Toyota Corolla opinie, oceny użytkowników, Toyota Corolla spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Corolla

2001r.

Średnia ocena: 8.74/10

Toyota Corolla spalanie (l/100km)

7.78/8.88
6.35/7.63
6.85/8.33

Oceny TOYOTY COROLLA

Andrzej2011-02-16

Jeździłem już maluchem, Hyundaiem Pony, Golfem III ale Toyota była bez konkurencyjna. Myślę, że jest to najlepsza wersja tej marki.
Ergonomia przestrzeni wnętrza bez zarzutu. Przy rozłożonych tylnych siedzeniach bagażnik naprawdę pokaźny. Trochę miękkie blachy i lakier o czym można się przekonać na sklepowych parkingach.
Brak kontoli trakcji powoduje, że trzeba zachować umiarkowaną prędkość przy wchodzeniu w zakręt - kwiestia wyczucia i przyzwyczajenia. Zawieszenie dość miękkie, niestety po kilku latach daje sie odczuć wpływ stanu naszych dróg. Hamulce żyleta. Trochę słaba widoczność do tyłu.

2010-09-03

Toyotę kupiłem w polskim salonie w 2001 roku. Sam przejechałem bezawaryjnie 130000 tyś km.Stoi pod chmurką lakier ma doskonały jak nowa.Polecam bezwzględnie.Najlepiej od pierwszego właściciela.Ponieważ nie wszyscy wiedzą,że ze względu na niezawodność swego czasu wiele tych aut jeździ...
Podstawowy problem tych silników to olej.Trzeba go regularnie sprawdzać i systematycznie dolewać.Wada fabryczna.
Za mało miejsca dla wysokich pasażerów na kanapie z tyłu. Fotele przednie są do zniesienia.
Mała widoczność podczas cofania zwłaszcza problem dla kobiet

2009-07-09

Nawet po ośmiu latach i 200tyś km. Toyotka jest praktycznie bezawaryjna. Więc pomimo drogich części, jest tania w eksploatacji. Jedynie zwiększone zurzycie oleju trochę niepokoi. Wymiana co 10tyś. i w międzyczasie dolewka ok. 1,5 litra.
Silnik po przejechaniu 200tyś km. ma prawo być mniej zrywny. Generalnie bez zastrzeżeń.
Limuzyna to to nie jest ale też do Poldka porównać nie należy.
Hamulce to niestety porażka Toyoty. Układ kierowniczy średni. Corolla jest bardzo czuła na wiatr boczny, zwłaszcza na wąskich oponach.

2009-07-22

Przy prawidlowej eksploatacji wsiada sie, przekreca kluczyk i jedzie :) - przez caly sezon.
na 3 biegu do 120 potem 4 do 150 potem 5 i do 185 km/h - predkosc maksymalna, skrzynia chodzi ciezko - trzeba mocno akcentowac biegi ale idzie sie przyzwyczaic.
Oczywiscie z kompletem pasazerow mamy za malo mocy :(
Najlepiej jest garazowac, dla dwoch osob + dziecko jest pelno miejsca. Rdza moze pojawiac sie na czarnych listwach trzymajacych szyby.
Polecane opony R14 sa za waskie na lato, Przy wiekszy oponach warto trzymac 2,5 atm co poprawia komfort jazdy (powyzej 130 km/h)

2011-02-13

W swojej klasie ma mało godnych konkurentów. Jeden z lepszych wozów jaki posiadałem/am. Bezawaryjny, mało pali, raczej komfortowy. Gdyby nie silnik, dał bym 9pkt.
Silnik słaby z dołu i w ogóle za słaby do tego auta.
Nie ma na co narzekać + dobre wyciszenie
Typowy, ergonomiczny Japończyk. Raczej nie powinna rdzewieć.
całkiem dobrze się prowadzi

Średnie oceny TOYOTA COROLLA

Osoby zainteresowane autem Toyota Corolla brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 3.

Toyota Corolla

Toyota Corolla

Mazda 3

Mazda 3

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Corolla

użytkownik: Andrzej

Toyota Corolla E11 1400 VVTi 97KM 2001r. liftback

Jak to japończyk lubi wysokie obroty. Skrzynia biegów dość precyzyjna. Czsami zdarza się mały zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego. Lubi trochę olej ale to normalne. Producent podaje do 1000ml na 1000 km moja Toyka brała dużo mniej. Moc 97 KM zapewnia dynamiczna jazdę ale bez szaleństw. Do pełni szcześcia przydałoby się parę koników.

Dośc długi i mocmo nachylony tył może sprawiać problemy przy parkowaniu.

Nie jest miękki jak "cytryna" ani twardy jak golf. Fotele z przodu wygodne nawet przy długich trasach z tyłu dla wysokich trochę mało miejsca na głowę z uwagi na opadający do tyłu dach. Komplet pasażerów przy tej mocy wymaga więcej gazu. Silnik czasami może trochę nierówny na wolnych obrotach.

Poprzednim właścicielem samochdu była kobieta, to wiele tłumaczy jeśli chodzi o wymianę sprzęgła.

Klima ok. gorzej z ogrzewaniem w mroźne zimy - trochę trwa zanim zrobi się ciepło

Bez uwag.

Toyota Corolla: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Toyota Corolla: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Corolla: 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Toyota Corolla: 2016, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1984