Toyota Corolla Verso opinie, oceny użytkowników, Toyota Corolla Verso spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Toyota Corolla Verso

Średnia ocena: 8.38/10

Toyota Corolla Verso spalanie (l/100km)

9.30/9.50
6.66/7.60
8.02/8.75

Oceny TOYOTY COROLLA VERSO

Andrzej2010-08-23

Auto o przeciętnym wyglądzie, średniej jakości materiałów wykończeniowych i takim sobie montażem. Widać że oszczędzali w procesie produkcji. Jedynie duża moc silnika rekompensuje przyjemność dla oka.
Silnik o mocy 177 KM to najmocniejsza strona tego auta. Czuje się dużą moc napędu i dużą przyjemność z jazdy. Na niższych obrotach niestety jest turbodziura więc trzeba przyzwyczaić się do specyficznej techniki jazdy i posługiwania się takim napędem.
Zawieszenie twarde więc bez komfortu ale spokojnie na zakrętach. Fotele tylne to porażka. Mimo, że każdy fotel jest regulowany (przód, tył, pochylenie oparcia) to siedzisko jest zbyt poziome i przez to niewygodne. Wyciszenie - super!
Duże auto a tylna przestrzeń dla pasażerów rozczarowuje. Jakość tapicerki kiepska, czarny materiał szybko się brudzi, plastiki łatwo się rysują, wykładzina w bagażniku to jednym słowem syf. Za taką cenę zero weluru ???
Zawieszenie jest dość twarde więc jest mniej komfortowe na rzecz bardziej pewnego prowadzenia zwłaszcza na zakrętach. Brak wielowahaczowego zawieszenia z tyłu. Ogólnie więc lekko powyżej średniego.

2008-08-20

Silnik dość elastyczny, ale brakuje na autostradzie 6 biegu. Silni pracuje miękko, dość dobrze współpracuje ze skrzynią. Kilka razy udało mi się zadławić silnik przy zbyt niskich obrotach - brrr... bardzo nieprzyjemny stukot... Ale poza tym silnik jest dynamiczny i nakażdym biegu "...
Zawieszenie miękkie, ale bez przesady. W środku cicho, ale powyżej 180 km/h zaczyna się hałas. Fotele bardzo wygodne, zarówno z przodu jak i z tyłu (z tyłu też regulowane w przód-tył oraz regulowane pochylenie oparcia)
Miejsca i schowków dużo, jazda w trójkę na tylnej kanapie (nawet z dwoma fotelikami) wygodna. Wszystkie siedzenia można przechulać i pochylać, a w bagażniku są dodatkowe dwa fotele, wyjmowane z podłogi. Zegary i przeączniki dobrze widoczne, bagażnik ciut za mały...
Super komfortowe auto - można podróżować wygodnie tysiąc kilometrów bez zmęczenia. Auto ładnie wpisuje się w zakręty, a przy dużych nierównościach (np. progi zwalniające)przy zbyt dużej prędkości amortyzatory mocno stukają. Kierownica precyzyjna przy każdej prędkości.

Radek2016-05-01

w 2007 roku kupiliśmy dwie corolle verso jedną 1.8 w benzynie drugą 2.2 d-cat - Ojciec zrobił jakieś 170 000 km u mnie licznik wskazuje 410 000 km . Jego Pali 10 litrów mój 7-8 . zarówno On i jak ja nie mamy praktycznie żadnych problemów z autem. Postaram się dodać opinię jak przejadę ...
Ojciec ma 1.8 vvti - corollę verso i to jest czołg. Żona się śmieje jak na światłach ktoś do niej podjeżdża i kozaczy... za kilka chwil ma go już metry za sobą. Przejechałem ponad 400 000 km jedyne co wymieniałem to pompa wody, kosztowała 900 zł i to przy 100 000 km. a tak to nic z...
zdecydowanie mega wygodne i wysokie auto !
fajnie się siedzi. zapakuję całą rodzinkę walizki psa i wózek
klocki wymieniałem co 30 000 - 40 000 km tarcze co 100 000 km. Przy 315 000 km wymiana amortyzatorów przednich !!

przemek2008-04-07

do tej pory jeździłem niemcami, pod względem kosztów części zamiennych były lepsze, ale toyota bije je na głowę zarówno komfortem jazdy, bezawaryjnością i stylem....
silnik dość eelastyczny aczkolwiek w innych dislach które miałem passati golf silnik pod tym względem był lepszy. nie wiem czy to jest problem ogólny ale u mnie skrzynia biegów chodzi dość ciężko, przyspieszenie b.dobre.
wszystko ok, wygodnie i przyjemnie i do tego ten terkot diselka :)
toyota=ergonomia, nic dodać, poza tym dużo miejsca dla wszystkich podróżujących, dużo schowków, materiały-dobry i dość trwały plastik, po lekkim nabłyszczeniu prezentuje się ładnie.
autko prowadzi się bardzo dobrze, bez względu na swoje wymiary, jeśli chodzi o hamulce to mogłyby być lepsze choć te do złych nie należą (w poprzednim aucie VW Golf to miałem brzytwę).

2009-12-02

Auto bardzo dobre ,ale nie bez wad.Szczególnie polecam wszystkim którym zależy na wygodzie i pojemnym wnętrzu ,jednak zapomnieć trzeba o oszczędnej jeździe bo apetyt na paliwo -zwłaszcza w mieście jest spory.
Przyspieszenia nie są rewelacyjne ,ale to jest raczej auto do spokojnej rodzinnej jazdy. Tym autem w ogóle trzeba nauczyć się jeździć.
Wyciszenie nie jest rewelacyjne -silnik zaczyna przeszkadzać przy 100 km/h Ważne jest na jakich oponach się jeździ bo w tym modelu opony są szczególnie słyszalne.
Obsługowo OK ale dostęp do żarówek od strony kierowcy mógłby być lepszy. Bagażnik jak na tak duże auto też nie powala. bardzo utrudniony dostęp do podświetleń kokpitu-robota tylko dla servisu !
Trochę mało zwrotna co przeszkadza przy parkowaniu w ciasnych miejscach,ale to kwestia wprawy !

Średnie oceny TOYOTA COROLLA VERSO

Osoby zainteresowane autem Toyota Corolla Verso brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Toyota Corolla Verso

Toyota Corolla Verso

Opel Zafira

Opel Zafira

Toyota Corolla Verso: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Corolla Verso: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Corolla Verso: 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Toyota Corolla Verso: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 1997, 1993