Toyota Yaris opinie, oceny użytkowników, Toyota Yaris spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Yaris

Średnia ocena: 8.25/10

Toyota Yaris spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY YARIS

Joanna2016-06-23

Oceniam auto z rocznika 2015 nówka z salonu. Odradzam zakup tego auta w wersji silnika 1.0. Początkowa ekscytacja z zakupu nowego auta ustąpiła miejsca irytacji, że autem takiej marki jeździ się tak kiepsko. Nie oczekuję cudów przy 69KM, ale mam wrażenie jazdy ciężkim, hałaśliwym mułe...
Silnik 1.0 to zdecydowanie coś co Toyocie nie wyszło w tym aucie. Żeby ruszyć trzeba mocno zwiększyć obroty. Mimo wieloletniej jazdy różnymi autami to chyba nawet podczas nauki jazdy auto mi tyle razy nie gasło przy ruszaniu. Hałas dobiegający z silnika i drgania są dosyć uciążliwe, a...
W tym aucie nie sposób mówić o jakimkolwiek komforcie. Drgania z silnika przenoszą się na nadwozie tak intensywnie, że aż czuje się na całym ciele drżenie. Hałas jak w ciągniku.
Wykończenie bez zastrzeżeń. Łatwa w utrzymaniu deska i tapicerka. Zegary łatwe w odczycie w trakcie jazdy.
Trochę sztywny, ale dobrze trzyma się drogi. Maksymalna prędkość tego auta na pewno nie spowoduje problemów z przyczepnością. Prowadzi się całkiem dobrze, wspomaganie może nawet zbyt intensywne bo powoduje uczucie jazdy autkiem zabawkowym. Parkowanie nie jest łatwe - kiepska widoczność...

2011-03-21

Duża elastycznośc silnika,czasem w mioeście sunąc około 40 wrzucam już 5 bieg i autko spokojnie się toczy,silnik błyskawicznie reaguje na pedał gazu,skrzynia biegów ok , czasem ciężko wchodzi przypadkowo któryś z biegów,silnik jest dynamiczny i zapewnia dobre przyspieszenie jak na nie...
Zawieszenie dość twarde ,z kompletem pasażerów jedzie się dość przyzwoicie,wyciszenie wnętrza jest w porządku,drażnią wytłuczone na polskich drogach plastiki które w toyocie są wszechobecne.
Dla pasażerów z przodu miejsca jest dość,dla tych z tyłu również chyba że powiększymy bagażnik przez odsunięcie tylnej kanapy i już jest nieciekawie,schowków jest stosunkowo dużo z przodu również są z tyłu przydatne np na napoje,jakośc materiałów wykończeniowych jest mizerna,ta...
Dobrze trzyma się nawierzchni do momentu kiedy dostanie się silny boczny podmuch-autko jest dość wysokie i podatne na takie podmuchy,układ kierowniczy jest precyzyjny ,w mojej wersji jest niestety bez wspomagania co czasem jest męczące ale ogołnie duży plus.

Cezaty2008-08-10

moje auto kupiłem od firmy gdzie służyło jako pojazd do wszystkiego.Nie było w z byt dobrym stanie.Oceniając jego kondycję przed zakupem wziąłem pod uwagę opinie ADAC,gdzie jest ono notowane w 1 dziesiątce najmniej awaryjnych aut świata.Kupiłem i nie zawiodłem się.Po przejechaniu 30 ...
Małe auto ,średnia moc silnika którego konstrukcja wymusza jazdę na wysokich obrotach jeśli ktoś chce jeździć dynamicznie,jeśli chcesz jeździć ekonomicznie,spokojnie włącz 5bieg przy 50km/h -nawet w mieście spali wtedy ok4-4,5l/100km
Trochę za głośna przy prędkości powyżej 100/h,przy komplecie pasażerów chcąc ruszyć dynamicznie najlepiej wyłączyć klimę, ale to już cecha wszystkich 16V z małą mocą.
Segment aut małych ma bardzo niewiele tak dopracowanych konstrukcji.Nie porównujmy yarisa z autami innych segmentów,choć byćmoże takie porównanie mogłoby wpędzić w kompleksy posiadaczy większości opli,fiatów czy np fordów lub francuzów
lepszy w porównaniu do małych fordów,fiatów,bardziej komfortowy od aut niemieckich,nieco zbyt miękki w zakrętach,ale dzięki temu pełen komfort przy nierównej nawierzchni.Ideał na nasze drogi.Brak wspomagania kerownicy trochę daje się we znaki przy manewrach na parkingu ale i tak jest lż...

2010-07-23

Wszyscy znają popularne auto miejskie Yaris.W tym roku Toyota spuściła ostro z ceny auta w klasie B.Jest to moja 5 Toyota więc nie przwiduję kłopotów.Model 2010 dodano chromowane klamki mat oraz nowy wzór tapicerki.Najważniejszy jest jednak silnik benzynowy 1,33/101Km dynamiczny i oszczędn...
Wspaniała 6 stopniowa skrzynia biegów naprawdę zadawalająca.W mieście 5 bieg często w użyciu.Małe spalanie obserwuje się na komputerze właśnie dopiero przy biegu 5 oraz 6.Płynna jazda bieg 6 przy prędkości 80 km komputer wykazuje 4,7L/100km
Samochód krótki więc wyboista drogę wyczuwa sie w postaci charakterystycznego podskakiwania czterema kołami.Aurisem przebywam tę samą drogę w znacznym wyciszeniu lub kołysaniu
Jakość plastików w Yarisie odbiega daleko od ideału,są po prostu twarde z odgłosem piłki ping pongowej.Auris też nie chwali się lepszymi w swojej klasie.Tylne siedzenia Yarisa ,ciekawa opcja kladzenia zmiany kąta oparcia dla pasażera.
Na zakrętach mam wrazenie że auto przechyla się na bok,ponieważ jest dość wysokie.W porownaniu z Toyota Auris którą znam dobrze takich efektów nie ma.

2008-08-12

w zasadzie to nie ma się do czego przyczepić w przypadku mojego auta - może jedynie do braku klimatyzacji, na którą poskompiłem pieniązków przy zakupie - zwłaszcza w okresie letnim się przydaje - ale to już kwestia świadomoego mniej lub więcej wyboru opcji samochodu
również brak uwag krytycznych - może gdyby był odrobinę cichszy nie zaszkodziło by, ale mieści się raczej w ramach przyzwoitości dla tej klasy
jedyna uwaga dotyczy nie tyle jakosci co funkcjonalności siedzeń przednich (na tylnych nie miałem okazji jeździć, gdyż tylko ja prowadzę) jest taka że oferują całkowitą swobodę w zakresie przemieszczania się ciała kierowcy podczas pokonywania ciaśniejszych zakrętów - w razie czego m...
co do gabarytów - cóż, autko jest małe więc nie ma co spodziewać się przepastnych rozmiarów np bagażnika. Jedynym plusem jest fajne rozwiązanie w postaci jeżdżącej kanapy która powiększa trochę przestrzeń bagażnika co ma swoje konsekwencje w postaci znikomej przestrzeni dla nóg ty...
właściwie brak uwag negatywnych

Średnie oceny TOYOTA YARIS

Osoby zainteresowane autem Toyota Yaris brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Suzuki Celerio.

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Suzuki Celerio

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Yaris

użytkownik: stefan

Toyota Yaris 1000 69KM 2015r. hatchback

Silnik nie pozwala na pozytywną ocenę tego auta i dyskwalifikuje je jako dobry wybór. Nisko osadzony zderzak przedni to istotna wada, szczególnie jak się jeździ również po drogach gruntowych lub trzeba podjechać pod krawężnik. Resztę oceniam wysoko choć mała to dla mnie pociecha.

Silnik generuje b.duże wibracje i hałas. Kultura pracy (hałas, wibracje, klekotanie) na poziomie fiata 126. Firma powinna ostrzegać przed możliwością wystąpienia choroby wibracyjnej i utraty słuchu. Użytkowałem Zaporożca, F126, Uno i Getza i nie jestem specjalnie wymagający ale to co prezentuje ten silnik to na pewno nie XXI wiek. Auto nowe, przebieg 200km, co będzie dalej strach pomyśleć. Posiadam auto parę dni.

Przeciętna. Obrys auta z przodu niewidoczny, ale to chyba współczesna moda.

Wyciszenie drgań i hałasu podwozia b.dobre, wyciszenie silnika tragiczne. Dobija zderzakiem na wybojach.

Karoserii dałbym 10pkt gdyby nie b.nisko osadzony zderzak przedni - nie sposób podjechać pod krawężnik, wykluczona jazda po drodze gruntowej.

Na nierównościach wali przednim zderzakiem po gruncie, uwaga na garby spowalniające! Widoczność jak we współczesnych autach - słaba. Reszta jest OK.

Nie potrafię ocenić jeszcze niezawodności. Nie ma kosztów napraw bo ich jeszcze nie poniosłem. Ocena zatem jest niewiarygodna, ale musiałem coś wpisać.

Brak wentylacji tylnej szyby - trzeba grzać bo często jest zaparowana.

Dość długi czas rozruchu silnika, może to nie wada układu elektrycznego a silnika.

Toyota Yaris: bus, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Yaris: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Yaris: 0.9, 1.0, 1.3, 1.4, 1.5, 1.9

Toyota Yaris: 2019, 2018, 2015, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999