Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

1993r.

Średnia ocena: 8.04/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

8.28/10.77
6.16/8.01
7.23/9.60

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

2008-09-16

Ekonomiczny, tani w utrzymaniu, Wytrzymały, Karoseria podatna na korozję (wymaga uwagi)
Jednostka napędowa jest w miarę niezawodna i świetnie znosi LPG. Bądźmy szczerzy: aby zaznać ekstremalnych wrażeń z jazdy i poczuć prędkość potrzebujemy silnika 1,8DOHC albo VR6. W końcu mk3 waży ponad tonę
Zawieszenie jest dosyć miękkie i komfortowo jedziemy w dwie lub trzy osoby. Komplet na pokładzie powoduje pojawienie się charakterystycznych stuków.
We wnętrzu upakowałem rozbudowany system audio i nawigację GPS. Sam mam prawie 190cm wzrostu i jest mi bardzo dobrze. Deska rozdzielcza mojego samochodu jest fabrycznie granatowa, tak jak i cała karoseria, welurowa tapicerka mimo 15 lat i 216 tysięcy kilometrów przebiegu wygląda tak jakbym sa...
Autko było od początku bardzo zadbane, wiec moze z tąd moje dobre opinie o nim. Wspomaganie jest mocne, ale na tyle, że pozwala czuć drogę. Dopilnowane hamulce i dobre są w stanie zatrzymać pojazd w każdych warunkach

2008-03-27

BARDZO DOBRE AUTKO DLA KAZDE KTO NIE SZUKA SKARBONKI,A AUTA NA LATA BEZ WKłADU FIANSOWEGO. SWIETNIE SIE PREZENTUJE. KOMFORTOWY. JEDYN SłOWEM WPANIAłE AUTO ZA NIE DUZE PIENIADZE. NAPRAWDE POLECAM
ELASTYCZNOSć SILNIKA JEST ZDUMIEWAJACA, MIMO ZE AUTKO MA SWOJE LATA I PRZEBIEG. SILNICZEK PRACUJE WSPANIALE NAWET PODZCAS MROZU, NIE KLEKOCZE. MIMO 75KM Z 1.8L TO I TAK ZBIERA SIE WSPANIALE, DUZO SZYBSZY OD FORDóW 1.8 115KM.
ZAWISZENIE JEST IDELANIE DOSTROJONE DO JAZY SAMMEU JAK RóWNIEZ W 5 OSóB. NIGDY NIE DOBIJA NA NIERóWNOSCIACH. CHYBA ZE JEST ZAłADOWANY MA MAXA TO WTEDY KAżDE AUTKO DOBIJE. WYCISZENIE WNETZRA ZNAKOMITE FOTELE BARDZO WYGODNE NAWET NA KILKA TYS KM.
MIMO 3 DRZWIOWEGO NADWOZIA MIEJSA W SRODU JEST BARDZO DUZO , ZARóWNO Z PRZODU JAK I Z TYLU.SCHOWKóW JEST JEST BARDZO DUZO CO W DUZYM STOPNIU POPRAWIA ARANZACJE WNETZRA. JAKOść MATERIAłóW OCENIAM NA WSPANIAłY NIC NIE TRZESZCZY NIE PUKA NIE STUKA, STO RAZY LEPSZY OD GOLFA4. ZABESPIECZENIE KARO...
IDEALNIE TRZYMA SIE NAWIERZCHNI, PROWADZI SIE WSPANIALE. HAMULCE JAK ZLETA. WIDOCZNOSć PODZCAS PARKWOANIA WYSMIENITA. WSPOMAGANIE DZIAłA SUPER.

Szopa Zdzisław2008-05-02

DOBRA NIEMIECKA ROBOTA
resorowanie bez obciążenia jest dobre jak i z kompletem pasarzerów chyba że ktoś przesadzi , fotele przednie ok,wyciszenie w granicach przyzwojtości - nie jest żle.
przestrzeni z przodu jest w miarę dużo nawet wysoka osoba siedzi wygodnie,bagarznik jak na tę wielkość auta jest duży.Jakość materiałów wykończeniowych jest do akceptacji.karoseria jak na ten model jest nowoczesna .
auto prowadzi się bardzo dobrze jest stabilne układ kierowniczy działa bez zarzutu,z ukladem hamulcowym nie było żadnych problemów.Ogólnie mówiąc auto jest "twarde"jak-wszystkie niemieckie myślę ,że na nasze drogi jest OK.Ogólnie zawieszenie nie do zdarcia.

2009-01-17

dobry samochod w przystepnej cenie.duza dostepnosc czesci zamiennych.Malo awaryjny .
silnik bardzo elastyczny , nie trzeba czesto zmieniac biegow Bez problemu mozna jechac na 5 biegu od 50 km/h do 180 km/h.nie jest to auto sportowe ale bez problemy mozna wyprzedzac inne samochody .
Nie jest to auto komfortowe ale bez problemu mozna nim przejechac kilkaset kilometrow nie odczuwajac zmenczenia.Jest dosc dobrze wyciszony nawet przy predkosci ponad 120k/h nie jest glosno w srodku.
Wystarczajaco duzo miejsca zprzodu nawet dla wysokich pasazerow. Duzo wiecej miejsca niz nawet w nowszych samochodach takich ja OPEL ASTRA 2 lub innych modelach.Bardzo dobra jakosc materialow jak i ogolna ergonomia.
dobrze trzyma sie drogi zarowno na prostej jak i na zakretach

2009-08-06

Silnik elastyczny - na 5 jedzie od 50 do 150 - wiecej mi sie nie udało. Skrzynia biegów - 2 czasami lubi zgrzytnąć no i wsteczny strasznie hałaśliwy i ciężki do wrzucenia. Przyspieszenie mimo 90KM nie jest oszałamiające.
Komfort jazdy jest wystarczający. Fotel nie zbyt wygodny z przodu z tyłu kanapa wmiare poprawna. Co do wyciszenia to jest ok.
Przestrzeń jest wystarczająca i z przodu i z tyłu. Bagażnik tez spory. Jakość materiałów dobra. karoseria niestety rdzewieją nadkola i podłoga - i odrobine drzwi przy uszczelkach.
Generalnie dobrze, ale źle ustawione wspomaganie i ciągnie kierownicą w prawo - co na długiej trasie zaczyna byc uciążliwe. Hamulce - miekki pedał i skuteczność raczej kiepska mimo ABSu. Parkowanie bardzo dobrze ze wzgledu na rozmiary.

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Szopa Zdzisław

Volkswagen Golf Golf 3 1900 Turbo diesel 80KM 1993r. hatchback

DOBRA NIEMIECKA ROBOTA

elastyczność silnika jest wystarczająca przy umiejętnym wykorzystaniu mocy zapewnia przyzwojtą dynamikę jazdy i dobre osiągi przyspieszenia ,przy 184000tyś przebiegu silnik pracuje bez problemów.Jeśli chodzi klekotanie diesla to mają to silniki , które są zle ustawione lub coś jest nie tak .u mnie silnik pracuje miękko i cicho jak na diesla

widoczność ok

części do golfa są stosunkowo nie drogie i ogólno dostępne jest możliwośc stosowania zamienników polskich.koszty napraw są do przyjęcia.

ogrzewanie bardzo dobre w zimie jak w piecu

nie miałem problemów z elektroniką

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978