Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

1999r.

8.12/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

miasto 9.13/12.00 6.48
trasa 6.72/10.50 4.95
cykl mieszany 7.85/11.00 5.62

Golf

OCENY VOLKSWAGENA GOLF

Polecam ten model z tym silnikiem wszystkim użytkownikom
jak na diesla dosyć elastyczny, przy 60 na godzinę można wrzucić 5 bieg i rozpędzi się nawet pod górkę, silnik twardy i bezawaryjny jeśli jeździmy na normalnym paliwie a nie chrzczonym :)
z tyłu może nie jest za wiele miejsca, ale wiadomo że to auto średniej wielkości, Wyciszenie ok, silnik słychać głośniej dopiero powyżej 160 km/ godz, myślę że na diesla to wynik ok.
obsługa wnętrza intuicyjna, bardzo łatwa i wygodna, karoseria nie rdzewieje nawet po 11 latach użytkowania
autko łatwe w użytkowaniu, wspomaganie kierownicy bardzo dobre i precyzyjny cały układ kierowniczy, zawieszenie trochę twarde ale za to bezawaryjne i nie wynosi z zakrętów, hamulce brzytwa nawet po dużym przebiegu

Ładny, zgrabny samochód - z bardzo dobrym silnikiem. Dobrze zachowuje karoserię po latach (aczkolwiek nie jest tak super jak wielu miłośników tej marki głosi). Generalnie reszta jest żenująca, szczególnie wykończenia plastikowe (przełączniki, światełka wnętrz itp.), a w szczególnoś...
Skrzynia biegów to jakieś średniowiecze. Miałem wcześniej Mazdę, a każdy kto miał wcześniej japoński samochód, doskonale wie co mam na myśli :)
Fotele - jak w każdym niemieckim samochodzie - żenada: jak na drewnianej ławce się siedzi.
Trzeszczy wnętrze - w silnym mrozie plastiki wręcz denerwująco piszczą. Z tyłu siedzenie raczej dla młodzieży szkolnej - dla dorosłych jest za ciasno.
Właściwie nie ma się czego czepiać, aczkolwiek potrafi czasami szarpnąć przy "normalnym, spokojnym" hamowaniu.

Doskonala jednostka do modyfikacji, ale juz za maly troszke:)
W trasie w sumie daje rade, jednak po miescie oporny, trzeba krecic w obroty, mowie o benzynie, na Gazie nie ma jazdy i niedlugo zostanie wymontowany
Zmienione zawieszenie daje rade, fotele mam recaro najglebsze wiec tutaj to poezja i na dalekie trasy tez, z tylu jakos tak oparcie moglo by byc bardziej polozone, prosto sie siedzi
Z przodu OK z tylu w sumie tez, przedenie fotele dobrze sie skladaja w wersji 3d, jednak to nie to samo co wsiadac normalnie, nieszczesliwe plastiki obskrobane
Seryjne zawieszenie zmienilem na twardsze i nizsze H&R, trzyma sie calkiem niezle ale brak komfortu, duzy promien zawracania, hamulce moglyby byc lepsze

na 100 tyś km które zrobiłem w ciągu 1,5 roku dwa razy wymienielem pompę wody - wada wrodzona - lub nieuczciwość mechanika!!!
115KM pozwala rozpędzić mojego golfa tylko do około 205km/h ale za to przy wyprzedaniu nie boję się że nie zdąże - Astra 1.8 którą jeżdziłem miała dużo gorsze wyniki przy wyprzedaniu.
Przy oponach 215/45 R17 auto trzyma się drogi jak przyklejone - podstawa to dobre amortyzatory - przy wybujanych auto strasznie pływa ponieważ ma bardzo miekkie zawieszenie. Generalnie prowadzi się duzo lepiej niż np. Opel Astra ( moje poprzednie auto )

Polecam to autko choć nie jestem fanem marki:) Jestem pewien, że można nim przejechać z milion km bez większych usterek.
Silnik i skrzynia biegów są rewelacyjne, jedyne co brakuje to trochę mocy przy rozwijaniu większych prędkości.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, zapewne toz asługa sportowego zawieszenia jednak znacznie zmniejsza to komfort jazdy. Hamulce sprawują się dobrze jednak potrafią zbyt gwałtownie się zakleszczyć co powoduje szarpnięcie.

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN GOLF

6.9/10
6.8/10
6.9/10
5.5/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen

Golf

Audi

A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Paweł

Volkswagen Golf 1900 90KM 1999r. hatchback

Polecam ten model z tym silnikiem wszystkim użytkownikom

widoczność ok, lusterko prawe mogło by być tej samej wielkości co lewe tak jak w skodzie oktawii

W przypadku aut z drugiej ręki stan licznika zawsze stoi pod znakiem zapytania, więc podane przeze mnie 200000 może być wynikiem zafauszowanym , a przebieg może być większy dosyć sporo. Części do tego auta jest zawsze pod dostatkiem i nie należą do drogich

nawiewy, chłodzenie i klimatyzacja bardzo dobre. Jeśli chodzi o ogrzewanie to zimą gdy jeździmy wolniej ( ślisko )rozgrzewa się powoli. Przy prędkości 60 km/h i temp -15 szyba przednia rozmarznie całkowicie po około 15 kilometrach. Gdy jeździ się normalnie ogrzewanie jest ok.

przy przebiegu 200 000 nie miałem jeszcze problemu z elektryką

Pełna opinia o Volkswagen Golf 1900 90KM 1999r. hatchback »

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978