Toyota Carina opinie, oceny użytkowników, Toyota Carina spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Toyota Carina

Średnia ocena: 8.96/10

Toyota Carina spalanie (l/100km)

8.44/10.41
6.63/8.11
7.66/9.36

Oceny TOYOTY CARINA

Marek2008-02-06

w pytaniach o naprawy niepisze nic, poniewarz niewymieniałem nic.poza klockami,olejem,płyny chłodnicze i chamólcowy, olej w kompresorze klimatyzacji i czynnik chłodzący uzupełnienie.Niezamienił bym się na żadne inne,jeździłem Audi, oplem,nissanem SUNNY(tez polecam samochód niedozajechan...
rewalacja, zero problemów, posiada system zasilania uboga mieszanką 1:20 stosunek powietrza do paliwa a klasyczne to 1: 14,5 a więc przy nieciężkiej nodze super spalanie, przpominam że tak duże autko waży tylko 1135kg! bagaznik 470 litr!
poza tym że jest srednio wyciszona to komfort jazdy jest super!Miejsca w tyle dla pasezerów mnóstwo,fotele wygodne można podrózować spokojnie w długie trasy
bez zarzutów
no cóż moge dodać to przecierz legendarna niezawodność, nic dodać nic ująć.Mówię z całym przkonaniem niema leprzego samochodu niz Carinka,zero problemów, 160 tyś przebiegu i nic niewymieniane poza klockami,olejami płynami

Tomasz2008-09-07

Ogólnie SUPER autko.Jedyna wada jak dla mnie to za głośna we wnętrzu.Nie jest to samochód do sportowej jazdy.Zapakować 5 osób +bagaż i jechać z punktu A do punktu B przy małym zużyciu paliwa i w wygodnym wnętrzu.
To jest 2.0 TD elastyczność jak dla mnie wzorowa.Turbina "łapie"bardzo szybko.Jeżeli jedziesz na 5 biegu i masz 1200 obr/min możesz jechać ale o przyśpieszeniu z tej wartości zapomnij.Redukcja o jeden w dół i jest już ok.Na każdym biegu przyśpiesza bardzo ładnie powiedziałby...
Resorowanie jak mówiłem-tapczan=komfort.Z kompletem pasażerów to samo.Pasażerowie nigdy nie narzekali na niewygody,zawsze wychodzili zadowoleni.Mam obiekcję co do wyciszenia,mogłoby być lepiej.Podłuższej jeździe trochę szumi w uszach-niska ocena.
WIELKI.Z przodu i z tyłu mnóstwo miejsca.Bagażnik jak dla mnie BOMBA.Ergonomia WZOROWA.Jakość materiałów BARDZO DOBRA.Karoseria nie wykazuje oznak korozji.
wspomaganie dobrze spełnia swoje zadanie,miękki jak kanapa co uznaję za zaletę,na szybkich zakrętach przechyla się na boki,zawieszenie ogólnie dobre.

2010-05-13

Samochód mało awaryjny, bardzo wygodny i dynamiczny, niestety powoli gnijąca blacha niestety szpeci jego ładną linie. Gdyby blacha była zdrowa to pojeździłbym nią jeszcze z 5 lat albo i lepiej.
Silnik jednym słowem nie do zajechania skrzynia całkiem ok (chrobocze tylko dwójka przy redukcji) przyśpieszenie jak na auto w tym wieku zadowalające. Elastyczność żeby nie przesadzić b.dobra.
zawieszenie zadowalające nawet bardzo, komfort zajdy w fotelach przednich jak i tylnich zachwycające duża przestrzeń i dużo miejsca na nogi pasażerów z tyłu pod tym względem nie mogę narzekać autko super.
Ilość miejsca zaskakuje bardzo pozytywie. Bagażnik bardzo duży tochę gożej z jakością materiałów choć fotele obszyte porządnym materiałem, odwrotność kierownicy która bardzo szybko sie wyciera. Katastrofalnie jednak zachowuje sie karoseria liczne bąble i oznaki rdzy (błotniki, prog...
Samochód dobrze wchodzi w zakręty, jak na Polskie drogi układ kierowniczy ok.

2011-07-15

Dla mnie samochód prawie za bezcenne pieniądze.
Dla mnie silnik jak brzytwa samochód ma 15 lat a silnik nie był ani razu naprawiany ani nic ( nie licząc paska rozrządu). Co do przyspieszenia powala od 0-100 później już mniej.
Bardzo miękkie amortyzatory co sprawia, iż samochód ma gorzej na dziurach.
Jak na 15 letnie autko samochód nie ma ani ślada rdzy. Bagażnik niesamowicie pojemny, samochód spala niesamowicie mało, bardzo dużo miejsca na nogi zarówno jak i z przodu, jak i z tyłu.
Hamulce bębnowe z tyłu ale są niesamowicie mocne co do ukłądu kierowniczego to z czasem są luzy i auto np: na utostradzie zarzuca nawet przy 110 km/h.

2008-08-14

Jeśli ktoś ceni bezproblemowość eksploatacji to niech kupi sobie Carinę :) W moim samochodzie jedyne co bym poprawił to silnik na mocniejszy (2.0) oraz bardziej sztywne zawieszenie. Auto bardzo solidne i trwałe.
Silnik i skrzynia dobrze sobie radzi z samochodem. Mój ma spory przebieg i to na Gazie. Zero problemów. Trochę bierze olej ale to ponoć normalne.
Zawieszenie bardzo trwałe ale nie jest super komfortowe. Siedzenia wygodne i trwałe. Wyciszenie w wersji XL nie jest najlepsze. Jazda z kompletem pasażerów jest z natury mało przyjemna.
Carina nie jest najładniejszym samochodem ale jest bardzo funkcjonalna. Dużo miejsca. Zwłaszcza z tyłu.
Auto niestety nie jest wyścigówką i prowadzi się tak sobie. Jest stosunkowo wysokie i wąskie więc trochę buja na boki. Ale nie ma tragedii.

Średnie oceny TOYOTA CARINA

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Carina brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota 4 Runner.

Toyota Carina

Toyota Carina

Toyota 4 Runner

Toyota 4 Runner

Toyota Carina: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Toyota Carina: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Carina: 1.6, 1.8, 2.0

Toyota Carina: 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1986, 1985