Volkswagen Corrado opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Corrado spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Corrado

8.58/10

Volkswagen Corrado spalanie (l/100km)

miasto 12.88/11.35 -.--
trasa 8.55/8.42 -.--
cykl mieszany 10.57/9.83 -.--

Corrado

OCENY VOLKSWAGENA CORRADO

Super samochod
Jak na tamte czasy samochod o sportowych osiagach , jak na obecne poprostu samochod
Samochod sztywny , zalezy kto co lubi , w moim zamontowalem zawieszenie gwintowane dedykowane do wersji
Z przodu miejsca pod dostatkiem dla kazdego , z tylu raczej skromnie , auto rejestrowane na 4 osoby wiec ciasno nie jest

Samochód zwany kiedyś Porsche dla biedniejszych.Jak na lata 90-te prawdziwa rakieta i stylistyczne cacko.Polecam tylko zadbane modele a frajda z jazdy będzie niesamowita.Teraz już się takich bryczek nie robi.
Wersja G60 to wersja z kompresorem mechanicznym,który jeśli jest w dobrym stanie powoduje wciskanie w fotel.
Samochód przewidziany raczej dla 2 osób z przodu.Z tyłu symboliczne miejsca dla dzieci raczej.
Typowa wolkswagenowska solidność.Choć moje auto ma prawie 20lat nic nie trzeszczy w środku chociaż stylistyka to już historia.
Prowadzi się b.dobrze a przy nie wielkiej ingerencji z zawieszenie+rozpórki to leci jak po szynach.Ograniczona widoczność do tyłu przy parkowaniu.

szukasz samochodu w którym chcesz sie czuć wyjątkowo? masz dużo pieniędzy na naprawy? kup sobie corrado...
jak na 16V to ma niezły moment obrotowy. Silnik... wiadomo że po jakimś czasie każdy chce mieć VR6 :) ale do sprawnej jazdy osiągi w zupełności wystarczają (9.3s/100km)
Większość posiadaczy corrado nie ma napewno seryjnego zawieszenia tylko gwint. Więc komfort jazdy jest dobry w odniesieniu do oczekiwań kierowcy. W 4 osoby wybrałem się kiedyś na wakacje. każdy był zadowolony ale ogólnie nie polecam....
samochód stary a nie rdzewnieje, jak jeździmy w 2 osoby to miejsca jest wystarczająco i z przodu i w bagażniku.
Auto z założenia jest sportowe, więc po parkować i się denerwować wysokim tyłem, jak można cieszyć się jazdą.

Corrado w zadbanym stanie daje dużo frajdy i potrafi sie odwdzięczyc osiągami ,lepi sie do drogi ja miałem G60 mimo złych opinii na jego temat ja byłem bardzo zadowolony trzeba pamietac ze aby przycisnac musi sie nagrzac silnik bo kompresor nie lubi zimnego oleju ja miałem go na sekwencji i n...

na 2 od 60-120 wgniata najlepiej
bardzo wygodnie się siedzi z tyłu a jeszcze lepiej za kierownicą:)
w brew pozorom bardzo dużo miejsca z tyłu i naprawdę pojemny bagażnik
jak jest gleba to prowadzenie auta 10 i hamulce żyleta!!!

1 2 3 z 3

6.2/10
6.2/10
6.1/10
5.3/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Corrado brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Volkswagen

Corrado

Volkswagen

Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Corrado

użytkownik: John Rambo

Volkswagen Corrado 1.8 16v 1800 139KM 1991r. coupe

Super samochod

widocznosc bardzo dobra , lusterka male ale o dziwo widac wszystko

niesamowite auto , jazda nim daje mnostwo satysfakcji i frajdy , mozna powiedziec ze jest to bardziej zabawka niz samochod , szkoda uzywac go w codziennej eksploatacji.jest bardzo sztywny , niemalze jak gokart , bardzo precyzyjny w prowadzeniu , silnik na wysokich obrotach daje mily dla ucha dzwiek , bardzo wygodna postawa kierowcy za kierownica , fotele w serji kubelkowe z bardzo przydatnym i dobrym trzymaniem bocznym , jedyny minus to slabo dostepne i drogie czesci zamienne , przy zakupie samochodu UWAGA na podpicowane wraki , mnostwo ich na naszych ulicach

7 lat i auto nie zawiodlo mnie ani razu , czesci kupuje ze znizkami wiec drogo nie jest a naprawiam raczej sam ( jak tylko moge )

wentylacja troszke archaiczna , slabo dmucha jak na dzisiejsze standarty

nie psuje sie bo brak :)

Pełna opinia o Volkswagen Corrado 1.8 16v 1800 139KM 1991r. coupe »

Volkswagen Corrado: coupe

Volkswagen Corrado: benzyna, benzyna+gaz