Toyota Yaris opinie, oceny użytkowników, Toyota Yaris spalanie 2015r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Yaris

2015r.

Średnia ocena: 3.00/10

Toyota Yaris spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY YARIS

Joanna2016-06-23

Oceniam auto z rocznika 2015 nówka z salonu. Odradzam zakup tego auta w wersji silnika 1.0. Początkowa ekscytacja z zakupu nowego auta ustąpiła miejsca irytacji, że autem takiej marki jeździ się tak kiepsko. Nie oczekuję cudów przy 69KM, ale mam wrażenie jazdy ciężkim, hałaśliwym mułe...
Silnik 1.0 to zdecydowanie coś co Toyocie nie wyszło w tym aucie. Żeby ruszyć trzeba mocno zwiększyć obroty. Mimo wieloletniej jazdy różnymi autami to chyba nawet podczas nauki jazdy auto mi tyle razy nie gasło przy ruszaniu. Hałas dobiegający z silnika i drgania są dosyć uciążliwe, a...
W tym aucie nie sposób mówić o jakimkolwiek komforcie. Drgania z silnika przenoszą się na nadwozie tak intensywnie, że aż czuje się na całym ciele drżenie. Hałas jak w ciągniku.
Wykończenie bez zastrzeżeń. Łatwa w utrzymaniu deska i tapicerka. Zegary łatwe w odczycie w trakcie jazdy.
Trochę sztywny, ale dobrze trzyma się drogi. Maksymalna prędkość tego auta na pewno nie spowoduje problemów z przyczepnością. Prowadzi się całkiem dobrze, wspomaganie może nawet zbyt intensywne bo powoduje uczucie jazdy autkiem zabawkowym. Parkowanie nie jest łatwe - kiepska widoczność...

stefan2016-01-17

Silnik nie pozwala na pozytywną ocenę tego auta i dyskwalifikuje je jako dobry wybór. Nisko osadzony zderzak przedni to istotna wada, szczególnie jak się jeździ również po drogach gruntowych lub trzeba podjechać pod krawężnik. Resztę oceniam wysoko choć mała to dla mnie pociecha.
Wyciszenie drgań i hałasu podwozia b.dobre, wyciszenie silnika tragiczne. Dobija zderzakiem na wybojach.
Karoserii dałbym 10pkt gdyby nie b.nisko osadzony zderzak przedni - nie sposób podjechać pod krawężnik, wykluczona jazda po drodze gruntowej.
Na nierównościach wali przednim zderzakiem po gruncie, uwaga na garby spowalniające! Widoczność jak we współczesnych autach - słaba. Reszta jest OK.

Średnie oceny TOYOTA YARIS

4.0/10
2.5/10
2.0/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Yaris brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Suzuki Celerio.

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Suzuki Celerio

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Yaris

użytkownik: stefan

Toyota Yaris 1000 69KM 2015r. hatchback

Silnik generuje b.duże wibracje i hałas. Kultura pracy (hałas, wibracje, klekotanie) na poziomie fiata 126. Firma powinna ostrzegać przed możliwością wystąpienia choroby wibracyjnej i utraty słuchu. Użytkowałem Zaporożca, F126, Uno i Getza i nie jestem specjalnie wymagający ale to co prezentuje ten silnik to na pewno nie XXI wiek. Auto nowe, przebieg 200km, co będzie dalej strach pomyśleć. Posiadam auto parę dni.

Przeciętna. Obrys auta z przodu niewidoczny, ale to chyba współczesna moda.

Nie potrafię ocenić jeszcze niezawodności. Nie ma kosztów napraw bo ich jeszcze nie poniosłem. Ocena zatem jest niewiarygodna, ale musiałem coś wpisać.

Brak wentylacji tylnej szyby - trzeba grzać bo często jest zaparowana.

Dość długi czas rozruchu silnika, może to nie wada układu elektrycznego a silnika.

Toyota Yaris: bus, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Yaris: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Yaris: 0.9, 1.0, 1.3, 1.4, 1.5, 1.9

Toyota Yaris: 2019, 2018, 2015, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999