

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Carina

użytkownik: Tomasz

Toyota Carina Carina II E GS 2000 TD 83KM 1998r. kombi

To jest 2.0 TD elastyczność jak dla mnie wzorowa.Turbina "łapie"bardzo szybko.Jeżeli jedziesz na 5 biegu i masz 1200 obr/min możesz jechać ale o przyśpieszeniu z tej wartości zapomnij.Redukcja o jeden w dół i jest już ok.Na każdym biegu przyśpiesza bardzo ładnie powiedziałbym nieźle się zbiera.

Widoczność we wszystkich kierunkach jak dla mnie DOBRA.

Podczas mojej eksploatacji wymieniłem tylko Klocki hamulcowe,żarówki,pasek rozrządu no i olej.Narazie to tyle.

Nie ma klimatyzacji,ma natomiast "szyberdach" co w upalne dni pomaga ale nie załatwia sprawy -będzie ciepło w środku.Ogólnie wentylacja daje radę.

Wszystko działa dobrze.

Toyota Carina: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Toyota Carina: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Carina: 1.6, 1.8, 2.0

Toyota Carina: 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1986, 1985