Toyota Yaris opinie, oceny użytkowników, Toyota Yaris spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Yaris

1.4

Średnia ocena: 8.29/10

Toyota Yaris spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY YARIS

2008-02-09

Silnik bardzo elastyczny - na 5 biegu wyprowadza auto bez problemu od 60 km/h Czasami, zwłaszcza kiedy silnik jest zimny, zaklekocze. Silnik dynamiczny, daje komfort przy wyprzedzaniu.
Zawieszenie raczj twarde Na nierównościach co prawda nie dobija ale solidnie telepie Wyciszenie wnętrza dostateczne Fotele wygodne
Bardzo dobrze trzyma się nawierzchni. Nistety, dokuczliwe jest na naszych drogach (wyboistych) zbyt sztywne zawieszenie - dobijanie na nierównościach i hałas w kabinie. Na zakrętach (wchodzenie / wychodzenie) - jak dla mnie - rewelacja! Bardzo dobrze działa też wspomaganie ukł. kierown.

2010-02-22

Zalet ma ogrom, nie sposób opisać. Jeżeli chodzi o wady to naprawdę trzeba się byłoby czepiać, a to indywidualna sprawa każdego użytkownika.
Silnik zapewnia dobre osiagi przy niskim spalaniu (diesel), skrzynia pracuje poprawnie, jeżeli chodzi o przyspieszenie to ferrari nie jest ale na trasie daje radę.
Auto jest wygodne i przestronne ,fotele dobrze trzymają. Wyciszenie :przyjemnie mruczy ten dieselek.
W tej kategorii jest celująco. Mam prawie 2 metry wzrostu i nie narzekam na brak miejsca, nawet z tyłu, nad głową jeszcze dużo przestrzeni.Auto można dowolnie aranżować przez składanie foteli. Bagażnik zapewnia ogromną przestrzeń ładunkową jak na tę klasę auta. Osobiście bez problem...
Samochód super się prowadzi, mimo iż jest wysoki dobrze trzyma się drogi hamuje dostatecznie. Parkowanie nie sprawia problemu pomagają duże podgrzewane lusterka oraz świetna widocznośc .

2010-02-21

Moja pierwsza Toyota (po Renault)więc nie muszę chyba opisywać tu mojej euforii dla tego auta?
Silnik trochę słaby-jednak na taki się zdecydowałem z powodu jego kosztów eksploatacji (spala 4-5.5 litra ON) W największe mrozy (było -24 st.C) palił od pierwszego razu!
Z powodu wysokości auta siedzi się jak w nim jak na krześle, przez co nawet 12 godzinna podróż nie powoduje bólu pleców i krzyża!
Fotele tylne całkowicie chowają się w podłogę, przez co auto jest bardzo duże z tyłu (po ich schowaniu).Można przewozić naprawdę wielkie gabarytowo przedmioty!
Dwa lata na wałbrzyskich dziurach nie naruszyło w najmniejszym stopniu zawieszenia-nic nie naprawiałem-w porównaniu np. z Fordem, gdzie musiałem min. dwa razy w zimie wymieniać elementy jezdne (łączniki,końcówki drążków itp.)

Marcin2010-02-27

Ten samochód musi być dopasowany do użytkownika jeżeli potrzebujecie auta z segmentu B mogę tylko polecić
Kupiłem to auto bo jeżdzę 25 tys km rocznie.Ekonomicznie inne nie mają szans. Biegi wchodzą płynnie, silnik jest cichutki, tylko jak wchodzi na wysokie obroty (pow 4 tys) wydaje taki grzechocik:)ale nawet fajny.
Podejrzewam że wszystko tutaj jest bez zarzutu, jednak moim drugim autem jest avensis, stąd obniżyłem trochę oceny.
Mam 185 cm wzrostu z przodu jak i z tyłu miejsca pod dostatkiem. Rozwiązanie z przesuwana kanapą dzieloną poprostu - mistrz. Materiały przyzwoite, bagażnik dobry ale w 4 osoby na wakacje się chyba nie pojedzie:)
Jest wysoka, przy sporym wietrze odczuwalne podmuchy. Przy zakrętach trzeba trochę zwalniać ale prowadzi się bez zarzutu.

2008-04-22

Dobry i niezawodny samochód.Oddam tylko w dobre ręce.Ciul ,który będzie sie targował przesadnie ,obrazi to auto i będzie mu furtka pokazana.Kupiec z prawdziwego zdarzenia będzie przyjęty z honorami należnymi Królom!
Po prostu ma kopyto gdy trzeba.Gdy nie trzeba,to można się podelektować luksusem jazdy tym wozem.
W środku jest cicho i przyjemnie.Auto jak osioł nie zwraca uwagi co mu wlazło i ile do środka.
Kompatybilne auto z otoczeniem,bo widać to otoczenie bardzo dobrze ze wszystkich stron.
Bardzo dobrze sie prowadzi,ma dobre przyśpieszenie i jeszcze lepsze hamulce,do tego stopnia za dobre,że jedna lebiega nie zdążyła wyhamować i zrobiła mi kuku!Na szczęście tylko powstała ryska na dolnej części zderzaka.On stracił poduszki.

Średnie oceny TOYOTA YARIS

Osoby zainteresowane autem Toyota Yaris brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Jazz.

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Honda Jazz

Honda Jazz

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Yaris

Toyota Yaris LUNA A/C 1400 D4D 90KM 2007r. hatchback

Jazda Yarisem sprawia mi wiele frajdy. Auto jest dynamiczne, oszczędne, bezpieczne i w miarę wygodne. Podróż jest przyjemnością, a do twardego zawieszenia na wielu ciągle jeszcze nierównych nawierzchniach, można się przyzwyczaić. Może za wadę można uznać brak zderzaków, przez co każdy mało precyzyjny manewr garażowo-parkingowy ma swój finał u pana lakiernika.

Widoczność do przodu jak i do tyłu jest bardzo dobra z małym minusikiem za szerokie - masywne przednie słupki, które dość skutecznie ograniczają widoczność na ostrych zakrętach. Za to znacznie podnoszę bezpieczeństwo w kabinie.

Jak na samochód w klasie kompakt - rewelacja. Auto przestrzenne. Duża ilość schowków (kilkanaście). Wnętrze obszerne. Jeszcze zbyt krótko eksploatuję auto, by ocenić szybkość zużycia materiałów wykończeniowych. Bardzo sprawnie można zaaranżować przestrzeń: przesuwanie/składanie tylnych siedzeń - równa podłoga. Wszelkie przełączniki są pod ręką. Małe zastrzeżenie miałbym do zmiany świateł. Łatwiej było by zmieniać światła z drogowych na mijania z góry na dół. Szybko zaakceptowałem umiejscowienie zegarów w środkowej części podszybia. Niestety, prz dużym nasłonecznieniu z tyłu auta, wyświetlacz cyfrowy staje sie mało czytelny.

Jeśli chodzi o grzanie, wydaje mi się, że jak na warunki tej zimy, ciepły nawiew przy ustawieniu pokrętła \\"ciepłe/zimne\\" na godz 3-cią nie najlepiej \\"hajcował\\". Co prawda nie ma mowy o zmarznięciu ale w razie koniecności jazdy w minus 20 st. mrozie, powyższy fakt napawa małym niepokojem. Natomiast, jeśli chodzi o klimatyzację - nie mam zastrzeżeń - działa bez zarzutu, momentalnie schładzając przestrzeń kabiny. nawiew przedniej szyby mógłby być trochę bardziej intensywny, zwłaszcza w warunkach deszczowych, kiedy to momentalnie zaparowuje przednia szyba. Jenakże przy włączonej klimie, widoczność do przodu szybko się klaruje.

Toyota Yaris: bus, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Yaris: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Yaris: 0.9, 1.0, 1.3, 1.4, 1.5, 1.9

Toyota Yaris: 2019, 2018, 2015, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999